Kuidas muuta varjatud täpsemaid seadeid mis tahes brauseris

Brauserid on täis seadeid ja suvandeid, millest paljud on peidetud. Igal brauseril on koht, kus saate muuta täpsemaid seadeid, mis pole selle standardsete valikute aknas saadaval.

Pange tähele, et mõnede nende seadete muutmine võib teie brauseri toimivust, stabiilsust või turvalisust negatiivselt mõjutada. Paljud neist seadetest on põhjusel peidetud.

Google Chrome

Google Chrome'i stabiilsed seaded on kõik selle seadete lehel nähtavad. Kuid Chrome'il on leht, kus saate muuta eksperimentaalseadeid ja lubada katselisi funktsioone. Need valikud võivad igal ajal muutuda või kaduda ning neid ei tohiks pidada stabiilseteks. Need võivad põhjustada tõsiseid probleeme, nii et kasutate neid omal vastutusel.

Kui soovite neid sätteid vaadata ja kohandada, tippige kroom: // lipud või umbes: lipud Chrome'i aadressiribale ja vajutage sisestusklahvi.

Näiteks sisaldavad mõned siin praegu leitavad seaded võimalust lubada oma Windowsi tegumiribal Chrome OS-i stiilis rakenduste käivitaja („Chrome'i rakenduste käivitaja kuvamine”), sünkroonida ikoonid Chrome'i avatud vahelehe sünkroonimise osana („Luba saki faviconi sünkroonimine”) ja salvestage terved veebilehed üksikute MTHML-failidena („Salvesta leht MHTML-na”).

Pärast sätte muutmist peate muudatuse jõustumiseks taaskäivitama Chrome.

Mozilla Firefox

Firefoxi täpsematele seadetele juurdepääsemiseks sisestage umbes: konfig aadressiribale ja vajutage sisestusklahvi. Näete hoiatuslehte. Võtke hoiatust tõsiselt - kui te ei tea, mida teete, võite oma Firefoxi profiiliga tõsiseid probleeme tekitada.

Firefoxi teave: config lehel salvestatakse tegelikult kõik Firefoxi seaded, sealhulgas seaded, mida saab konfigureerida graafilises liideses, ja installitud laienduste seaded. Pimendatud seaded on vaikeseaded, samas kui rasvases kirjas olevaid sätteid on muudetud.

Siit leiate aga ka huvitavaid varjatud seadeid. Üks huvitav näide on browser.ctrlTab.previews seade.

Kui see seade on lubatud, näete avatud vahelehtede pisipiltide loendit, kui kasutate vahelehtede vahetamiseks kiirklahvi Ctrl + Tab. See eelvaate loend kuvatakse ainult siis, kui teil on piisavalt vahelehti avatud. Vaikimisi on see seatud vähemalt 7-le, kuid saate seda muuta, muutes brauser.ctrlTab.recentlyUsedLimit seade.

Võite otsimisväljal lehte about: config vaadata, kuid parem on leida veebist huvitavaid loendeid: configi tweaks. Kui leiate näpistamise, mida soovite teha, on selle muutmine lihtne.

Internet Explorer

Internet Exploreris on seadeid, mida ei saa kasutajaliidesest muuta, kuid neile pole nii lihtne juurde pääseda. Neid sätteid saab muuta Windowsi registrist või grupipoliitika redaktori kaudu. Enamik neist suvanditest on mõeldud süsteemiadministraatoritele IE juurutuste lukustamiseks ja võrgus kohandamiseks.

Kui teil on rühmapoliitika redaktor, mis pole Windowsi koduversioonides saadaval, saate seda kasutada IE täpsemate seadete vaatamiseks ja muutmiseks. Selle avamiseks vajutage Windowsi klahvi, tippige gpedit.msc menüüsse Start (või avakuval, kui kasutate Windows 8) ja vajutage sisestusklahvi. (Kui rühmapoliitika redaktorit ei kuvata, on teil tõenäoliselt Windowsi koduversioon ilma rühmapoliitika redaktorita.)

IE seaded leiate jaotisest Administratiivsed mallid \ Windowsi komponendid \ Internet Explorer.

Näiteks kui teil jääb puudu vanast menüüst Fail / Muuda / Vaade, saate selle vaikimisi lubada, määrates Lülitage menüüriba vaikimisi sisse poliitika olekusse Lubatud.

Ooper

Opera täpsematele eelistustele juurdepääsu saamiseks tippige ooper: konfig Opera aadressiribale ja vajutage sisestusklahvi. Opera eelistuste redaktor toimib sõbralikumalt: config.

Nagu teiste brauserite puhul, leiate ka Opera seadete redaktorist mitmesuguseid seadeid, sealhulgas nii standardses liideses olevad seaded kui ka peidetud seaded, mida saate muuta ainult sellel lehel. Seadete otsimiseks saate kasutada lehe kiirotsingu kasti. Erinevalt Firefoxi about: config lehest sisaldab Opera Opera: config sisseehitatud spikker vihjeid, mis selgitavad kõiki sätteid.

Tundub, et Safaril pole samaväärset kohta täpsemate varjatud seadete kohandamiseks. Kui seade, mida soovite muuta, pole Safari valikute aknas saadaval, pole teil õnne - kui te muidugi ei leia selle muutmiseks laiendit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found