Kuidas muuta oma Nintendo DS retromängumasinaks

Kui teil on Nintendo DS, pole vaja piirduda ainult kaasaegsete mänguväljaannetega. Loe edasi, kui näitame teile, kuidas muuta oma NDS retro-mängude imeks, mis mängib vanu NES-, Gameboy- ja isegi Arcade-mänge.

Nintendo DS ei pruugi olla turul kõige võimsam pihuarvutussüsteem, kuid see on palju võimas, et jäljendada mitmeid möödunud aastate arkaadmänge ja konsoolisüsteeme. Kui olete nõus investeerima väikese raha ja väikese aja, saate oma Nintendo DS-i hõlpsasti muuta mängude headuse Šveitsi armeeks.

Mida ma vajan?

Nii palju kui me armastame tasuta õlleprojekte, nõuab see projekt asjade veeretamiseks väikest sularaha väljaminekut. Teil on vaja järgmisi asju:

  • 1 Nintendo DS (töötab koos DS Lite, DSi, DSiXL ja 3DS seadmetega)
  • 1 Flash-ostukorv (15–40 dollarit; vaatame hetkega üksikasjalikult välkmälusõidukeid)
  • 1 MicroSD-kaart (kasvuruumi pakkumiseks soovitame odavat 16 GB)
  • NDS-iga ühilduvad emulaatorid (tasuta; vaatame need hiljem juhendajaga eraldi läbi)
  • ROMid eespool nimetatud emulaatoritele

Eeldades, et teil on juba Nintendo DS, on teie kogu raha kogu projekti jaoks umbes 25-50 dollarit, sõltuvalt välkmälust, mille valite oma projekti ehitamiseks. Heidame pilgu välkmälukärudele, mis aitavad teil parima välja valida.

Märkus ROM-idel: ROMide kättesaadavus ja seaduslikkus sõltuvad kohalikest seadustest ja määrustest. Sellisena ei saa me siin linkida ROM-i allikatega ja soovitame teil oma lemmikotsingumootori poole pöörduda.

Mis on välkkorv ja miks mul seda vaja on?

Välkkorvi kasutamine on tänase õpetuse aluseks. Flash-käru on lihtsalt kohandatud USB-adapter, mis on loodud selleks, et saaksite oma Nintendo DS-iga liidestada tavalist microSD-mälukaarti. Kui soovite, on see salvestusadapter, mis on maskeeritud kui seaduslik Nintendo kassett. Ilma välkäruta, mis meid DS-i autoriseerimismoodulist mööda hiiliks, ei saa me kuidagi käivitada kodupruudi ja emuleeritud mängude mängimiseks vajalikku koduklaasi tarkvara.

Kuna kogu mängukonsoolide koduõppimist / jailbreakimist / modifitseerimist toetav turg on konsoolitööstuse poolt pahaks pandud, ei saa te lihtsalt Game Stopisse sisse astuda ja adapterit osta. Suure tõenäosusega peate tellima välismaisest elektroonikatarvete majast ja peate olema ettevaatlik, et vältida õhtuõhtu veebisaitide ja võltsitud / pehmete välkmälukärude põletamist.

Põletuse vältimiseks soovitame teil osta üks kahest järgmisest välkmälukärust usaldusväärselt jaemüüjalt. Oleme viimase viie aasta jooksul kõigi oma konsoolide modifitseerimisvajaduste jaoks kasutanud Kanadast pärit ModChipCentrali ja olnud teenuse, toote kvaliteedi ja kiire saatmisega üsna rahul.

Acekard2i (22 dollarit): kui otsite head värskenduste ja toega ajalugu arendajate toodetud välkmälu, on Acekard2i raske ületada. See ei harrasta palju kellasid ja vilesid, kuid saab töö tehtud. Kuigi see pole flash-ostukorv, mida juhendaja jaoks kasutatakse, on meil Acekardi kaubamärgiga mitu aastat kogemusi ja soovitame seda mudelit eelarveteadlikele moderaatoritele.

Supercard DSTwo (38 dollarit): DSTwo maksab peaaegu kaks korda rohkem kui ökonoomsemad välgukärud, näiteks Acekard, kuid see pakib rohkem kui piisavalt lisasid, et oleks väärt maksta täiendavat 16 dollarit. DSTwo välkmälukorv sisaldab täiendavat pardal asuvat protsessori ja RAM-moodulit, mis suurendab oluliselt mängude emuleerimise kvaliteeti. Välkkäru sisaldab ka kohandatud GameBoy Advance ja Super NES emulaatoreid, mille on välja töötanud välkmälukärude valmistaja, et pardal töötavat võimsust täielikult ära kasutada. Kasutame õpetuseks seda brändi välkkorvi.

Kui otsustate kasutada Acekard2i, tutvuge esmaste seadistamisjuhistega Acekardi veebisaidil, kuna need erinevad DSTwost.

DSTwo operatsioonisüsteemi seadistamine

Kui olete DSTwo postiga kätte saanud, märkate, et see pole MicroSD-kaardiga pakitud ja kui panete välkmälukaardi oma DS-i enne järgmiste toimingute tegemist, ei registreeri DS isegi seda tühi välkukorv.

Esimene samm on MicroSD-kaardi õige vormindamine. Jah, saate lihtsalt oma operatsioonisüsteemi vormindamise käsu abil vabaneda, kuid soovitame tungivalt kasutada Panasonicu tööstusharu SD-vormindamise tööriista SD-vormindaja. See tagab, et teie SD-kaart on vormindatud rangelt vastavalt tööstusharu standarditele ja see vähendab võimalust, et teil tekib hiljem raskesti tõrkeotsinguga seotud vigu.

Flash-ostukorvi nõuetekohaseks töötamiseks peate installima DSTwo veebisaidilt baasoperatsioonisüsteemi (tuntud kui DSTWO EOS). Haarake kindlasti operatsioonisüsteemi koopia, mitte püsivara värskendaja (püsivara värskendaja on vajalik ainult siis, kui Nintendo poolt läbi viidud suurem NDS-tarkvara muudatus nõuab püsivara värskendamist füüsilises välkmälukorvis).

Kui olete DSTWO_v. (Someverersionhere) .ZIP alla laadinud, eraldage ZIP-faili kausta sisu SD-kaardile. Teie SD-kaardi juur peaks nüüd välja nägema:

\ _dstwo \

ds2boot.dat

readme_eng.txt

Siinkohal võite SD-kaardi turvaliselt välja võtta, panna selle DSTwo välkmälukärusse ja taaskäivitada oma DS-is, kuid peale ilusa DSTWO EOS-i liidese imetlemise poleks palju teha. Võtame hetke, et laadida mõned emulaatorid ja muud head asjad välkmälukärusse.

DSTwo täitmine emulaatoritega

Kuigi funktsionaalse välgukäru olemasolu on lahe, ei tee see siiani palju. Heade aegade veeretamiseks vajame mõnda emulaatorit. Järgmine jaotis on üles ehitatud nii, et teile kuvatakse parim valik DSTwo jaoks, aga ka alternatiivsed valikud, mis toimivad nii DSTwos kui ka muudes välkmälukärudes, millel pole CPU / RAMi, mida DSTwo teeb. Kuigi oleme valmis maksimaalseks lõbuks kõik emulaatorid paigaldama, oleme need jaotanud konsooli / allika järgi, et saaksite hõlpsalt valida.

Märge: Kasutame kaardi korrastamiseks järgmist kataloogistruktuuri, kui ei ole sätestatud teisiti, saate kataloogistruktuuri vastavalt soovile kohandada:

\ _dstwo \

\ EmulatorName \

\ ROMS - PlatformName \

ds2boot.dat

readme_eng.txt

Nintendo meelelahutussüsteem (NES)

nesDS: Kuna NES-i emuleerimine ei vaja palju hobusejõudu, pole DSTwo jaoks spetsiaalset pistikprogrammi. Soovitame kõigil kasutajatel tutvuda DS-i jaoks enam kui võimeka NES-i emulaatoriga nesDS-iga.

Laadige ülaltoodud lingilt alla uusim versioon ja pakkige zip-faili sisu kaardi juurkataloogi \ nesDS \ -i. Looge ROM-ide kaaskaust \ ROM-id - NES \

Super Nintendo meelelahutussüsteem (SNES)

DSTwo SNES emulaator: DSTwol on oma kohandatud SNES-emulaator, millel on hunnik kellasid ja vilesid, sealhulgas reaalajas salvestamine, mis võimaldab teil mängu tõhusalt peatada ükskõik kus tegevuses ja jätkata, kui soovite.

Laadige ülaltoodud lingilt alla uusim versioon ja eraldage see oma SD-kaardi juure. See loob failid kahte eraldi kausta \ NDSSFC \ ja \ _dstwoplug \. Looge ROM-ide kaaskaust \ ROM-id - SNES \. Ärge muutke emulaatori kausta nime.

SNEmulDS: mitte-DSTwo kasutajatele on natiivsele pistikprogrammile parim alternatiiv SNEmulDS. Võrreldes kohaliku DSTwo pistikprogrammiga on SNEmulDS palju karmim emulaator, kuid selle taga pole arendusmeeskonna süü. SNES-ide emuleerimine ilma täiendava protsessori lisatõusuta DSTwo pakub vähe luksumist, nagu halb heli renderdamine ja halb sprite-kiht. SNEmulDS-i kasutamiseks eraldage lihtsalt kaardi juur kataloogi \ SNEmulDS \. Looge ROM-ide kaaskaust \ ROM-id - SNES \

SEGA Genesis

jEnesisDS: Nii DSTwo kasutajad kui ka teised flashcarti kasutajad, kes soovivad mängida Genesise mänge, peaksid pöörduma kindla geneesi emulaatori jEnesisDS poole. Laadige see alla Zophari peeglist ja ekstraktige oma SD-kaardi juuresse \ jEnesisDS \. Looge ROM-ide kaaskaust \ ROM-id - SEGA \

Nintendo GameBoy

Lameboy DS: Nagu NES, on ka GameBoy piisavalt lihtne, et jäljendada, et selle jaoks pole DSTwo täiendatud pistikprogrammi. Lihtsalt laadige alla uusim versioon, pakkige see SD-kaardi juuresse \ LameboyDS \ ja looge kaaskaust \ ROM-id - GB \.

Nintendo GameBoy Advance

DSTwo GBA pistikprogramm: Jällegi on see areen, kus DSTwo särab. GameBoy Advance'i jäljendamine DS-il on keeruline ülesanne, kuna DS / DS Lite'il on riistvaraline GBA pesa ja hilisematel mudelitel pole GBA pesa üldse. Enamik emulaatoreid vajavad GBA jäljendamiseks täiendavat välkmälu. DSTwo kasutab pardal olevat riistvara, et see lahti tõmmata viisil, mida teised välkmälukärud lihtsalt ei suuda (ja vajavad täringutega ühilduvusprobleemidega kolmanda osapoole riistvara lisandmooduleid).

Laadige ülaltoodud lingilt alla uusim versioon ja eraldage see oma SD-kaardi juure. See paigutab failid kahte eraldi kausta \ NDSGBA \ ja \ _dstwoplug \. Looge ROM-ide kaaskaust \ ROM-id - GBA \. Ärge muutke emulaatori kausta nime.

MAME arkaadimuleerimine

DSTwo MAME pistikprogramm: MAME on teine ​​emulatsioon, mis nõuab keerukamate mängude jaoks parajat hobusejõudu. DSTwol on oma plugin spetsiaalselt MAME 0.37b5 mängude jaoks (kui olete selle numbri spetsiifilisuse suhtes uudishimulik, on MAME emulaatorid versiooninumbrite suhtes äärmiselt valivad ja nõuavad konkreetsete ROM-i väljaandmispakettide hankimist). Laadige see alla (majutab PortableDev) siit. Laadige alla uusim versioon ja pakkige see SD-kaardi juuresse \ MAME \ ja \ _dstwoplug \; luua kaaskaust \ ROM-id - MAME \. Ärge muutke emulaatori kausta nime.

MarcasDS: Alternatiivsete kaartide jaoks pakub MarcasDS piiratud MAME tuge. Ilma protsessori lisavõimsuseta ei saa see mängida nii palju mänge, kuid see võib läbi murda mõnede varajaste lihtsate arkaadiväljaannete kaudu (lisateavet selle kohta, milliseid mänge ta saab käsitseda, leiate lisatud readme-failist ja mängude loendist). Laadige alla uusim versioon, pakkige see SD-kaardi juuresse \ MarcasDS \ ja looge kaaskaust \ ROM-id - MAME \.

Kui olete emulaatorite konfigureerimise lõpetanud, peaks teil olema korralikult korraldatud komplekt

Ülaltoodud emulaatorid hakkavad lihtsalt saadaolevate Nintendo DS süsteemi emulaatorite pinda kriimustama. Täieliku ülevaate saamiseks olemasolevatest emuleerimisvahenditest - sealhulgas kimpudest varajastele süsteemidele nagu Atari ja Colecovision - vaadake suurepärast valikut emulatsiooniarhiivis Zophar’s Domain.

Kas teil on tükk Nintendo DS homebrew tarkvara, emulaatorit või muud, millele soovite noogutada? Hääletage kommentaarides välja, et rikkust oma kaaslastega jagada.