Kuidas kõrvaklappe ja kõrvaklappe puhastada

Nii et olete oma telefoni, klaviatuuri ja hiire puhastanud, aga kuidas on lood kõrvaklappidega? Kõigi kõrva vaha puhastamine ja kõrvaklappide desinfitseerimine ei ole teie hügieenile kasulik, vaid võib isegi parandada helikvaliteeti.

Miks peate oma kõrvaklappe puhastama?

Sõltumata sellest, kas teil on kõrva- või kõrvaklapid, peaksite neid hügieeni ja hoolduse huvides regulaarselt puhastama. See kehtib eriti siis, kui kasutate treeningu ajal kõrvaklappe, nagu paljud meist seda teevad.

Higi võib koguneda ja panna kõrvatopsid halvasti lõhnama. Kõrvavaha võib ummistada draivereid ja vähendada mitte ainult helitugevust, vaid ka heli selgust. Siis on kogu mustus, mida te ei näe, nagu bakterid ja muud mikroobid, mis võivad teid haigeks teha. Puhtad kõrvaklapid on lihtsalt sanitaarsemad.

Kui reguleerite oma kõrvaklappe jõusaalis olles, saate neile üle kanda kõik, mida olete puudutanud. On tõestatud, et viirused, nagu SARS-Cov-2, mis põhjustab COVID-19, elavad plast- ja muudel kõvadel pindadel kuni kolm päeva. Kui puudutate saastunud kõrvaklappi, võite viiruse levitada teistele pindadele või nakatuda sellega, kui puudutate oma suu, nina või silmi.

Uuringud on näidanud, et kõrvaklapid suurendavad bakterite kasvu kõrvas ja kõrvaklappide ühiskasutamisel saab seda edasi anda ühelt inimeselt teisele. Isegi kui te oma oma ei jaga, mõelge sellele, mida teie kõrvaklapid on puudutanud ja kas soovite selle kõrva panna.

Erinevad stafülokokid on üks levinumaid baktereid, mida saab teie kõrvast kõrvaklappidesse kanda. Selliste bakterite ülekasv võib põhjustada ka kõrvapõletikku. Kõrvaklappide puhastamine aitab teil seda riski vähendada.

SEOTUD:Kuidas oma nutitelefoni desinfitseerida

Kõrvaklappide puhastamine

Kõrvaklappide puhastamise viis on erinev. Paljud kaubamärgid on loodud lihtsat puhastamist silmas pidades ning neil on eemaldatavad kõrvatopsid ja kaablid, mille saate mõlemast otsast lahti ühendada.

Teisi kaubamärke pole nii lihtne puhastada, nii et peate seda tehes hoolitsema, et neid ei kahjustataks. Kui võimalik, lugege tootja puhastusjuhiseid. Apple, Beats ja Bose on vaid mõned kaubamärgid, mis pakuvad põhilisi puhastamisjuhiseid.

Kõrvaklappide tõhusaks puhastamiseks vajate järgmisi tarvikuid:

 • Pehme niiske lapp
 • Isopropüülalkohol (hõõrumine), mis sisaldab vähemalt 70 protsenti alkoholi
 • Puuvillapallid või Q-näpunäited
 • Paberrätik, salvrätik või puhas riie

Kui olete mures kõrvaklappide mis tahes kanga kahjustamise pärast, tehke kõigepealt test silmapaistmatul alal. Tõenäoliselt ei kahjusta alkoholi hõõrumine nahka või PVC-d (kunstnahka) kasutatavas koguses jäädavalt. Kui teie kõrvaklapid on täielikult plastist või metallist, ei pea te muretsema.

Kõrvaklappide puhastamiseks toimige järgmiselt.

 1. Võimaluse korral eemaldage kõrvaklapid kõrvaklappidest, et hõlpsamalt pääseda allpool olevale võrgusilmale.
 2. Pühkige pehme niiske lapiga kõik kõrvaklappidest ja peakomplektist kinni jäänud mustus või mustus. Hangi nii palju kui võimalik, kui bakterid ja muud nastid kleepuvad mustuse külge.
 3. Niisutage paberrätik või puhas riie alkoholi määrimisega. Puhastage kogu kõrvatopside pind ja ülejäänud kõrvaklapid.
 4. Niisutage vatitups või Q-ots alkoholi määrimisega ja puhastage kõik nurgad. Tehke seda nii kõrvatopsidel (sellistes kohtades nagu kangavoltid) kui peakomplekti peal.
 5. Laiendage kõrvaklapid maksimaalsele suurusele ja puhastage need seejärel põhjalikult rätiku või lapiga ja pisut alkoholi määrides. Puhastage kõik kasutatavad nupud, helitugevuse või kaugjuhtimispuldid. Veetke lisaaega alal, kus kõrvaklappidest kinni hoiate, kui need panete ja ära võtate.
 6. Tupsuta paberrätik või Q-ots alkoholi sisse ja pühi peakõlarite võrk. Veenduge, et te ei jätaks ühtegi kohta tähelepanuta.
 7. Kui teie kõrvaklappidel on mikrofon (näiteks mängupeakomplekt), ärge unustage ka võrku ja reguleeritavat kätt alkoholiga puhastada.
 8. Lõpuks pühkige kõik kaablid, kaasa arvatud tungraua lähedal asuv kummihoidik, paberrätiku ja alkoholiga.

Enne kõrvaklappide uuesti kokkupanekut ja kasutamist laske alkoholil täielikult kuivada (see peaks kiiresti aurustuma). Kui lasete isopropüülalkoholil aurustuda, ei tohiks see jätta triibulisi jälgi ega jääke.

Kõrvaklappide puhastamine

Kõrvasisesed kõrvaklapid on vaieldamatult isegi vähem hügieenilised kui kõrva ületavad, kuna panete need tegelikult oma kõrva. Mõned kõrvaklapid istuvad tänu räniotstele üsna sügaval teie kõrvakanalis ja moodustavad tihendi. Kuigi heli on ületamatu, on kõrvapõletiku tekke oht suurem.

Oleme AirPodide puhastamist varem käsitlenud ja see nõuanne kehtib ka enamiku teiste kõrvasiseste mudelite kohta.

Kõrvasiseste kõrvaklappide tõhusaks puhastamiseks vajate järgmisi tarvikuid:

 • Pehme niiske lapp
 • Isopropüülalkohol (hõõrumine), mis sisaldab 70 protsenti või rohkem alkoholi
 • Paberrätik, salvrätik või puhas riie
 • Puuvillapallid või Q-näpunäited
 • Puidust hambaork
 • Blu-Tack või sarnane liim (valikuline)
 • Soe vesi ja seep (räniotsade jaoks)

Kui teie kõrvaklappidel on eemaldatavad silikoonist kõrvaotsad, eemaldage ja puhastage need eraldi. Parim viis seda teha on sooja veega ja seebiga. Ärge tehke seda räni rebenemise ajal. Pärast seadistage need draiverite puhastamise ajaks kuhugi ohutusse kohta, kus need õhku kuivavad.

Kui teie kõrvaklappidel on vahtkatted, saate need ka sooja vee ja seebiga eemaldada ja puhastada. Teise võimalusena võib vahule lisada isopropüülalkoholi ja lasta aurustuda. See hävitab kõik bakterid või mikroobid, mis võivad esineda.

Kõrvaklappide puhastamiseks toimige järgmiselt.

 1. Pühkige kogu draiverid pehme niiske lapiga. Eemaldage kõik kinni jäänud mustus, vaha või mustus.
 2. Eemaldage kõlarivõrgust õrnalt puidust hambatikuga kõrvavaha või muu mustus. Olge ettevaatlik, et seda tehes silma ei kahjustataks.
 3. Soojendage oma kätes mõnda Blu-Tacki (või sarnast liimi) ja suruge see seejärel ettevaatlikult kõlari võrku. Mustuse või vaha eemaldamiseks tõmmake see kiiresti välja ja korrake, kuni kõlari võrk on puhas. Puhas kõlarivõrk parandab tõenäoliselt ka helikvaliteeti!
 4. Niisutage paberrätik või puhas riie alkoholi määrimisega. Puhastage kogu draiver ja hoolitsege ka kõigi andurite (näiteks Apple AirPodide kõrvatuvastusandurid) puhastamise eest.
 5. Kastke Q-näpunäide vähese alkoholi hulka ja desinfitseerige seda kõlari võrgu põhjalikult. See peaks aitama leevendada järelejäänud kangekaelset sodi.
 6. Niisutage veelkord paberrätik või puhas riie alkoholiga ja pühkige kõik pistikud lähedal olevad kaablid, sisseehitatud kaugjuhtimispuldid või kummihoidik.
 7. Laske alkoholil täielikult aurustuda, enne kui kõrvaklapid kõrva pistate või nende korpuse.

Korpuse puhastamine

Mõne juhtmevaba kõrvaklappidega on kaasas laadimiskohvrid. On oluline, et puhastaksite ka need põhjalikult; Vastasel juhul määrivad teie nüüd plekideta kõrvaklapid uuesti lihtsalt määrdunud, kui need ära panete.

AirPodide või muude sarnaste seadmete puhul aitab pehme harjastega hambahari teil kogu hinge ümber asuva mustuse välja tõrjuda. Korpuse sisemuse desinfitseerimiseks võite kasutada alkoholi ja paberrätikut. Kõigi raskesti ligipääsetavate laadimispesade puhastamiseks kasutage alkoholiga niisutatud Q-otsa.

Ärge unustage enne desinfitseerimist eemaldada mustus ja mustus. Bakterid ja muud kahjulikud mikroobid võivad kleepuda mustuse külge isegi pärast korpuse alkoholiga puhastamist.

Kõrvaklappide puhul võite kohapeal puhastamiseks kasutada veidi seepi ja sooja vett, küllastamata seda. Alkoholi hõõrumine desinfitseerib kangast, kuid võiksite enne selle tegemist kohapeal testida, et veenduda, et alkohol seda ei kahjusta.

Lõpuks soovitavad mõned inimesed jätta silikageeli värske hoidmiseks kõrvaklappide korpusesse. Teooria kohaselt vähendab niiskuse taset juhtumi korral vähem baktereid. See võib olla eriti hea idee, kui panete kõrvaklapid sageli pärast higist jõusaaliseanssi.

SEOTUD:Ultimate juhend oma Icky AirPodide puhastamiseks

Hügieeninõuanded, mida peate kuulma

Kõrvaklappide tipptasemel hoidmiseks puhastage neid regulaarselt. Ärge laske kõrvavahal ega muul mustusel koguneda. Kui võimalik, andke neile pärast iga kasutamist alkoholi sisaldavate desinfitseerivate salvrätikutega pühkida.

Kõrvaklappide (eriti kõrvasiseste) jagamine võib teie kõrvadesse tuua uusi baktereid ja häirida nende loomulikku tasakaalu. Teatud tüüpi bakterite ülekasv võib põhjustada valulikku kõrvainfektsiooni. Nii et kui võimalik, ärge jagage oma kõrvaklappe ega kõrvaklappe teistega.

Lõpuks kaaluge ka oma kõrvade puhastamist. Meditsiinitöötajad soovitavad teil selleks mitte kasutada Q-näpunäiteid ega väikseid teravaid esemeid, kuna need võivad teie kuulmekile vigastada. Kui see on küünarnukist väiksem, ärge pange seda kõrva.

Selle asemel võite pühkida kõrvakanali väliskülge puhta niiske lapiga. Kõrva vaha kogunemiseks võite selle pehmendamiseks osta käsimüügist kõrvaklappe. Järgige alati pakendil olevaid juhiseid. Võite osta ka käsimüügis olevaid kõrvasüstlakomplekte, mis kasutavad kõrva kanali loputamiseks sooja soolalahust.

Nüüd, kui olete oma kõrvaklapid (ja kõrvad) puhastanud, miks mitte desinfitseerida ülejäänud vidinaid?

SEOTUD:Kõigi vidinate puhastamine ja desinfitseerimine