Mis on mälu tihendamine Windows 10-s?

Windows 10 kasutab mälu tihendamist, et salvestada teie süsteemi mällu rohkem andmeid, kui see muidu võimalik oleks. Kui külastate tegumihaldurit ja vaatate oma mälukasutuse üksikasju, näete tõenäoliselt, et osa teie mälust on "tihendatud". See tähendab seda.

Mis on mälu tihendamine?

Mälu tihendamine on Windows 10 uus funktsioon ja see pole saadaval Windows 7 ja 8. Kuid nii Linux kui ka Apple'i macOS kasutavad ka mälu tihendamist.

SEOTUD:Mis on Windowsi lehefail ja kas peaksite selle keelama?

Tavapäraselt, kui teil oleks 8 GB RAM-i ja rakendustel oleks selles RAM-is salvestamiseks 9 GB kraami, tuleks vähemalt 1 GB "lehte lehitseda" ja salvestada arvuti kettal olevasse lehefaili. Lehefaili andmetele juurdepääs on võrreldes RAM-iga väga aeglane.

Mälu tihendamise abil saab osa sellest 9 GB suurusest andmestikust tihendada (nagu Zip-faili või muid tihendatud andmeid vähendada) ja hoida RAM-is. Näiteks võib teil olla 6 GB tihendamata andmeid ja 3 GB tihendatud andmeid, mis tegelikult võtavad 1,5 GB RAM-i. Salvestate kõik 9 GB algandmeid oma 8 GB RAM-i, kuna see võtab 7,5 GB alles siis, kui osa neist on tihendatud.

Kas on miinust? Noh, jah ja ei. Andmete tihendamine ja lahti pakkimine võtab osa protsessori ressurssidest, mistõttu kõiki andmeid ei salvestata tihendatud kujul - need tihendatakse ainult siis, kui Windows peab seda vajalikuks ja kasulikuks. Andmete tihendamine ja tihendamine mõne protsessori aja hinnaga on palju, palju kiirem kui andmete kettale lehitsemine ja lehefailist lugemine, seega on see tavaliselt kompromissi väärt.

Kas tihendatud mälu on halb?

Andmete tihendamine mällu on palju parem kui alternatiiv, milleks on andmete otsimine kettale. See on kiirem kui lehefaili kasutamine. Tihendatud mälul pole miinust. Windows tihendab mälus olevad andmed automaatselt, kui see vajab ruumi, ja te ei pea selle funktsiooni üle isegi mõtlema.

Kuid mälu tihendamine kasutab mõningaid protsessori ressursse. Teie süsteem ei pruugi toimida nii kiiresti kui toimiks, kui tal poleks vaja esmalt mälus olevaid andmeid tihendada. Kui näete palju tihendatud mälu ja kahtlustate, et see on põhjus, miks teie arvuti on natuke aeglane, on selle ainus lahendus teie arvutisse suurema füüsilise mälu (RAM) installimine. Kui teie arvutis pole teie kasutatavate rakenduste jaoks piisavalt füüsilist mälu, on mälu tihendamine parem kui lehefail, kuid parim lahendus on rohkem füüsilist mälu.

Kuidas vaadata tihendatud mälu üksikasju arvutis

Teie süsteemis tihendatud mälu kohta teabe saamiseks peate kasutama tegumihaldurit. Selle avamiseks paremklõpsake oma tegumiribal ja valige „Task Manager”, vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete ja seejärel klõpsake nuppu „Tegumihaldur”

Kui näete lihtsat tegumihalduri liidest, klõpsake akna allservas valikut "Lisateave".

Klõpsake vahekaarti „Performance” ja valige „Memory”. Jaotises „Kasutusel (tihendatud)” näete, kui palju mälu on tihendatud. Näiteks näitab alloleval ekraanipildil tegumihaldur, et meie süsteem kasutab praegu 5,6 GB oma füüsilist mälu. Sellest 5,6 GB-st 425 MB on tihendatud mälu.

Rakenduste avamisel ja sulgemisel näete seda arvu aja jooksul kõikuvat. See kõigub ka siis, kui süsteem töötab taustal, nii et see muutub, kui siin akent vahtite.

Kui klõpsate hiire kohal riba Vasakpoolne osa jaotises Mälu koostis, näete tihendatud mälu kohta lisateavet. Alloleval ekraanipildil näeme, et meie süsteem kasutab 5,7 GB oma füüsilist mälu. Sellest 440 MB on tihendatud mälu ja see tihendatud mälu salvestab hinnanguliselt 1,5 GB andmeid, mis muidu salvestataks tihendamata. Selle tulemuseks on 1,1 GB suurune mälusääst. Ilma mälu tihendamiseta oleks meie süsteemis kasutusel pigem 6,8 GB kui 5,7 GB mälu.

Kas see muudab süsteemi protsessiks palju mälu?

Esialgses Windows 10 väljaandes salvestati “tihenduskauplus” süsteemiprotsessi ja see oli “põhjus, miks süsteemiprotsess näib kulutavat rohkem mälu kui eelmised versioonid”, selgub Microsofti ajaveebipostitusest.

Kuid mingil hetkel muutis Microsoft selle toimimist. Tihendatud mälu ei kuvata enam tegumihalduris süsteemiprotsessi osana (ilmselt seetõttu, et see oli kasutajatele väga segane). Selle asemel on see nähtav vahekaardi Toimivus jaotises Mälu üksikasjad.

Windows 10 Creators Update'is saame kinnitada, et tihendatud mälu kuvatakse ainult jaotises Mälu üksikasjad ja süsteemiprotsess püsib meie süsteemis 0,1 MB ulatuses, isegi kui süsteemil on palju tihendatud mälu. See säästab segadust, kuna inimesed ei imesta, miks nende süsteemiprotsess salapäraselt nii palju mälu kasutab.