PlayStation 4 ekraanipiltide tegemine ja videote salvestamine

Teie PlayStation 4 salvestab teie mängimist pidevalt taustal, igaks juhuks, kui soovite klippi salvestada või jagada. Samuti saate ühe nupuvajutusega ekraanipilte kiiresti luua.

Kui olete videoklippe või ekraanipilte hõivanud, saate need kohe üles laadida või PS4 sisemälust USB-draivi kopeerida. Viige see USB-draiv arvutisse ja saate failidega teha kõike, mida soovite.

Ekraanipildi või video salvestamine (või üleslaadimine)

Mängus ekraanipildi või video salvestamiseks vajutage lihtsalt juhtpuldi vasakul küljel suunapadja lähedal asuvat nuppu „Jaga“. Ilmub menüü Jaga ekraan. Igal ajal võite sellelt ekraanilt lahkumiseks vajutada nuppu Ring ja minna tagasi sinna, kus olite mängus.

Mõnel juhul ei pruugi menüü Jaga töötada. Teil pole lubatud jäädvustada ekraanipilte ega salvestada videoid teatud videomängude kinematograafiast või muudest rakendustest, olenevalt sellest, kuidas mänguarendaja asjad paika pani. Kuid see töötab peaaegu kogu aeg.

Kui kuvatakse jagamismenüü, saate valida "Salvesta ekraanipildi", vajutades kolmnurga nuppu, või "Salvesta videoklipp", vajutades ruutu. See salvestab ekraanipildi või videoklipi teie PlayStationi.

Salvestage ekraanipilt ja teie PS4 hõivab praeguse ekraani. Salvestage videoklipp ja teie PS4 salvestab teie mängu 15 viimast minutit, mida ta kogu aeg taustal salvestas. Teie PS4 salvestab ajutises puhvris ainult viimased viisteist minutit mängimist, nii et rohkem kui viieteistkümne minuti tagused videomaterjalid kuvatakse ainult siis, kui olete need juba videoklippi salvestanud.

Kui soovite oma ekraanipildi või videoklipi üles laadida, valige siin hoopis „Laadi üles ekraanipilt” või „Laadi üles videoklipp”. Saate ekraanipilti jagada Facebooki, Twitteri või PlayStationi sõnumi kaudu. Video saate üles laadida Facebooki, Twitteri, YouTube'i või Dailymotioni.

Teistesse teenustesse jagamiseks või üleslaadimiseks peate ekraanipildi või videoklipi salvestama oma PS4 sisemällu, kopeerima selle USB-draivi ja seejärel teisaldama oma arvutisse, kus saate sellega kõike teha.

Kuidas ekraanipilti kiiresti jäädvustada

Ekraanipildi kiireks salvestamiseks PlayStation 4 kohalikku salvestusruumi võite vajutada kontrolleri nuppu "Jaga" ja hoida seda vähemalt üks sekund all. Teie PlayStation 4 salvestab ekraanipildi ilma ekraani Jaga külastamata. Ekraani vasakusse ülanurka ilmub ikoon, mis annab teile teada, et ekraanipilt on edukalt salvestatud.

Jagamisnupu, videoklipi ja ekraanipildi seadete kohandamine

Nupu Jaga, video ja ekraanipildi seadeid saate kohandada. Selleks vajutage kõigepealt mängus nuppu Jaga, et pääseda menüüsse Jaga. Vajutage kontrolleri nuppu „Valikud“ ja valige „Jagamise seaded“.

Jagamisnupu juhtimistüübi ekraan võimaldab teil konfigureerida oma nupu Jaga ekraanipiltide kiiremaks hõivamiseks. PlayStation 4 saate panna ekraanipildi salvestama, kui vajutate nuppu Jaga tavaliselt, ja kuvage menüü Jaga menüü ainult siis, kui vajutate nuppu pikalt.

Videoklipi seadistamise ekraanil saate reguleerida PlayStationi salvestatava videoklipi pikkust lühemaks kui vaikimisi 15 minutit, kuid mitte kauemaks. Võite lisada mänguklippidesse mikrofoni heli.

Ekraanipildi seadete muutmiseks külastage ekraani Ekraanipildi sätted. Teie PlayStation 4 salvestab ekraanipildid vaikimisi JPEG-failivormingusse, kuid võite selle asemel valida PNG. Vaikimisi salvestab teie PS4 ekraanipildi, kui teenite mängus karika, kuid saate selle ka siin keelata.

Kuidas kopeerida ekraanipilte ja videoid USB-draivi

Salvestatud videoklippide ja piltide vaatamiseks kasutage oma PS4-ga kaasas olevat Capture Gallery rakendust. Kui te seda põhiekraanil ei näe, saate avakuval kerida paremale, valida „Library”, valida „Applications” ja seejärel valida „Capture Gallery”.

Selle rakenduse abil saate vaadata kõiki salvestatud ekraanipilte ja videoklippe või valida konkreetse mängu ja vaadata selle mänguga seotud salvestatud meediumifaile.

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

Siit saate meediumifaile üles laadida, kui soovite. Kuid saate need ka otse USB-mäluseadmesse kopeerida ja arvutis juurde pääseda. Selleks sisestage kas FAT32 või exFAT failisüsteemidega vormindatud USB-draiv ühte oma PlayStation 4 USB-porti. Valige meediumifail, mille soovite kopeerida, vajutage kontrolleri nuppu „Valikud“ ja valige „Kopeeri USB-mäluseadmesse“.

Kui olete meediumite kopeerimise lõpetanud, saate USB-mäluseadme vooluvõrgust lahti ühendada, selle arvutiga ühendada ja pääseda ekraanipiltidele ja videofailidele juurde nagu teistegi failide puhul.

See funktsioon on mõeldud mängude jäädvustamiseks, nii et see ei lase teil videoid salvestada Netflixist, Hulust ega muudest meediateenustest. Kuid see peaks peaaegu igas mängus toimima peaaegu kõikjal.

Pildikrediit: Leon Terra Flickris