Kuidas kasutada lokke failide allalaadimiseks Linuxi käsurealt

Linux lokkima käsuga saab teha palju enamat kui failide allalaadimine. Uuri mida lokkima on võimeline ja millal peaksite selle asemel kasutama wget.

lokk vs wget: mis vahe on?

Inimesed näevad sageli vaeva, et teha kindlaks suhtelised tugevused wget ja lokkima käsud. Käskudel on teatud funktsionaalne kattuvus. Nad saavad igaüks faile tuua kaugematest asukohtadest, kuid sellega sarnasus lõpeb.

wget on fantastiline tööriist sisu ja failide allalaadimiseks. Sellega saab alla laadida faile, veebilehti ja katalooge. See sisaldab arukaid tavasid veebilehtede linkide läbimiseks ja sisu rekursiivseks allalaadimiseks kogu veebisaidilt. Käsurea allalaadimishaldurina on see ületamatu.

lokkima rahuldab täiesti erinevat vajadust. Jah, see võib faile tuua, kuid see ei saa rekursiivselt navigeerida veebisaidil, kus sisu otsitakse. Mida lokkima tegelikult lubab teil suhelda kaugsüsteemidega, esitades neile süsteemidele taotlusi ning hankides ja kuvades nende vastused teile. Need vastused võivad olla veebisaidi sisu ja failid, kuid need võivad sisaldada ka andmeid, mis on saadud veebiteenuse või API kaudu lokitamise taotluse esitatud küsimuse tulemusena.

Ja lokkima ei piirdu ainult veebisaitidega. lokkima toetab üle 20 protokolli, sealhulgas HTTP, HTTPS, SCP, SFTP ja FTP. Ja vaieldamatult tänu Linuxi torude suurepärasele käsitsemisele lokkima saab hõlpsamini integreerida teiste käskude ja skriptidega.

Raamatu autor lokkima on veebileht, mis kirjeldab erinevusi, mida ta näeb lokkima ja wget.

Curli paigaldamine

Selle artikli uurimiseks kasutatud arvutitest olid Fedora 31 ja Manjaro 18.1.0 lokkima juba installeeritud. lokkima tuli installida Ubuntu 18.04 LTS-ile. Ubuntu käivitage selle installimiseks see käsk:

sudo apt-get install curl

Lokkide versioon

The --versioon variant teeblokkimateatada selle versioonist. Samuti loetletakse kõik protokollid, mida see toetab.

lokk - pööramine

Veebilehe toomine

Kui osutame lokkima veebisaidil, otsib see selle meie jaoks.

lokkima //www.bbc.com

Kuid selle vaiketoiming on visata see lähtekoodina terminaliaknasse.

Ettevaatust: Kui te ei ütle lokkima soovite midagi failina salvestatud, see ka toimub alati visake see terminaliaknasse. Kui allalaaditav fail on binaarfail, võib tulemus olla ettearvamatu. Kest võib proovida mõnda binaarfaili baidiväärtust tõlgendada kontrollmärkidena või põgenemisjärjestustena.

Andmete salvestamine faili

Ütleme curlile, et suunata väljund faili:

lokkima //www.bbc.com> bbc.html

Seekord me allalaaditud teavet ei näe, see saadetakse meile otse faili. Kuna kuvamiseks pole terminaliakna väljundit, lokkima väljastab edusammude teabe komplekti.

Eelmises näites ei teinud ta seda, sest edenemisteave oleks hajutatud kogu veebisaidi lähtekoodis, nii et lokkima summutas selle automaatselt.

Selles näiteslokkima tuvastab, et väljund suunatakse faili ja et edenemisteabe genereerimine on ohutu.

Esitatud teave on:

  • % Kokku: Laekuv kogusumma.
  • % Saadud: Siiani saadud andmete protsent ja tegelikud väärtused.
  • % Xferd: Protsent ja tegelik saadetud, kui andmeid laaditakse üles.
  • Keskmine kiiruse laadimine: Keskmine allalaadimiskiirus.
  • Keskmine üleslaadimiskiirus: Keskmine üleslaadimiskiirus.
  • Aeg kokku: Ülekande hinnanguline kogukestus.
  • Kulutatud aeg: Selle ülekande seni kulunud aeg.
  • Aega jäänud: Ülekande lõpuleviimiseks hinnanguline aeg
  • Praegune kiirus: Selle ülekande praegune edastuskiirus.

Sest me suunasime väljundi aadressilt lokkima faili, meil on nüüd fail nimega “bbc.html”.

Sellel failil topeltklõpsamine avab vaikebrauseri, nii et see kuvab allalaaditud veebilehe.

Pange tähele, et brauseri aadressiribal olev aadress on selles arvutis kohalik fail, mitte kaugveebisait.

Me ei pea ümbersuunamine väljund faili loomiseks. Saame faili luua, kasutades -o (väljund) variant ja jutustav lokkima faili loomiseks. Siin kasutame -o ja sisestades faili nime, mida soovime luua "bbc.html".

lokkima -o bbc.html //www.bbc.com

Allalaadimiste jälgimiseks edenemisriba kasutamine

Tekstipõhise allalaadimisteabe asendamiseks lihtsa edenemisribaga kasutage nuppu -# (edenemisriba) valik.

curl -x -o bbc.html //www.bbc.com

Katkestatud allalaadimise taaskäivitamine

Lõpetatud või katkestatud allalaadimist on lihtne taaskäivitada. Alustame suure faili allalaadimist. Kasutame Ubuntu 18.04 uusimat pikaajalise tugi versiooni. Kasutame --väljund võimalus määrata faili nimi, kuhu soovime selle salvestada: “ubuntu180403.iso”.

curl - väljund ubuntu18043.iso //releases.ubuntu.com/18.04.3/ubuntu-18.04.3-desktop-amd64.iso

Allalaadimine algab ja töötab lõpuni.

Kui me katkestame allalaadimise sunniviisiliselt Ctrl + C , naaseme käsuviiba juurde ja allalaadimine lõpetati.

Allalaadimise taaskäivitamiseks kasutage nuppu -C (jätkake aadressil) variant. See põhjustab lokkima allalaadimise taaskäivitamiseks määratud punktis või nihe sihtfailis. Kui kasutate sidekriipsu - tasaarvestusena, lokkima vaatab faili juba alla laaditud osa ja määrab õige nihke, mida enda jaoks kasutada.

curl -C - - väljund ubuntu18043.iso //releases.ubuntu.com/18.04.3/ubuntu-18.04.3-desktop-amd64.iso

Allalaadimine taaskäivitatakse. lokkima teatab taaskäivituse nihkest.

HTTP-päiste toomine

Koos -Ma (head) suvand, saate alla laadida ainult HTTP päised. See on sama mis HTTP HEAD käsu saatmine veebiserverisse.

lokkima - ma www.twitter.com

See käsk saab ainult teavet; see ei laadita alla ühtegi veebilehte ega faili.

Mitme URL-i allalaadimine

Kasutamine xargs saame korraga alla laadida mitu URL-i. Võib-olla tahame alla laadida rea ​​veebilehtesid, mis moodustavad ühe artikli või õpetuse.

Kopeerige need URL-id redaktorisse ja salvestage see faili nimega „URL-to-download.txt”. Me saame kasutada xargs käsitleda tekstifaili iga rea ​​sisu parameetrina, millesse see sisestatakse lokkima, vastutasuks.

//tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-ubuntu#0 //tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-ubuntu#1 //tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-ubuntu#2 //tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-ubuntu#3 //tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-ubuntu#4 //tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-ubuntu#5

See on käsk, mida peame kasutama xargs edastage need URL-id aadressile lokkima ühekaupa:

xargs -n 1 lokk -O <URL-id allalaadimiseks.txt

Pange tähele, et see käsk kasutab -O (kaugfail) väljundkäsk, mis kasutab suurtähte “O.” See valik põhjustab lokkima allalaaditud faili salvestamiseks sama nimega, mis failil on kaugserveris.

The -n 1 variant ütleb xargs käsitleda tekstifaili igat rida ühe parameetrina.

Käsu käivitamisel näete mitu allalaadimist üksteise järel.

Failibrauseris kontrollimine näitab, et mitu faili on alla laaditud. Igaüks kannab nime, mis tal kaugserveris oli.

SEOTUD:Xargsi käsu kasutamine Linuxis

Failide allalaadimine FTP-serverist

Kasutamine lokkima File Transfer Protocol (FTP) serveriga on lihtne, isegi kui peate autentima kasutajanime ja parooliga. Kasutajanime ja parooli edastamiseks lokkima kasuta -u (kasutaja) valik ja tippige kasutajanimi, koolon “:” ja parool. Ärge pange käärsoole ette ega taha tühikut.

See on Rebexi hostitav tasuta testimiseks mõeldud FTP-server. Testi FTP saidil on eelnevalt määratud kasutajanimi „demo” ja parool on „parool”. Ärge kasutage seda tüüpi nõrka kasutajanime ja parooli tootmis- või „päris” FTP-serveris.

curl -u demo: parool ftp://test.rebex.net

lokkima arvab, et suuname selle FTP-serveri poole ja tagastab serveris olevate failide loendi.

Ainus fail selles serveris on 403 baiti pikkune fail “readme.txt”. Toome selle üles. Kasutage sama käsku nagu hetk tagasi, millele on lisatud failinimi:

curl -u demo: parool ftp://test.rebex.net/readme.txt

Fail otsitakse ja lokkima kuvab selle sisu terminaliaknas.

Peaaegu kõigil juhtudel on mugavam lasta allalaaditud fail meie jaoks kettale salvestada, mitte terminaliaknas kuvada. Veel kord saame kasutada -O (kaugfail) väljundkäsu faili kettale salvestamiseks sama failinimega, mis tal on kaugserveris.

curl -O -u demo: parool ftp://test.rebex.net/readme.txt

Fail otsitakse ja salvestatakse kettale. Me saame kasutada ls faili üksikasjade kontrollimiseks. Sellel on sama nimi kui FTP-serveri failil ja see on sama pikk, 403 baiti.

ls -hl readme.txt

SEOTUD:Kuidas kasutada FTP käsku Linuxis

Parameetrite saatmine kaugserveritele

Mõni kaugserver aktsepteerib neile saadetud taotlustes parameetreid. Parameetreid võib kasutada näiteks tagastatud andmete vormindamiseks või nende abil saab valida täpsed andmed, mida kasutaja soovib taastada. Sageli on võimalik veebirakenduste programmeerimisliideste (API) abil suhelda lokkima.

Lihtsa näitena saab IPify veebisaidil oma välise IP-aadressi tuvastamiseks küsida API-d.

lokkima //api.ipify.org

Lisades vormingus parameeter käsule, väärtusega “json” võime uuesti taotleda oma välist IP-aadressi, kuid seekord kodeeritakse tagastatud andmed JSON-vormingus.

lokkima //api.ipify.org?format=json

Siin on veel üks näide, mis kasutab Google'i API-d. See tagastab raamatut kirjeldava objekti JSON. Parameeter, mille peate esitama, on raamatu rahvusvaheline raamatunumbri (ISBN) number. Need leiate enamiku raamatute tagakaanelt, tavaliselt vöötkoodi alt. Parameeter, mida siin kasutame, on „0131103628.”

lokkima //www.googleapis.com/books/v1/volumes?q=isbn:0131103628

Tagastatud andmed on põhjalikud:

Vahel lokkib, vahel wget

Kui sooviksin veebisaidilt sisu alla laadida ja laseksin selle sisu rekursiivselt otsida, kasutaksin wget.

Kui sooviksin suhelda kaugserveri või API-ga ja võib-olla mõne faili või veebilehe alla laadida, kasutaksin seda lokkima. Eriti kui protokoll oli üks paljudest, mida see ei toetanud wget.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found