Kuidas oma Maci taaskäivitada

Kui teie Mac käitub natuke reageerimata, töötab aeglaselt, programmid ei tööta korralikult või kuvatakse muud ebatavalist käitumist, on mõnikord vaja ainult taaskäivitamist. Siin on mõned erinevad viisid selleks.

Taaskäivitage Mac Apple Apple'i menüü abil

Kiireim (ja lihtsaim) viis Maci taaskäivitamiseks on töölaual Apple'i menüü toitesuvandite kasutamine. Kõigepealt valige arvuti liidese vasakus ülanurgas ikoon „Apple”.

SEOTUD:Kuidas Mac oma terminali abil välja lülitada

Valige kuvatavas menüüs nupp „Taaskäivita”.

Teie Mac taaskäivitub. Andke oma arvutisse minut, et taastada ja enamik teie viivitustest või väikestest probleemidest tuleks (loodetavasti) lahendada.

Taaskäivitage oma Mac terminalist

Kui olete natuke tehnilisem, saate oma Apple'i arvuti terminali abil taaskäivitada. Minge edasi ja avage terminal. Seda saate teha, kui vajutate üheaegselt klahve Command + Space, et avada Spotlight Search, tippige otsinguribale "Terminal" ja valige siis tulemustest rakendus "Terminal".

Nüüd olete valmis oma Maci taaskäivitama. Pidage meeles, et siin peate kasutama käsku „sudo”. Vastasel juhul tervitab teid allpool kuvatud veateade.

Sudo (superkasutaja) käsk annab teile superkasutaja turvalisuse õigused.

Maci taaskäivitamiseks sisestage järgmine käsk:

Sudo seiskamine -r

Asenda konkreetse ajaga, mille soovite oma Maci taaskäivitada. Kui soovite seda kohe teha, tippige nüüd. Kui soovite, et see taaskäivituks tunni pärast, tippige +60.

Vajutage sisestusklahvi Enter ja sisestage viipamisel oma Maci parool.

Teie Mac taaskäivitub määratud ajal.

Sundige oma Maci taaskäivitada

Kui kursor on külmunud ja teie Mac ei reageeri, saate taaskäivitada. Pidage meeles, et kui sunnite taaskäivitama, kaotate tõenäoliselt kõik töödeldud dokumentides salvestamata tööd.

Taaskäivitamise sundimiseks vajutage ja hoidke all korraga klahve Control + Command + toitenupud, kuni teie arvuti ekraan kustub. Teie Mac taaskäivitub mõne sekundi pärast.

Teise võimalusena, kui kasutate iMaci või muud füüsilise toitenupuga Maci torni, võite nuppu pikalt vajutada, kuni ekraan muutub mustaks.