Kuidas oma arvutit hooldada: 7 lihtsat asja, mida arvutiparanduskohad teevad

Sellistes arvutiparanduskohtades nagu Best Buy’s Geek Squad tehakse palju asju, mida saate ka ise hõlpsalt teha. Selle asemel, et maksta võimaliku pahavara eemaldamise või arvuti häälestamise eest, saate seda teha ka ise.

See juhend ei anna teile tõrkeid tuvastada ja käsitsi parandada. See on keskendunud lihtsatele asjadele - kuigi see on lihtne, maksavad inimesed sadu dollareid, kui see nende eest tehakse.

Pildikrediit: Fort Meade Flickris

Eemaldage viirused ja pahavara

Paljud inimesed maadlevad endiselt nakatunud Windowsi arvutitega. Kui teie arvuti on nakatunud ja ei tööta korralikult, ei pea selle parandamise eest maksma kellelegi teisele. Geek Squadil pole võluvahendeid - nad kasutavad paljusid tavalisi viirusetõrjevahendeid, mida saate ise kasutada.

Tegelikult hea kaitset pakkuva viirusetõrjetoode leidmiseks pöörduge viirusetõrjetesti veebisaidi poole ja vaadake, kuidas teie valitud viirusetõrje koguneb. Kui te ei soovi kogu seda uurimistööd ise teha, oleme õnneks selle teie jaoks teinud.

Kaspersky ja Bitdefender on pidevalt nii AV-testi kui ka AV-võrdluste edetabelis ja oleme mõlemat toodet kasutanud heade tulemustega. Need pole tasuta, kuid enamus seal olevatest tasuta viirusetõrjeprogrammidest on seotud täiendava jaburusega või üritavad teie otsingumootorit suunata nende turvalisele lahendusele, mis pole tegelikult turvaline ja näitab lihtsalt rohkem reklaame või luurab teie ostuharjumusi.

Tõeliselt sügava nakkuse korral võib hea remondikoht teie automaatse käivitamise kirjed ja registri käsitsi läbi kaevata ning käsitsi eemaldada pahavara, mida tööriistad ei taba. See võib aga olla aeganõudev - ja kui arvuti on juba nii nakatunud, pole mingit garantiid, et kogu pahavara eemaldatakse. Sellistel juhtudel installivad nad Windowsi sageli lihtsalt uuesti. Saate seda teha ka ise.

Installige operatsioonisüsteem uuesti

Mõned inimesed arvavad, et arvutid muutuvad aja jooksul aeglasemaks ja vajavad lõpuks väljavahetamist - see on kurb, kuid tõsi. Teised inimesed võivad viia arvuti remondikohta, kui see hakkab aeglustuma. Käivitamisprogrammide ja tööriistaribade tõttu kinni jäänud arvutiga tegelemisel on lihtne Windowsi uuesti installimine sageli kiireim ja lihtsaim lahendus.

See võib aidata ka siis, kui teil on arvutiga muid probleeme, näiteks failirikkumine või imelikud vead. Kuigi rikutud failide ja halbade draiverite asendamise kaudu on sageli võimalik neid asju tõrkeotsinguks muuta, on Windowsi tehaseseadete taastamine tavaliselt kiirem.

Enamikul uutest arvutitest on tehases taastatud sektsioonid, millele pääsete juurde, vajutades alglaadimise ajal õiget klahvi (vaadake arvuti kasutusjuhendit). Teil võib olla ka CD-sid või DVD-sid, kust saate oma arvuti taastada. Kui installisite Windowsi ise, saate kasutada Windowsi installiplaati. Windows 8-s kasutage Windowsi hõlpsaks uuesti installimiseks funktsiooni Värskenda või Lähtesta.

Enne seda varundage kindlasti oma olulised failid. Mõni koht võib teie jaoks teie olulised failid varundada, samas kui mõned võivad paluda teil need enne tähtaega varundada - selle põhjuseks on see, et nad lihtsalt installivad teie jaoks Windowsi uuesti.

Eemaldage kaasasolev puhvetvara

Kui ostsite just uue arvuti - või lähtestasite vana arvuti tehase vaikeseisundisse - leiate sageli, et see on täis kasutut tarkvara. Arvutitootjatele makstakse nende programmide kaasamise eest, mis aeglustavad teie arvutit (eriti käivitamise ajal) ja segavad süsteemset salve.

Best Buy’s Geek Squad võtab teilt selle pahavara eemaldamise eest tasu. Isegi Microsoft osaleb selles tegevuses - kui toote Windowsi arvuti Microsofti poodi, eemaldavad nad turustusvara 99 dollari eest.

Ärge laske sellest kinni: nende eelinstallitud programmide eemaldamiseks ei pea te sentigi maksma. Seda saab teha kolmel viisil:

 • Kasutage sellist programmi nagu PC Decrapifier. See otsib teie arvutist automaatselt puhitustarkvara ja desinstallib selle automaatselt.
 • Avage programmi juhtpaneeli desinstalli ja desinstallige käsitsi iga bloatware ükshaaval. Kui teete seda uues arvutis, ärge desinstallige riistvaradraivereid. Kõik muu peaks olema aus mäng.
 • Installige Windows uuesti. Paljudele geekidele meeldib Windowsi värske installimine uutes arvutites, et alustada puhtast olekust. Pärast uuesti installimist peate sageli arvuti riistvara draiverid alla laadima ja installima.

Ehitage oma arvuti

Kui olete uue lauaarvuti turul (ei saa tegelikult oma sülearvutit ehitada), ei pea te eelseadistatud arvutit ostma. Internetis tellitavatest komponentidest on üllatavalt lihtne oma arvutit ehitada. See on üldiselt odavam kui uue arvuti ehitamine - saate hankida parema riistvara ja valida täpselt vajaliku riistvara.

Üksikasjalikud juhised komponentide valimisest uue masina kokkupanekuni leiate meie juhenditest:

 • Uue arvuti ehitamine - 1. osa: riistvara valimine
 • Uue arvuti ehitamine - 2. osa: selle ühendamine
 • Uue arvuti ehitamine - 3. osa: selle seadistamine
 • Uue arvuti ehitamine - 4. osa: Windowsi installimine ja draiverite laadimine
 • Uue arvuti ehitamine - 5. osa: uue arvuti kohandamine

Uuendage oma RAM-i või kõvaketast

Mõned arvutiuuendused on eriti lihtsad. Uue RAM-i lisamine arvutisse on väga lihtne protsess - seni, kuni ostate oma arvutile õige RAM-i, on selle installimine lihtne (isegi paljudes sülearvutites). Samuti saate oma kõvaketast uuendada (või lisada uue kõvaketta) draivi), et suurendada teie käsutuses olevat salvestusruumi. See on natuke keerulisem, kuna peate algse kõvaketta asendamise korral Windowsi uuesti installima või olemasoleva opsüsteemi üle viima, kuid see pole liiga raske.

Meil on juhendeid, mis aitavad teil läbi viia järgmisi lihtsamaid täiendusi:

 • Riistvara uuendamine: kuidas installida uut RAM-i
 • Riistvara uuendamine: uue kõvaketta installimine, Pt 1
 • Riistvara uuendamine: uue kõvaketta installimine, Pt 2, tõrkeotsing

RMA teie arvuti

Kui ostsite sülearvuti või eelnevalt kokku pandud lauaarvuti, ei pea seda purunemisel remondikohta viima. Kui see on endiselt garantii all, võite arvutiga RMA-ga ühendust võtta tootjaga ja lasta neil seda parandada. RMA tähistab tagasisaatmiskauba autoriseerimist - peate enne oma teeninduskeskusse saatmist rääkima oma tootja probleemidest ja saama RMA-numbri.

Kui ehitasite oma arvuti nullist, võib see siin natuke keerulisemaks muutuda - peate määrama, milline komponent on defektne, ja ainult selle komponendi RMA.

Lisateavet riistvara RMA-rikke kohta, kui see puruneb, leiate arvuti garantiidokumentatsioonist. Võite ka veebis külastada oma arvuti tootja tugiteenuste veebisaiti.

Kustutatud failide taastamine

Kui olete mõne olulise faili kogemata kustutanud, on teil hea meel teada, et see võib olla võimalik taastada. Seda seetõttu, et kustutatud faile ei kustutata kohe.

Kui vajate kriitiliste äridokumentide põhjalikku kohtuekspertiisi andmete taastamist, võiksite selle saamiseks pöörduda spetsialisti poole. See on kallis teenus, nii et võite proovida seda ka ise teha, kui need pole eriti olulised andmed.

Loe rohkem:

 • HTG selgitab: miks saab kustutatud faile taastada ja kuidas saate seda ära hoida
 • Kuidas taastada kogemata kustutatud foto, pilt või fail

Need on kõik asjad, mida saate üksi teha üsna hõlpsalt, kui saate juhiseid järgida. Me pole siin keerulisemat kraami puudutanud, kuid paljud asjad, mida inimesed arvutiremondi kohtadele maksavad, on lihtne. See on arvuti ekvivalent teie enda klaasipuhasti vedeliku vahetamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found