Mis on AZW-fail (ja kuidas seda avada)?

.Azw-faililaiendiga fail on populaarne failivorming e-raamatute hoidmiseks rakenduse Kindle abil Amazoni Kindle'i e-lugerite ja seadmete reale. Koos selliste asjade nagu järjehoidjate, märkuste ja viimase teadaoleva lehe salvestamisega sisaldavad AZW-failid tavaliselt DRM- või autoriõiguste kaitset, et vältida kopeerimist ja ebaseaduslikku vaatamist.

Mis on AZW-fail?

AZW-failid levisid Kindle'i seadmetele esmakordselt 2007. aastal; see põhineb MOBI-failivormingul, mille Amazon ostis 2005. aastal. Kuigi AZW-failid põhinevad MOBI-l, sisaldavad need paremat tihendust kui MOBI-failid ja on kasutatavad Amazon Kindlesis või Kindle tarkvaraga seadmes.

Neljanda põlvkonna ja uuemad Kindles kasutavad AZW3-vormingut, mida nimetatakse ka KF8-ks, seitsmenda põlvkonna ja uuemad Kindles aga KFX-vormingut.

SEOTUD:Mis on MOBI-fail (ja kuidas seda avada)?

Kuidas seda avada?

Kuna AZW-failid on mõeldud Kindle'i jaoks, on lihtsaim viis neid avada Kindle seadmes või Kindle rakendusega Windowsis, Macis, iOS-is või Androidis.

SEOTUD:Lugege Kindle'i raamatuid arvutist koos Kindle PC-ga

Kui kasutate Linuxi, peate pöörduma sellise kolmanda osapoole lugeja poole nagu Caliber. See on avatud lähtekoodiga rakendus, mis pakub piisavalt mitmekülgsust, et võiksite seda isegi Windowsis ja MacOS-is eelistada. Caliber suudab avada AZW-faile ja ka paljusid muid vorminguid.

Peate vaid avama programmi, klõpsama nuppu „Lisa raamatuid” ja seejärel valima, kuidas soovite oma raamatuid lisada.

Paar muud võimalust oleks saata need failid oma Kindle'i, kasutades rakendust Saada Kindle, USB-kaabli abil või e-posti teel. Kõik saadetud on teie Kindle'i isiklikes dokumentides veebis, kus neid hoitakse ja taastatakse uue Kindle'i ostmisel.

SEOTUD:Kuidas e-raamatuid ja muid dokumente oma Kindle'ile saata

Kuidas seda teisendada?

Täpselt nagu iga teine ​​failivorming, vajate AZW teisendamiseks erinevasse vormingusse spetsiaalset tarkvara. Kui proovite laiendust muuta, võite lõpetada rikutud ja kasutamiskõlbmatu faili.

Lisaks e-lugeriks olemisele on Caliberil kaasas mugav teisendustööriist, mis võimaldab teisendada mis tahes teie e-raamatuid 16 erinevasse vormingusse. AZW-st teisendamine nõuab kõigepealt, et teie failid oleksid DRM-vabad, seega eeldame selle näite puhul, et teie failidel pole nendega DRM-i seotud.

SEOTUD:Kuidas kustutada DRM-i oma Kindle'i raamatutest seadmeteüleseks kasutamiseks ja arhiveerimiseks

Avage Caliber, valige raamat, mille soovite teisendada, ja klõpsake siis käsku „Teisenda raamatud”.

Avanenud teisendusaknas valige soovitud väljundvorming ja klõpsake siis akna allosas nuppu „OK”.

Teisendatud fail salvestatakse teie teeki teie kohalikule draivile. Saadaval olevad vormingud kuvatakse iga raamatu eelvaate paanil.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found