5 GHz WiFi pole alati parem kui 2,4 GHz WiFi

Kas teil on probleeme WiFi-ühendusega? Proovige 5 GHz asemel kasutada 2,4 GHz. Muidugi, 5 GHz WiFi on uuem, kiirem ja vähem ülekoormatud, kuid sellel on nõrkus. 2,4 GHz suudab paremini katta suuri alasid ja tungida läbi tahkete esemete.

5 GHz vs 2,4 GHz: mis vahe on?

WiFi saab töötada kahel erineval raadiosageduse „ribal”: 5 GHz ja 2,4 GHz. 5 GHz WiFi läks peavoolu 802.11n-ga - nüüd tuntud kui Wi-Fi 4 -, mis võeti kasutusele juba 2009. aastal. Enne seda oli WiFi suures osas 2,4 GHz.

See oli suur uuendus! 5 GHz kasutab lühemaid raadiolaineid ja see tagab suurema kiiruse. WiGig viib selle edasi ja töötab 60 GHz sagedusribal. See tähendab veelgi lühemaid raadiolaineid, mille tulemuseks on veelgi suurem kiirus palju väiksemal kaugusel.

5 GHz sagedusega on ka palju vähem ummikuid. See tähendab kindlamat ja usaldusväärsemat traadita ühendust, eriti tihedates piirkondades, kus on palju võrke ja seadmeid. Traditsioonilised juhtmeta telefonid ja traadita beebimonitorid töötavad ka 2,4 GHz sagedusel. See tähendab, et nad häirivad ainult 2,4 GHz WiFi-ühendust - mitte 5 GHz WiFi-ühendust.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et 5 GHz on kiirem ja tagab usaldusväärsema ühenduse. See on uuem tehnoloogia ja on ahvatlev kasutada kogu aeg 5 GHz ja 2,4 GHz WiFi maha kanda. Kuid 5 GHz WiFi lühemad raadiolained tähendavad, et see suudab läbida vähem vahemaad ega ole nii hea, kui tungib läbi tahkete objektide nagu 2,4 GHz WiFi. Teisisõnu suudab 2,4 GHz katta suurema ala ja seintest paremini läbi pääseda.

SEOTUD:Mis vahe on 2,4 ja 5-Ghz WiFi vahel (ja mida peaksin kasutama)?

Ühte ruuterit saate kasutada mõlemat

Kaasaegsed ruuterid on üldjuhul kahesageduslikud ruuterid ja suudavad samaaegselt kasutada eraldi WiFi-võrke sagedustel 5 GHz ja 2,4 GHz. Mõni neist on „triba riba ruuter”, mis suudab anda 2,4 GHz signaali koos kahe eraldi 5 GHz signaaliga, et vähendada 5 GHz töötavate WiFi-seadmete ülekoormust.

See pole mitte ainult vanade seadmete ühilduvusfunktsioon, mis toetab ainult 2,4 GHz WiFi-d. Mõnikord soovite 2,4 GHz WiFi-ühendust isegi kaasaegse seadmega, mis toetab 5 GHz.

Ruutereid saab konfigureerida kahel viisil: need võivad varjata 2,4 GHz ja 5 GHz võrkude erinevuse või paljastada selle. Kõik sõltub sellest, kuidas nimetate kahte eraldi WiFi-võrku.

Näiteks võite mõlemale võrgule nimeks panna "MyWiFi" ja anda neile sama parool. Teoreetiliselt valiks teie seade automaatselt parima võrgu igal ajahetkel. Kuid see ei tööta alati päris õigesti ja võite lõpuks saada 2,4 GHz võrku ühendatud seadmeid, kui nad peaksid kasutama 5 GHz või vastupidi.

Selle asemel võiksite nimetada ühe võrgu nimeks „MyWiFi - 2,4 GHz” ja teise - „MyWiFi - 5 GHz”. Nimed ei pea olema omavahel seotud ega sisaldama sagedust - kui soovite, võiksite nimetada ühe "maapähklivõi" ja ühe "želee". Kahe erineva nimega saate valida seadme võrkude vahel. Asjade lihtsustamiseks võite neile muidugi anda sama parooli.

SEOTUD:Mis on kahe- ja kolmeribalised ruuterid?

Kui 2,4 GHz WiFi on parem

Kui teil on WiFi-ga probleeme ja olete ühendatud 5 GHz WiFi-ga, on alati hea mõte ühendada 2,4 GHz-ga ja vaadata, mis juhtub.

5 GHz võib tunduda uuem ja kiirem - ja nii see on -, kuid väiksemates ruumides on see parem. Kui soovite katta laia avatud ruumi, on parem 2,4 GHz. Seega, kui soovite paremat WiFi-signaali väljas, looge ühendus 5 GHz asemel 2,4 GHz-ga. Või kui teie WiFi peab enne teieni jõudmist liikuma läbi mõne tiheda eseme, teeb 2,4 GHz sellest palju paremat tööd kui 5 GHz.

Ka 2,4 GHz WiFi peaks töötama paremini kui varem. Kui rohkem inimesi läheb üle 5 GHz-le, peaks 2,4 GHz sagedusala teie piirkonnas olema vähem ülekoormatud. Ja häirivate seadmete, nagu vanad juhtmeta telefonid ja traadita beebimonitorid, pensionile jäämise eest tänapäevaste nutitelefonide ja WiFi-beebimonitoride jaoks peaks teie kodus olema isegi vähem seadmeid, mis suudaksid häirida 2,4 GHz sagedust.

Muidugi on selle lahendamiseks muid võimalusi. Võiksite saada võrgusilma WiFi-süsteemi ja positsioneerida pääsupunktid kogu oma maja ulatuses. Kuid kui kõik, mida soovite, on usaldusväärne WiFi-signaal, proovige enne 5 GHz WiFi laiendamist kõikjal lihtsalt ühendada 2,4 GHz WiFi-ga.

Wi-Fi 6 muudab 2,4 GHz paremaks

2,4 GHz on omamoodi unarusse jäetud. 802.11n (Wi-Fi 4) toetab nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz. Kuid 802.11ac (Wi-Fi 5) toetab ainult 5 GHz. Kui teil on kaheribaline 802.11ac ruuter, töötab see 5 GHz 802.11ac võrguga ja 2,4 GHz 802.11n võrguga. 5 GHz kasutab moodsamat WiFi-standardit.

Wi-Fi 6 lahendab selle probleemi. Järgmise põlvkonna WiFi-standard toetab nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz võrku, nii et erinevad täiustused, mis annavad kiirema ja usaldusväärsema signaali, jõuavad ka 2,4 GHz WiFi-ni. 2,4 GHz pole lihtsalt vana tehnoloogia, mis maha jäetakse.

SEOTUD:Wi-Fi 6: mis erineb ja miks see oluline on

Kuidas valida vahemikus 2,4 GHz kuni 5 GHz

2,4 GHz ja 5 GHz vahel valimiseks minge ruuteri veebiliidesesse ja leidke traadita võrgu seaded. Andke 2,4 GHz ja 5 GHz võrkudele eraldi SSID või nimed. Meenutamise hõlbustamiseks võite nimedesse panna “2,4 GHz” ja “5 GHz”. Ja saate igaühe jaoks kasutada sama traadita parooli.

Teie ruuter võib olla konfigureeritud vaikimisi mõlemale sama nime kasutama. See tähendab, et te ei saa ise nende vahel valida - teie seadmed valivad nende vahel automaatselt. Eraldi nimed annavad teile valiku.

Nüüd saate lihtsalt valida oma seadme võrkude vahel. Minge oma seadme WiFi-ühenduse menüüsse ja valige võrk, millega soovite liituda.

Pärast seda, kui olete iga võrguga ühinenud, mäletab teie seade parooli ja saate menüüs valides selle hõlpsasti ühenduse luua. Üleminek muutub lihtsaks ja kiireks.

Kui 2,4 GHz WiFi ei lahenda teie probleeme ja teil on endiselt raske oma kodus või ettevõttes kindla WiFi-ühenduse loomise nimel kaaluda võrgusilma WiFi-süsteemi. See annab teile mitu pääsupunkti, mida saate kogu oma koju paigutada, ja suur töö usaldusväärse katvuse laiendamiseks. Ja erinevalt traditsioonilisest traadita repiiterist või pikendajast on võrgusilma WiFi seadistamisprotsess palju lihtsam.

SEOTUD:Parimad võrgusilmaga WiFi-ruuterid igaks vajaduseks


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found