Kuidas Androidi nutitelefoni või tahvelarvuti arvutiga ühendamine tagasi pöörata

Tavaliselt seovad inimesed sülearvutid oma Android-telefonidega, kasutades telefoni andmesideühendust võrguühenduse loomiseks kõikjalt. Kuid võite soovida ka „lõastamist tagasi pöörata”, jagades oma arvuti Interneti-ühendust Android-telefoni või -tahvelarvutiga.

Selleks on erinevaid viise. Võite kasutada Wi-Fi leviala, Bluetoothi ​​- või isegi traadiga USB-kaabli abil tagasisidet. See on kasulik, kui teie arvutil on Interneti-ühendus, kuid telefonil pole.

Looge WiFi pöörduspunkt

SEOTUD:Kuidas muuta oma Windowsi arvuti WiFi-leviala

Lihtsaim meetod on siin tõenäoliselt luua WiFi-leviala. See on sama, kui loote oma telefonis WiFi-leviala, et jagada selle mobiilandmesidet oma arvuti või Maciga. Selle asemel loote arvutis WiFi-leviala ja jagate selle Interneti-ühendust oma Android-telefoni või -tahvelarvutiga.

Loomulikult vajate selleks WiFi-riistvara. Tavaline sülearvuti töötab suurepäraselt. Kui soovite Android-telefoni või tahvelarvuti siduda lauaarvutiga, millel puudub WiFi, saate selle traadiga Etherneti ühendust jagada, saate osta odava USB-Wi-Fi-adapteri ja kasutada seda sel eesmärgil.

Android-telefonid ja -tahvelarvutid ei toeta ajutisi võrke, kuid tarkvara Virtual Router loob WiFi-leviala, mis toimib pääsupunktina, võimaldades Android-seadmetel ühendust luua. Kui kasutate mõnda muud lahendust, veenduge, et see toimiks pöörduspunktina, mitte ajutise võrguna.

Wi-Fi leviala loomiseks Windowsi arvutisse soovitame kasutada virtuaalset ruuterit. See on mugav Windowsi sisseehitatud võimsa WiFi-leviala ja Interneti-ühenduse jagamise funktsioonide kasutajaliides. Saate seda kasutada traadiga Etherneti ühenduse jagamiseks WiFi kaudu või isegi WiFi-ühenduse jagamiseks, millega olete ühendatud, luues WiFi-leviala. See muudab selle mugavaks olukordades, kus teil on WiFi-võrgu jaoks ainult üks sisselogimine - nagu hotellis.

Maci kasutajad saaksid selleks teoreetiliselt kasutada Mac OS X-i sisseehitatud Interneti-jagamise funktsiooni, kuid see loob ad-hoc võrgu, kuhu Android-seadmed ei saa ühendust luua.

Bluetooth PAN

SEOTUD:Kuidas muuta oma Mac WiFi-leviala

Selleks võiksite kasutada ka Bluetoothi. Eeldades, et teie telefonis või tahvelarvutis töötab Android 4.0 või uuem versioon, saate selle Bluetoothi ​​kaudu siduda ja kasutada Bluetooth PAN-i (isiklik piirkondlik võrk).

Tavaliselt soovite luua WiFi-leviala, kui kasutate Windowsi ja loote selle kaudu Interneti-ühenduse. WiFi on kiirem ja hõlpsam seadistada. Kuid Bluetooth PAN on eriti kasulik Mac-arvutites - kui soovite jagada Maci WiFi-ühendust Androidi nutitelefoni või tahvelarvutiga, peate kasutama Bluetooth PAN-i või hankima teise füüsilise WiFi-adapteri (nt USB-Wi-Fi adapter), kuna vajate selleks kahte eraldi võrguliidest.

Lubage oma Macis Interneti kaudu ühiskasutus Bluetoothi ​​kaudu ja siduge oma Android-telefon Mac-iga. Puudutage oma Android-seadme Bluetooth-seadete ekraanil ühendatud seadet ja lubage märkeruut „Interneti-juurdepääs”.

USB-kaabel - ainult juur

SEOTUD:Kuidas ühendada oma Android oma arvuti Interneti-ühendusega USB kaudu

USB kaudu saate oma arvuti Android-telefoniga siduda, kasutades telefoni kaudu Internetti. Võite mõelda, kas Androidi telefoni või tahvelarvuti ühendamine arvutiga USB kaudu on võimalik Interneti kaudu arvuti võrguühenduse kaudu.

See on võimalik, kuid see nõuab juurjuurdepääsu. Oleme käsitlenud meetodit Androidi telefoni või tahvelarvuti USB-kaabli abil arvutiga tagasisidumiseks Windowsi rakenduse abil ja on ka teisi sarnaseid meetodeid, mis kasutavad erinevaid tööriistu või käske, mida saate sisestada.

USB-kaabli meetod on kõige kasulikum siis, kui viibite kohas, kus te ei saa mingil põhjusel kasutada WiFi või Bluetoothi ​​tagasisidet. See on ebameeldiv, kuna nõutakse juurjuurdepääsu ning selle toimimiseks vajalikke täiendavaid häkkeid ja tööriistu. Veelgi hullem on see, et mõned Androidi rakendused ei saa tegelikult aru, et neil on Interneti-ühendus. Võimaluse korral on parem seadistada Wi-Fi pöörduspunkt või kasutada tagasilõikamiseks Bluetooth PAN-i.

Kahjuks ei tööta ükski neist meetoditest Chromebooki puhul. Hoolimata Google'i katsetest muuta Chrome OS ja Android koos töötama, ei saa Chromebook veel luua WiFi-leviala või Bluetooth PAN-i, et jagada oma Interneti-ühendust teiste seadmetega.

Eeldades, et kasutate Chrome OS-i igatahes - võite oma Chromebooki viia arendajarežiimi ja installida täieliku Linuxi süsteemi, et pääseda juurde tüüpilistesse Linuxi distributsioonidesse sisseehitatud WiFi-leviala loomise tööriistadele.

Pildikrediit: Johan Larsson Flickris