Kuidas veerge ja ridu Google Sheetsis külmutada või peita

Mida suurem on ridade ja veergude arv teie Google'i arvutustabelite arvutustabelis, seda raskemaks see võib muutuda. Ridade ja veergude külmutamine või peitmine võib muuta teie arvutustabeli hõlpsamaks lugemiseks ja navigeerimiseks. Nii toimige järgmiselt.

Külmutage veerud ja read Google'i arvutustabelites

Kui külmutate veerud või read teenuses Google'i arvutustabelid, lukustab see need oma kohale. See on hea võimalus kasutada andmemahukate arvutustabelitega, kus saate andmete lugemise hõlbustamiseks päiseread või veerud külmutada.

Enamasti soovite külmutada ainult esimese rea või veeru, kuid võite külmutada read või veerud kohe pärast esimest. Alustuseks valige veerg või rida, mida soovite külmutada, ja seejärel klõpsake ülanurgas valikut Vaade> Külmuta.

Ülemise veeru A või rea 1. külmutamiseks klõpsake nuppu „1 veerg“ või „1 rida“. Teise võimalusena klõpsake kahe esimese veeru või rea külmutamiseks nuppu „2 veergu“ või „2 rida“.

Veergude või ridade kuni teie valitud lahtrini külmutamiseks võite klõpsata ka nupul „Kuni praeguse veeruni” või „Kuni praeguse reani”.

Arvutustabelis ringi liikudes jäävad teie külmutatud lahtrid paika, kuhu saate hõlpsasti tagasi pöörduda.

Külmunud veeru või rea kõrvale ilmub paksem hall lahter, et külmutatud ja külmutamata lahtrite vaheline piir oleks selge.

Kui soovite eemaldada külmutatud veerud või read, klõpsake nende lahtrite normaalseks taastamiseks nuppu Vaade> Külmutatud ja valige „Ridu pole” või „Veerud puuduvad”.

Peida veerud ja read Google'i arvutustabelites

Kui soovite teatud ridu või veergu ajutiselt peita, kuid ei soovi neid oma Google'i arvutustabelite arvutustabelist täielikult eemaldada, saate need hoopis peita.

Peida Google'i arvutustabelite veerud

Veeru peitmiseks paremklõpsake valitud veeru veeru päisel. Klõpsake ilmuvas menüüs nuppu „Peida veerg“.

Seejärel kaob teie veerg kuvast ja peidetud veeru mõlemal küljel kuvatakse nooled veerupäistes.

Nendel nooltel klõpsamine paljastab veeru ja taastab selle normaalseks. Teise võimalusena võite oma veeru peitmiseks kasutada Google'i arvutustabelites klaviatuuri otseteid.

SEOTUD:Kõik parimad Google'i arvutustabelite kiirklahvid

Selle valimiseks klõpsake veeru päist ja vajutage selle peitmiseks klaviatuuril Ctrl + Alt + 0. Kui valite peidetud rea mõlemal küljel veerud ja vajutate seejärel klaviatuuril Ctrl + Tõst + 0, kuvatakse teie veerg pärast seda.

Peida Google'i arvutustabelite read

Sarnaselt ülaltoodud protsessiga, kui soovite Google'i arvutustabelites rea peita, paremklõpsake selle rea rea ​​päisel, mida soovite peita.

Klõpsake ilmuvas menüüs nuppu "Peida rida".

Teie valitud rida kaob, mõlemal küljel ilmuvad päiseridadesse vastassuunalised nooled.

Klõpsake nendel nooltel, et kuvada peidetud rida ja taastada see igal hetkel normaalsena.

Kui eelistate kasutada klaviatuuri otseteed, klõpsake selle valimiseks rea päisel ja vajutage selle asemel rea peitmiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + 9. Valige peidetud rea mõlemal küljel olevad read ja vajutage klaviatuuril Ctrl + Shift + 9, et see hiljem varjata.