Kas saate iPadis saada mitu kasutajakontot?

Apple'i iPadid toetavad mitut kasutajakontot ainult koolidele mõeldud spetsiaalse hariduse režiimis. iPadid on ühe kasutaja seade - pigem iPhone kui Mac. Nende näpunäidete abil saate iPadi hõlpsamini jagada.

Ainult koolid saavad mitme kasutajaga iPade

Ainult koolid saavad iPadis mitut kasutajakontot kasutada. Kui haldate siiski iPade kooli jaoks, vaadake Apple'i funktsiooni „Jagatud iPad hariduse jaoks”. Klassis mitu õpilast saavad lukustuskuval iPadi jagada ja kasutajakontode vahel valida.

Kahjuks on see tõesti mõeldud ainult koolidele. Selle seadistamiseks vajate teenust Apple School Manager.

Apple käivitas selle funktsiooni iOS 9.3-ga juba 2016. aastal. Isegi uue, võimsama iPadOS-i olemasolul ei tundu, et Apple annaks kellelegi teisele oma iPadides mitut kasutajatuge - mitte kodukasutajatele ega isegi teistele suurtele organisatsioonid.

Apple soovib, et kõigil oleks oma iPad

Apple soovib selgelt, et kõigil teie pereliikmetest oleks oma iPad, täpselt nagu ettevõte soovib, et teil oleks oma iPhone. See pole nii naeruväärne kui kunagi varem, kui uued iPadid maksid 499 dollarit. Lõppude lõpuks maksab uusim iPad hinnaga 329 dollarit ja langeb regulaarselt 249 dollarini müügil. Veelgi paremaid pakkumisi saate eelmise mudeli või kasutatud iPadi ostmisega.

Siiski, erinevalt nutitelefonist, mis on kogu aeg taskus, võib iPadi jätta koju ja see tundub jagamiseks ideaalne arvuti.

Näpunäiteid iPadi jagamiseks teise täiskasvanuga

On suur võimalus, et jagate iPadi partneri või abikaasaga. Kui te ei muretse nuhkimisega jagatud inimese pärast, saate iPadi enda jaoks natuke paremaks muuta, andes igale inimesele erinevad rakendused.

Näiteks kui soovite kumbki oma e-kirja iPadis, võiks üks inimene seadistada oma e-posti Apple'i rakenduses Mail ja teine ​​kasutada Gmaili, Outlooki või mõnda muud e-posti rakendust. Kui soovite kumbki oma brauserit, et saaksite sisse logida oma isiklikele kasutajakontodele ja teil oleks oma brauseri vahelehed, võiks üks inimene kasutada Safarit ja teine ​​Chrome'i või Firefoxi.

Asjade korrastamise huvides võite korraldada iPadi rakenduse ikoonid mitmeks kaustaks või eraldi avaekraanideks, et hoida iga inimese rakendusi erinevas kohas. See on sama protsess kui ikoonide ümberkorraldamine teie iPhone'i avaekraanil.

Sisselogimiseks saate lisada TouchID-le mitme inimese sõrme või lisada Face ID-le mitme inimese näo.

Väikese korralduse korral võiks iPad olla korralik jagatud süsteem e-posti, veebi sirvimiseks, Netflixi vaatamiseks, mängude mängimiseks ja kõigeks muuks, milleks tahate tahvelarvutit.

Kuidas iPadi lapsega jagada

Ülaltoodud näpunäited pole ideaalsed, kui jagate iPadi väikese lapsega. Te ei soovi tingimata, et teie laps koputab kogu teie e-kirja või tal on süsteemile täielik juurdepääs.

Õnneks, kuigi Apple ei paku iPadis mitut kasutajakontot, pakub see vanemliku järelevalve funktsioone.

Teil on kaks võimalust. Kui soovite lihtsalt anda lapsele juurdepääsu oma iPadi ühele rakendusele või mängule, saate seadistada juhendatud juurdepääsu režiimi. Juhendatud juurdepääsu režiimis on iPad piiratud ühe rakendusega, kuni sisestate pääsukoodi. Juhendatud juurdepääs võimaldab teil määrata ka ekraaniaja piirangud, nii et saate anda lapsele juurdepääsu ainult ühele rakendusele ainult teatud aja jooksul.

Funktsioon „Ekraaniaeg” annab teile vanemliku kontrolli tõhusamalt. Saate valida täpselt, milliseid rakendusi laps saab kasutada ja millistele veebisaitidele pääseda - jällegi, pääsukoodiga kaitstud. Seega, kui soovite lapse konkreetsest rakendusest eemal hoida, saate piirata selle avamist ja saate oma pääsukoodiga rakenduse avada ainult siis, kui kasutate iPadi.

Need funktsioonid on kasulikud ka siis, kui iPadi kasutab ainult laps. Saate kontrollida, millisele sisule neil on juurdepääs, ja takistada neil tuhandeid dollareid rakendusesisesteks ostudeks kulutamast.

Proovige mõnda muud tahvelarvuti platvormi

Lõppkokkuvõttes pole need näpunäited ja vanemliku järelevalve funktsioonid nii kasulikud kui täiesti eraldatud kasutajakontod. Vaatamata iPadi kasutajate ja meedia aastatepikkustele taotlustele pole Apple seda funktsiooni lisanud ja pole märke, et saaksime niipea mitme kasutajaga iPade.

Kui soovite elada mõne muu platvormiga, pakuvad Android, Windows 10 ja Chrome OS kõik mitme kasutaja tuge. Apple on siin endiselt veider ettevõte.

SEOTUD:iPadOS muudab teie iPadist peaaegu tõelise arvuti


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found