Kuidas installida Minecraft Ubuntu või mis tahes muusse Linuxi jaotusse

Minecraft töötab Linuxis suurepäraselt, kuid tõenäoliselt pole see hõlpsasti installimiseks saadaval teie Linuxi distributsiooni paketihalduris. Siit saate teada, kuidas oma Linuxi süsteem Minecrafti jaoks valmis saada.

Selle protsessi jaoks kasutasime Ubuntu 14.04 ja sealt tulevad meie konkreetsed näited. Kuid protsess on igas Linuxi jaotises peaaegu sama.

Installige omandatud graafika draiverid

Minecraft on 3D-rakendus, seega on see kasulik heade 3D-draiverite installimisel. Kui teil on Inteli graafika, on teil hea minna - Inteli graafika pole nii võimas kui NVIDIA või AMD graafika, kuid töötab hästi teie Linuxi levitamise pakutavate standardsete avatud lähtekoodiga graafikadraiveritega.

Kui teil on NVIDIA või AMD graafika, peaksite tõenäoliselt installima suletud lähtekoodiga NVIDIA või AMD graafika draiverid. Ubuntus saate programmide otsimiseks avada Dashi (puudutage lihtsalt klahvi "Super" - see on enamikel klaviatuuridel Windowsi logoga võti). Sobiva juhtpaneeli otsimiseks tippige „Draiverid“ ja klõpsake otseteel „Lisadraiverid“. Valige kuvatavas aknas Tarkvara ja värskendused binaarne draiver NVIDIA või AMD, kui see pole veel valitud, ja installige see.

Kui teil on mõni muu Linuxi levitamine, tehke veebiotsing, et teada saada, kuidas NVIDIA või AMD kahenddraivereid kõige lihtsamalt installida. Minecrafti saate käivitada vaikimisi avatud lähtekoodiga draiveritega, kuid omandatud draiverid parandavad Minecrafti jõudlust.

Valige ja installige Java Runtime

Enamik Linuxi jaotusi ei ole varustatud Java-ga, seega peate selle installima. Teil on siin kaks valikut. Seal on Java avatud lähtekoodiga versioon, tuntud kui OpenJDK, mis on hõlpsasti installimiseks saadaval enamikus Linuxi distributsiooni tarkvarahoidlates. Samuti on olemas Oracle'i enda Java-käitusaeg. OpenJDK ja Oracle Java käitusajad on peaaegu identsed, kuid Oracle Java käitusaeg sisaldab siiski mõnda suletud lähtekoodiga koodi, mis võib graafilist jõudlust parandada.

Paljud inimesed teatavad Linuxi OpenJDK ja Minecrafti edukusest - see töötas meie jaoks -, kuid Minecrafti projekt soovitab siiski kasutada Oracle'i Java-käitusaega. OpenJDK ja ametlik Oracle Java runtime lähenevad kogu aeg, kuid võite siiski soovida Oracle'i.

SEOTUD:Algaja geek: kuidas tarkvara Linuxi installida

Kui soovite proovida OpenJDK käitust, peaks see pakett olema teie Linuxi distributsiooni tarkvarahoidlates. Saate lihtsalt avada töölaua tarkvarahalduse tööriista ja selle installida. Ubuntu tarkvarakeskuse avamiseks ja otsingu „OpenJDK” otsimiseks klõpsake dokis ostukoti ikooni. Installige OpenJDK käituse uusim versioon. Protsess on sama ka teiste Linuxi distributsioonide puhul - avage tarkvarahalduse tööriist, otsige OpenJDK ja installige uusim käitamisaeg.

Kui soovite Oracle'i Java käitust, saate selle alla laadida saidilt Java.com. Kuid te ei soovi seda ilmselt teha.

Varem pakkus Oracle hõlpsasti installitavaid Java-pakette Ubuntu ja teiste Linuxi distributsioonide jaoks, kuid enamasti on nad selle peatanud OpenJDK reklaamimise kasuks. Tõenäoliselt soovite installimise hõlbustamiseks kasutada teiste Linuxi kasutajate pakutavaid Oracle Java pakette. Ubuntu kasutajate jaoks on Java installiprogrammiga PPA, mis laadib Java-failid Oracle'ist alla ja installib need korralikult.

PPA kasutamiseks avage terminal (klõpsake ikooni Dash, otsige Terminal ja klõpsake otsetee Terminal) ja käivitage järgmised käsud, vajutades iga pärast Enter:

sudo apt-add-repository ppa: webupd8team / java

Nõustuge viipadega ja nõustuge Oracle'i Java litsentsilepinguga, kui seda palutakse.

Laadige alla ja käivitage Minecraft

Järgmisena laadige alla Minecraft. Minge Minecrafti ametlikule allalaadimislehele ja klõpsake Minecraft for Linux / Other all Minecraft.jar linki.

Minecrafti käivitataval failil ei saa lihtsalt topeltklõpsata, kuna see pole pärast allalaadimist täidetavaks märgitud - topeltklõpsates näete veateadet. Kõigepealt paremklõpsake failil Minecraft.jar ja valige Atribuudid. Klõpsake vahekaarti Permissions ja lubage märkeruut „Luba faili käivitamine programmina”.

(Nii toimiksite nagunii Nautiluse failihalduris, mida Ubuntu Unity töölaud ja GNOME kasutavad. Teiste failihalduritega peaksite sarnase valiku leidma ka faili atribuutide aknast.)

Topeltklõpsake failil Minecraft.jar ja töölaua aknasse ilmub Minecrafti käivitaja - see on sama käivitaja, mida näete Windowsis ja Macis. Peate sisse logima oma Minecrafti kontoga. Kui olete Minecrafti ostnud, laseb käivitaja seda mängida. Kui te pole mängu veel ostnud, saate uue konto registreerida ja demot tasuta mängida.

Klõpsake nuppu Esita ja käivitaja tegeleb kõige muuga, laadib Minecrafti mängufailid automaatselt alla ja käivitab selle. Käivitaja tegeleb ka Minecrafti värskendamisega.

Kui mängite Minecrafti mõnel muul platvormil - näiteks Windowsis -, saate Minecrafti salvestused teisaldada oma Linuxi süsteemi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found