Kuidas EQ-d ja mikrofoni segada ilma igasuguse riistvarata

Helitehnika võib olla kulukas. Heli tasakaalustamiseks ja EQ heli kasutamiseks mõeldud mikserid võivad kergesti maksta sadu dollareid ja kuigi need on teie laual väga toredad, saate tarkvara kaudu paljusid samu efekte saavutada.

VoiceMeeter on tasuta rakendus, mis toimib tarkvarasisese mikserplaadina. Kuigi see on veidi keeruline, on see umbes sama kogemus, nagu saaksite riistvaralahendusest. VoiceMeeteril on kaks versiooni, lihtne versioon, mida nimetatakse lihtsalt VoiceMeeteriks, ja “pro” versioon nimega VoiceMeeter Banana. Need on mõlemad tasuta, nii et õpetuse huvides kasutame banaani. Kumbagi saate alla laadida VB-Audio veebisaidilt. Samuti oleks hea paigaldada ka VB-kaabel.

Kui olete selle alla laadinud ja installinud, käivitage VoiceMeeter. Pärast esmase seadistamise tegemist peaksite heliseadetes nägema palju uusi heliseadmeid. Ära muretse; see on normaalne ja igaühel on oma kasutus. Kui soovite kunagi VoiceMeeteri keelata, saate lihtsalt vaikimisi heliseadetele tagasi lülituda.

Kõigepealt tuleb konfigureerida sisendid ja väljundid. Vasakus ülanurgas olev riistvara sisend 1 on teie mikrofon, seega klõpsake seda ja valige rippmenüüst oma mikrofon.

Järgmisena konfigureerige väljund paremal. Seal on kolm peamist väljundit ja kõik need segunevad, moodustades ühe lõpliku mikrofoni väljundi. Põhitöötluse tegemiseks võite kasutada allpool olevaid mõisteid „Intellipan” ja efekte või kasutada VoiceMeeterisse sisseehitatud täielikku graafilist ekvalaiserit.

See annab teile täieliku kontrolli oma mikrofoni heli üle. Võite isegi oma töölaua heli EQ-d muuta ja mikrofoniliinile saata. Valige peamiseks heli väljundseadmeks „VoiceMeeter Aux Input” ja see kuvatakse Voicemeeter Aux all virtuaalsisendite all.

Viimased segamisetapid on üsna lihtsad. A1-3 ja B1-2 on erinevad kanalid ning saate lubada ja keelata, milliseid väljundeid soovite viimases segus kasutada.

Voicemeeteril on ka palju muid funktsioone, nagu konfigureeritavad kiirklahvid, MIDI-kaardistamine ja palju madala taseme heli seadistamise võimalusi. Nii saate sellega üsna palju rohkem teha, kuid see saab selle põhilise EQ-ga väga hästi hakkama. Kui olete helimees, võiksite hinnata mõnda muud rakendust, mida VB-Audio pakub. Nad on kõik täiesti tasuta, nii et tasub neid proovida.