Kuidas ühendada oma Mac mis tahes VPN-iga (ja ühendada automaatselt uuesti)

Mac OS X-l on sisseehitatud tugi enamlevinud VPN-tüüpidega ühenduse loomiseks. Kui soovite tagada, et teie Mac ühenduks teie VPN-iga automaatselt uuesti või ühenduks OpenVPN VPN-iga, vajate kolmanda osapoole rakendust.

See protsess on sarnane olenemata sellest, kas kasutate Windowsi, Androidi, iOS-i või mõnda muud opsüsteemi. OS X pakub menüüriba ikooni VPN-ühenduse juhtimiseks.

Kasutage VPN-klienti (lihtsaim asi)

Pange tähele, et mõned VPN-teenuse pakkujad pakuvad oma töölauakliente, mis tähendab, et te ei vaja seda seadistusprotsessi. Kõik meie lemmik VPN-id - StrongVPN edasijõudnutele ning ExpressVPN ja TunnelBear tavakasutajatele - pakuvad oma töölauarakendust oma VPN-idega ühenduse loomiseks ja VPN-serveri asukohtade valimiseks.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

Looge ühendus L2TP-ga IPSeci, PPTP ja Cisco IPSeci VPN-ide kaudu

SEOTUD:Milline on parim VPN-protokoll? PPTP vs OpenVPN vs L2TP / IPsec vs SSTP

Enamiku VPN-tüüpidega ühenduse loomiseks kasutage juhtpaneeli Võrk. Selle avamiseks klõpsake menüüd Apple, valige System Preferences ja klõpsake nuppu Network (Võrk) või klõpsake menüüribal Wi-Fi ikooni ja valige Open Network Preferences (Ava võrgueelistused).

Klõpsake akna vasakus alanurgas plussmärgi nuppu ja valige liidesekastist “VPN”. Valige väljast „VPN Type” VPN-serveri tüüp, millega peate ühenduse looma, ja sisestage nimi, mis aitab teil seda tuvastada.

Nagu teised operatsioonisüsteemid, ei hõlma Mac OS X OpenVPN-võrkude sisseehitatud tuge. Kerige allpool juhiseid OpenVPN-võrkudega ühenduse loomiseks.

Sisestage VPN-serveri aadress, kasutajanimi ja muud seaded. Nupp „Autentimisseaded” võimaldab teil anda ühenduse loomiseks vajaliku autentimise - alates parooli või sertifikaadi failist kuni RSA SecurID, Kerberose või CryptoCardi autentimiseni.

Nupp „Täpsem” võimaldab teil VPN-ühendust muul viisil konfigureerida. Näiteks katkestatakse vaikeseaded VPN-ist automaatselt, kui logite välja või vahetate kasutajaid. Võite need ruudud tühistada, et vältida Maci automaatse ühenduse katkestamist.

Seadete salvestamiseks klõpsake nuppu Rakenda. Enne seda saate VPN-ühenduse haldamiseks menüüriba ikooni saamiseks lubada valiku „Näita menüüribal VPN-i olekut”. Kasutage seda menüüd VPN-iga ühenduse loomiseks ja vajadusel ühenduse katkestamiseks.

Ühenduse automaatne uuesti ühenduse loomine, kui ühendus langeb

SEOTUD:Kuidas oma Maci menüüriba ikoone ümber korraldada ja eemaldada

Vaikimisi ei loo teie ühendus VPN-iga ühenduse loomisel automaatselt ühendust. Enda aja ja vaeva säästmiseks kasutage rakendust VPN AutoConnect. See on Mac App Store'is saadaval 1 dollari eest.

See on lihtne rakendus, mis asendab põhimõtteliselt sisseehitatud VPN-i menüüriba ikooni Mac OS X-is. Kui VPN-ühendus langeb, luuakse see automaatselt uuesti. See rakendus kasutab Mac OS X-is sisseehitatud VPN-tuge, nii et see töötab ainult nende ühendustega, mille saate seadistada paneelil Võrguseaded. Kui kasutate kolmanda osapoole VPN-klienti - näiteks OpenVPN VPN-iga ühenduse loomiseks -, ei aita see teid. Kuid kolmanda osapoole VPN-klientidel võib see funktsioon olla integreeritud.

Kui soovite säästa dollarit või eelistate lihtsalt isetegemise lahendusi, võite AppleScripti abil omaenda VPN-ühenduse uuesti lahendada.

Looge ühendus OpenVPN-võrkudega

OpenVPN VPN-idega ühenduse loomiseks vajate kolmanda osapoole rakendust. Ametlikul OpenVPN-i veebisaidil soovitatakse selleks avatud lähtekoodiga Tunnelblick-rakendust.

Installige Tunnelblick, käivitage see ja see küsib teie OpenVPN-i serveri pakutavaid konfiguratsioonifaile. Neil on sageli .ovpn-faililaiend ja need on vajalikud mis tahes OpenVPN-i kliendiga ühenduse loomiseks. Teie OpenVPN-serveri pakkuja peaks need teile pakkuma.

Tunnelblick pakub OpenVPN-i ühenduste haldamiseks oma menüüriba ikooni. Valige „VPN-i üksikasjad” ja näete Tunnelblicki ühenduse akent, kus saate selle toimimist konfigureerida.

Näiteks saate selle rakenduse käivitamisel lasta Tunnelblickil automaatselt ühenduse luua OpenVPN-võrkudega. See suudab teid automaatselt VPN-võrguga ühenduses hoida, nii et te ei vaja sellist tööriista nagu VPN AutoConnect.

Kui peate ühenduse looma teist tüüpi VPN-võrguga, vajate teist tüüpi VPN-i klienti, kes toetab seda tüüpi võrke.

Pildikrediit: Aurimas Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found