Windows Me, 20 aastat hiljem: kas see oli tõesti nii hull?

20 aastat tagasi nägid aastatuhande vahetus tõsiseid tarkvaravigu. Ei, me ei räägi siin Y2K-st: me räägime Windows Me-st. PCWorldi poolt „Windowsi veaväljaandeks” dubleeritud Windows Me ei jää paljudele meeldivalt meelde.

Veider pitpeatus teel Windows XP-ga

Microsoft andis Windows 2000 välja 17. veebruaril 2000. Windows 2000 oli unustatud meistriteos, pakkudes ägedat 32-bitist operatsioonisüsteemi, mis oli mõeldud ärikasutuseks. See põhines Windows NT-l, tehnoloogial, mis on tänapäevalgi Windows 10 tuum.

Seitse kuud hiljem andis Microsoft 14. septembril 2000. aastal välja Windows Millenium Editioni. See operatsioonisüsteem oli mõeldud kodukasutajatele. See põhines Windows 98 SE-l ja kapoti all oli endiselt DOS.

Windows Me eluiga oli uskumatult lühike: Microsoft asendas selle Windows XP-ga 25. oktoobril 2001, veidi üle aasta hiljem.

Windows XP-ga viis MIcrosoft kõik kokku, vabastades Windows NT-l põhineva kindla tarbijate operatsioonisüsteemi. See oli ka ettevõtete jaoks mõeldud operatsioonisüsteem. Enne seda oli kodukasutajatel Windows Me.

Miks arvati, et Windows Me on põnev?

Windows Me töötati välja versioonina Windows 98 Second Edition. Microsofti algne Windows Me veebisait lubab muuta teie koduarvuti tänu multimeediakanalite meelelahutuskeskuseks tänu Windows Media Player 7 ja Windows Movie Makerile. Selles kiideti, et Windowsi on tänu "uutele viisarditele" lihtsam kasutada "parema kasutuskogemuse" abil. Koduvõrgu seadistamist lihtsustati ka.

Katte all sai Windows Me mõned funktsioonid Windows 2000-lt. See hõlmab süsteemitaaste operatsioonisüsteemi failide taastamiseks teadaolevatesse oludesse ja süsteemifailide kaitset oluliste süsteemifailide muutmise eest kaitsmiseks.

Windows Me eemaldas ka reaalrežiimi DOS-i toe, mis muutis operatsioonisüsteemi kiiremaks käivitamiseks, kuid muutis selle vähem ühilduvaks vanemate DOS-tarkvara kasutajatega.

Lõpuks ei mõjutanud mitmesugused väiksemad funktsioonid ja madalama taseme süsteemiparandused enamikku kodukasutajaid, kes jäid suuresti kodus Windows 98 juurde. Kui te ei ostaks uut Windows Me-ga kaasas olevat arvutit, siis miks kulutaksite 209 dollarit jaemüügi täisversioonile või 109 dollarit täiendusversioonile? Windows 2000 tundus suure täiendusena - aga kes soovis Windows Me'i?

See kehtib eriti sellepärast, et Windows Me oli ebastabiilne.

Windows Me reaalsus: lollakas Windows 98 SE

Nüüd kritiseeriti opsüsteemide Windows 9x seeriaid - Windows 95, Windows 98 ja Windows Me - alati ebastabiilsuse tõttu. Need kõik põhinesid DOS-i kapoti all, täpselt nagu Windows 3.0.

Windows Me oli veelgi ebastabiilsem kui Windows 98. Seda ma kogesin, kui kasutasin seda kakskümmend aastat tagasi, ja seda mäletavad paljud inimesed. PCWorldi esindaja Dan Tynan nimetas seda Windowsi „Vigade väljaandeks” ja ütles, et see on üks kõigi aegade 25 halvimat tehnikatoodet.

Miks oli nii palju siniseid surmaekraane ja muid probleeme? Noh, kes teab. Windows 9x seeria oli alati ebastabiilne. Windows Me'l oli mõned uued funktsioonid: see tutvustas näiteks süsteemi taastamist - funktsiooni, mis väidetavalt tekitas tol ajal mõnede inimeste süsteemides probleeme. Inimesed teatasid riistvaratoega seotud probleemidest teatud süsteemi konfiguratsioonides. Võib-olla vajas Windows Me lihtsalt rohkem arendusaega.

Vead ei mõjutanud kunagi ettevõtteid, keda julgustati Windows 2000 oma tööjaamades kasutama. Windows 95 ja Windows 98 olid mõeldud nii koduseks kui ka äriliseks kasutamiseks, kuid äkki leidus kontoris ja kodustes arvutites märkimisväärselt erinevaid Windowsi versioone - ja kodukasutajatele mõeldud versioon oli üllatuseta vähem usaldusväärne.

Muidugi ütlevad paljud inimesed, et Windows Me oli oma süsteemides stabiilne. Ja ilmselt on ebaõiglaselt välja toodud Windows Me: ka Windows 98 oli sageli ebastabiilne, tuginedes DOS-ile. Võib-olla polnud Windows 98-s tõesti suurt muutust.

Kuid nüüd võiksid Windowsi kasutajad vaadata Windows 2000 ja imestada: Miks pole Windows Me nii stabiilne?

SEOTUD:Windows 95 saab 25-aastaseks: kui Windows läks peavoolu

Pining Windows 2000 jaoks

Windows 2000 väljaandmine näitas Microsofti jaoks edasiliikumist, kuid Microsoft tõi Windows NT kodukasutajatele alles Windows XP-s.

Vahepeal ei vajanud mõned inimesed, kellel oli Windows Me installatsioon, või inimesed, kes olid Windows Me kohta lihtsalt halbu asju kuulnud. Mõned kodukasutajad vaevasid Windows 2000 ostma, mis oli mõeldud ainult ettevõtetele. Windows 2000 Professional maksis täisversiooni eest 319 dollarit või Windows 98 või 95 versiooniuuenduse eest 219 dollarit. See oli 110 dollarit rohkem kui Windows Me.

Ja jah, mõned inimesed hakkasid ringi käima piraat Windows 2000 plaate - sageli nende töökohtadelt kopeeritud - ratsionaliseerides, et opsüsteemi piraatimine on vastuvõetav, kuna nad olid juba Microsoftile Windows Me eest maksnud. Kas see oli seaduslik? Ei. Kas oli arusaadav, et inimesed tahtsid Windowsi stabiilset versiooni, mis nii palju kokku ei kukkunud? Muidugi.

Isiklikult oli minu krahh Windows Me süsteem põhjus, miks hakkasin esimest korda töölaual Linuxit uurima. Desktop Linuxi kasutamine oli 2000. aastal palju keerulisem kui praegu, kuid kindlasti stabiilne.

SEOTUD:Meenutades Windowsi 2000, Microsofti unustatud meistriteost

Windows XP päästis päeva

Lõpuks tegi Windows XP lõpu Windows 2000 ja Windows Me segadusele. Microsoft ei pidanud Windows Me jaoks välja pakkima hoolduspaketti ja kulutama aega selle parandamiseks, nagu tegi MIcrosoft Windows Vista hoolduspaketi Service Pack 1 ja Windows 8.1 puhul.

Selle asemel andis Microsoft välja Windows XP ja tõi kodukasutajatele stabiilsema Windows NT aluse. Windows Me sõbralikum liides ja multimeediumifunktsioonid jõudsid Windows XP-sse stabiilsemas vormis. Windows XP oli rohkem ühilduv tarbijarakendustega, millel võib olla probleeme, mis töötasid Windows 2000-s.

Windows XP väljaandmisega kasutasid nii äri- kui ka kodukasutajad nüüd sama Windowsi töölauaversiooni. Muidugi oli ka Home ja Professional väljaandeid, millel oli paar erinevat funktsiooni - kuid mõlemad olid sama baasoperatsioonisüsteem.

Windows XP-l olid probleemid - turvaküsimused, mille tõeliselt lahendas ainult Windows XP hoolduspakett Service Pack 2 ja töölaua teema, mida toona levitati kui Fisher-Price'i ja ebaprofessionaalne. Kuid nüüd vaadatakse Windows XP-le hea meelega tagasi ja paljud inimesed jäid selle juurde juba ammu pärast Windows 7 väljaandmist.

Kuid inimesed ei jäänud Windows Me'ist samamoodi kinni. Isegi kui soovite, et Windowsi DOS-põhine versioon käitaks vanemat tarkvara, oleksite Windows 98-ga parem. See ühildus selle vanema tarkvaraga paremini.