Kuidas muuta Windows 10 värskenduse allalaadimiskausta asukohta

Süsteemi värskendamiseks uusimale versioonile peab kõvakettal olema värskendusfailide jaoks piisavalt ruumi. Windows proovib automaatselt kasutada teist draivi, kui teie süsteemidraiv on täis, kuid mõne sammuga saate sundida Windowsi ka värskendusi mujalt alla laadima.

Vaikimisi salvestab Windows kõik värskenduste allalaadimised kausta C: \ Windows \ SoftwareDistribution teie peamisele draivile, siin on Windows installitud. Kui süsteemidraiv on liiga täis ja teil on erinev kettaruum, kus on piisavalt ruumi, proovib Windows sageli seda ruumi kasutada, kui see on võimalik. Windows hoolitseb värskendusfailide eemaldamise eest mingil hetkel pärast nende installimist, kuid sageli - eriti selliste suuremate värskenduste puhul nagu 2018. aasta oktoobri värskendus - hoiab see neid faile mõnda aega ümber, kui soovite värskendused desinstallida või kerige Windowsi versiooni tagasi.

Kuna need värskendused võivad sageli võtta palju ruumi - mõnel juhul 16–20 GB -, võiksite soovida, et Windows laadiks need alla teisele kettale, eriti kui kasutate midagi tahkis-draivi taolist, kus kettaruum on lisatasu. Selle toimimiseks peate hüppama läbi mõne rõnga. Peatame värskendusteenuse, kasutades käsuviiba sümboli loomiseks (virtuaalne link uude kausta, nii et Windows arvab endiselt, et kasutab algset kausta) ja taaskäivitame värskendusteenuse. See pole siiski keeruline ja me juhatame teid läbi sammud.

Märge: Enne kaugemale minekut peaksite varundama oma arvuti igaks juhuks, kui süsteemikaustades asju muutes midagi valesti läheb. (Igatahes peaksite tõesti regulaarselt varundama.) See on üsna ohutu protsess, kuid parem on olla ohutu kui kahetseda.

Esimene samm: looge uus värskenduse allalaadimiskaust

Esimene asi, mida teete, on uue draivi allalaaditavate failide jaoks uue kausta loomine. Siia salvestab Windows kõik tulevased värskenduste allalaadimised.

Leidke File Exploreris asukoht, mida soovite kasutada, paremklõpsake suvalises kohas, osutage alammenüüle „Uus“ ja seejärel klõpsake käsku „Kaust“.

Järgmisena nimetage kaust igale soovile. Oleme oma nime nimetanud "NewUpdateFolder" ja see asub kettal D: \.

Teine samm: peatage Windowsi värskendusteenus

Järgmisena peate Windowsi värskendusteenuse peatama, et takistada selle värskendamist, kui muudate asju ja kuna järgmisel sammul nimetate vana värskenduste kausta ümber. Windows Update'i teenus ei luba teil seda teha, kui see töötab.

Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc, et avada tegumihaldur ja klõpsake vahekaarti „Teenused“.

Kerige allapoole, kuni leiatewuauserv teenuse loendi lõpus. Paremklõpsake seda ja seejärel klõpsake nuppu „Peata”.

Kolmas samm: nimetage vana allalaadimiskaust ümber

Nüüd peate olemasoleva kausta ümber nimetama millekski muuks. Seda seetõttu, et loote uue sümboli kausta ja Windows ei luba teil olla kahte samanimelist kausta, kuigi üks osutab ainult esimesele sammule loodud uuele kaustale.

Sirvige File Exploreris C: \ Windows . Paremklõpsake seal kaustal „SoftwareDistribution” ja seejärel klõpsake käsul „Nimeta ümber”. Teil palutakse selleks luba; klõpsake nuppu „Jah”.

Lihtsaim asi on lihtsalt kleepida esiküljele või tagaküljele "Vana", et tähistada, et see pole praegune kaust, millega töötame. Kui teil palutakse uuesti luba, klõpsake nuppu „Jah”.

Neljas etapp: looge sümboolne link uude kausta

Nüüd, kui olete loonud uue kausta, mida soovite, et allalaadimised toimiksid, ja nimetanud vana kausta SoftwareDistribution, et see teelt kõrvale saada, peate Windowsile näitama, kuidas uus kaust leida. Selleks kasutame nn sümboolset linki ehk sümboli. Need toimivad samamoodi nagu otsetee; nad osutavad tõelisele kaustale kusagil mujal teie arvutis.

Kõigepealt käivitage administraatorina käsuviip. Klõpsates nuppu Start, tippige otsingukasti „cmd”, paremklõpsake tulemust „Command Prompt” ja valige käsk “Run As Administrator”.

Tippige viipale järgmine käsk (asendades “d: \ NewUpdateFolder” esimeses etapis loodud kausta täieliku teega).

mklink / j c: \ windows \ SoftwareDistribution d: \ NewUpdateFolder

Pärast käsu käivitamist peaksite nägema vastust, kus on kiri "Junction Created For", millele järgnevad teie määratud teed.

Rakendusele lisatakse uus otsetee ikooniga element „SoftwareDistribution” C: \ Windows kausta.

Märge: Kui mklink käsk ei töötanud või kuvati tõrge, proovige taaskäivitada arvuti turvarežiimis ja korrata eelmisi samme.

SEOTUD:Kuidas käivitada turvarežiimis Windows 10 või 8 (lihtne viis)

Nüüd kopeerige vana kausta „SoftwareDistribution” (see, mille te 3. etapis ümber nimetasite) äsja loodud sümboolsesse linki. See takistab Windowsil värskendusi uuesti alla laadida.

Juhul kui midagi ei toimi, soovitame sisu teisaldamise asemel praegu kopeerida. Kui olete veendunud, et kõik toimib, saate alati tagasi tulla ja vana kausta hiljem kustutada.

Viies samm: käivitage uuesti Windowsi värskendusteenus

Viimane samm on Windowsi värskendusteenuse varundamine.

Avage tegumihaldur, vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc ja lülituge vahekaardile "Teenused".

Kerige allapoole, kuni leiatewuauserv teenuse loendi allosas paremklõpsake seda ja seejärel klõpsake käsku „Start”.

Nüüdsest, kui Windows Update faile alla laadib, tuleks need salvestada vastloodud kausta.