Kiirjuurdepääsu keelamine File Exploreris Windows 10-s

Windows 10 tutvustas kiirpääsuvaadet File Explorerisse. Iga kord, kui avate File Exploreri akna, näete sagedaste kaustade ja hiljuti avatud failide loendit ning sagedaste kaustade kuvamist navigeerimispaani üksuse Kiirpääs all. Kuid võite selle kõik keelata, kui te ei soovi seda näha.

Kiirjuurdepääs töötab umbes nagu Windowsi eelmiste versioonide vana lemmikute loend, mis võimaldab hõlpsaks juurdepääsuks oma lemmikkatalooge kinnitada. See on muidugi mugav, kuid paljudele inimestele ei meeldi, et see kiire juurdepääsu loend täidetakse automaatselt kaustadega, mida nad sageli kasutavad. Paljud eelistavad ka mitte iga kord, kui nad File Exploreri avavad, näha sagedaste kaustade ja hiljutiste failide loendit - või vähemalt, kui failihaldur on vaikimisi avatud valikule „See arvuti”. Kui kuulute ühte neist rühmadest, lugege edasi, kui näitame teile, kuidas kiirpääsu funktsiooni juhtida.

SEOTUD:Lisage oma kaustad lemmikute (kiirjuurdepääs) juurde operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 või 10

Tehke File Explorer kiirpääsu asemel avatuks valikule „See arvuti”

Alati kui avate File Exploreri akna, näete kiirpääsuvaadet, mis pakub juurdepääsu sageli kasutatavatele kaustadele ja hiljuti kasutatud failidele. Kui soovite minna traditsioonilisemale teele ja vaadata selle asemel arvutit „See arvuti”, saate seda teha. „See arvuti” sarnaneb pigem Windowsi vanemate versioonide tavapärasele My Computer -vaatele, mis kuvas ühendatud seadmeid ja draive. Samuti kuvatakse teie kasutajakonto kaustad - töölaud, dokumendid, allalaaditavad failid, muusika, pildid ja videod.

Kui soovite avada File Exploreri vaates „See arvuti”, klõpsake menüüd Fail ja valige käsk „Muuda kausta ja otsingu suvandeid”.

Klõpsake aknas „Kaustade valikud” rippmenüül „Ava failihaldur” ja valige „Kiire juurdepääs” asemel „See arvuti”.

Ja enne kui küsite: ei, pole Windows ikkagi lihtsat viisi, kuidas lasta File Explorer automaatselt avada kaust peale kiirpääsu või selle arvuti.

Lõpeta lemmikkataloogide või hiljutiste failide kuvamine kiirjuurdepääsu korral

Kiirjuurdepääsu loend asendab vana lemmikute loendi. See töötab tõesti samamoodi - võimaldades teil lemmikkatalooge kinnitada -, kuid lisab sageli külastatud kaustad loendisse automaatselt. Võite selle siiski välja lülitada ja soovi korral kasutada seda nagu proovitud ja tõelist lemmikute loendit.

Klõpsake File Exploreris menüüd File ja valige käsk „Change folder and search options”.

Allosas olevas jaotises „Privaatsus” keelake valik „Kuva sageli kasutatavad kaustad kiirpääses”.

Nüüd saate oma lemmikkatalooge lisada kiirpääsude loendisse, lohistades need sinna või lohistades paremklõpsates kausta ja valides suvandi „Kinnita kiirpääsule”. Kausta kiirjuurdepääsu eemaldamiseks paremklõpsake sellel ja valige suvand „Vabasta kiirpääsust”.

 

Pange tähele, et sageli kasutatavate kaustade kuvamise keelamine eemaldab need nii navigeerimispaani menüüst Kiirjuurdepääs kui ka kiirpääsu põhivaates, mis kuvatakse siis, kui avate File Exploreri või klõpsate kausta Kiirpääs.

Akna „Kausta ja otsingu suvandid” oleku ajal saate keelata ka valiku „Näita hiljuti kasutatud faile kiirjuurdepääsul”, et takistada kiirjuurdepääsu põhivaates hiljutiste failide kuvamist.

Kui keelate kiirjuurdepääsu abil nii sagedased kaustad kui ka hiljutised failid, kuvatakse kiirjuurdepääsu põhivaates ainult lemmikkaustad, mille olete sinna kinnitanud.

Kiirjuurdepääsu vaade kuvatakse ka traditsioonilistes salvestamise ja avamise akendes. Kõigi meie poolt käsitletud valikute kohandamine mõjutab kiirpääsu toimimist neis akendes ja ka File Exploreris.