Kuidas esile tõsta teksti PowerPointi esitluses

Teksti esiletõstmine juhib sellele tähelepanu. Kui tellite Office 365, saate teksti otse PowerPointis esile tõsta. Kui kasutate PowerPointi töölauaversiooni, peate kasutama lahendust. Näitame teile mõlemat viisi.

Teksti esiletõstmine PowerPointis (Office 365 tellijad)

Kui olete Office 365 tellija, avage PowerPoint ja liikuge slaidile, mis sisaldab esile tõstetavat teksti. Seal olles valige tekst, klõpsates hiire vasakut nuppu ja hoides seda ning lohistades kursori teksti kohale.

Pärast teksti valimist kuvatakse hüpikaknas mitu erinevat fondivalikut. Klõpsake esiletõstjaikoonil.

Teie tekst tõstetakse nüüd esile.

Samuti saate valida mitme erineva värvi vahel. Kui soovite lisaks kollasele ka midagi muud, klõpsake esiletõstjaikooni kõrval olevat noolt. Seejärel ilmub menüü, kus on mitu erinevat värvi. Valige see, mis teile kõige rohkem meeldib.

Kõik need suvandid leiate ka vahekaardi „Kodu” jaotisest „Font”.

Teksti esiletõstmine PowerPointis (mitte-Office 365 tellijad)

See meetod on aeganõudvam kui keeruline. Kui te pole Office 365 tellija, pole teil PowerPointis emakeelset esiletõstmise tööriista, mis tähendab, et selle toimimiseks peate töötama mõnes muus Office'i rakenduses. Võite kasutada Exceli või Wordi, vastavalt sellele, mida soovite. Kasutame Wordi.

Avage Word ja sisestage tekst, mille soovite esile tõsta ja PowerPointisse üle kanda.

Valige tekst, klõpsates hiire vasakut nuppu ja hoides seda ning lohistades kursori teksti kohale. Kui tekst on valitud, ilmub hüpikaken ja saate esiletõstmise lisamiseks klõpsata esiletõstmise nupul. Erinevate värvide valimiseks võite klõpsata ka allanoolel esiletõstmise nupu paremal pool.

Ja teie tekst on nüüd esile tõstetud.

Valige tekst uuesti, seejärel vajutage teksti lõikelauale kopeerimiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + C ja seejärel naaske PowerPointi.

Kleepige PowerPointis tekst kuhu soovite, vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + V. Teie tekst kuvatakse nüüd slaidil, kuid ilma esiletõsteta.

Järgmisena valige ilmuvas menüüs „Kleebisuvandid” suvand „Säilitage allika vormindamine”.

Teie tekst kuvatakse nüüd esiletõstetud.

Kuma tekstiefekti kasutamine

Kuigi see pole täpselt esile tõstetud tekst, on efekt väga sarnane. Kui te ei ole Office 365 tellija ja te ei soovi oma teksti esiletõstmiseks ja üle kandmiseks avada mõnda muud Office'i rakendust, võiksite kaaluda PowerPointi efekti „Kuma” kasutamist.

Kõigepealt valige see tekst.

Järgmisena klõpsake vahekaardi „Vorming” rühmas „WordArt-stiilid” valikut „Tekstiefektid”.

Valige kuvatavast menüüst “Glow”.

Kumaefekti jaoks ilmub alammenüü, millel on erinevad värvid. Kui leiate endale meelepärase, valige see. Selles näites otsime kollast kuma, seega valime menüü allosas valiku „Veel helendavaid värve”.

Lõpuks valime kollase.

Teie tekst saab nüüd kollase sära efekti, mis näeb välja väga sarnane esiletõstetud tekstiga.