Kuidas saada Windows 10-s abi

Windows 10-s on sisseehitatud rakendus Get Help, mis pakub probleemidele lahendusi ja ühendab teid isegi inimese tugiisikuga. See on vaid üks Windows 10 mugavatest sisseehitatud tugivõimalustest.

Kasutage rakendust „Abi saamine”

Windows 10 sisaldab rakendust Get Help, mis pakub lahendusi paljudele probleemidele. Leiate selle menüüst Start. Klõpsake nuppu Start, tippige käsk „Hanki abi” ja klõpsake kuvataval otseteel „Hangi abi” või vajutage sisestusklahvi. Samuti saate sirvida menüü Start vasakus servas olevate rakenduste loendit ja klõpsata otseteel „Hangi abi”.

Vaikimisi ühendab see teid virtuaalse agendiga. Sisestage see, millega soovite tuge, ja see püüab teile teavet leida. Microsofti tugiisikuga ühenduse saamiseks võite selle osa ka vahele jätta ja sisestada midagi sellist nagu „inimesega rääkimine“.

Vajutage klahvi F1, et saada abi paljudes rakendustes

F1-klahv on traditsiooniline viis abi saamiseks. Kui olete keskendunud Windowsi töölauale ja puudutate klahvi „F1”, teeb Windows Bingi otsingu „Kuidas saada abi Windows 10-s”.

See pole eriti kasulik, kuid klahv F1 võib siiski olla abiks paljudes muudes rakendustes. Näiteks Chrome'is F1 vajutamine avab Google'i Chrome'i tugisaidi. Microsoft Office'is F1 vajutamine avab Microsofti Office'i tugisaidi. Proovige seda mis tahes rakenduses, mida kasutate.

Seadete leidmine menüü Start abil

Kui otsite konkreetset seadet või rakendust, soovitame kasutada menüü Start otsingufunktsiooni. Oletame, et peate ühenduse looma VPN-iga - võite lihtsalt vajutada Windowsi klahvi oma klaviatuuril või klõpsata nuppu Start ja tippida „vpn”. Näete Windowsis mitmesuguseid VPN-i valikuid.

Proovige sisseehitatud tõrkeotsinguid

Kui teil on probleeme, võivad Windows 10 sisseehitatud tõrkeotsingud aidata. Nende leidmiseks minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Veaotsing. Või otsige menüü Start käsku „Tõrkeotsing” ja valige „Seadete tõrkeotsing”.

Windows võib sõltuvalt teie süsteemist soovitada teil siin teatud tõrkeotsinguid käivitada. Kuid võite ka loendi sirvida ja klõpsata asjakohasel vealeidjal. Näiteks kui teil on printimisega probleeme, kerige alla ja klõpsake siis veaotsingut „Printer”. Windows 10 püüab automaatselt leida probleemid, mis võivad printimisprobleeme põhjustada, ja need teie eest lahendada.

SEOTUD:Kuidas panna Windows teie arvuti probleemide veaotsinguks

Otsi veebist

Veeb on täis probleemide lahendusi - nii siin, How-To Geekis kui ka muudel veebisaitidel. Lihtsalt minge oma veebibrauseris otsimootorile nagu Google või Bing ja otsige lisateabe saamiseks oma probleemi. Ole konkreetne - kui näete konkreetset veateadet või koodi, otsige seda.

Kasutage Microsofti tugiteenuste veebisaite

Kasulik võib olla ka Microsofti tugisait. Paljude probleemide lahendusi saate otsida Microsofti tugiteenuste veebisaidilt. Muud lahendused leiate Microsofti kogukonna arutelufoorumist. Teiste inimeste postitatud küsimuste ja vastuste leidmiseks saate kogukonnast otsida. Kui olete oma küsimuse esitamiseks sisse loginud ja loodate kogukonna liikmelt kasulikku vastust, võite klõpsata ka lehe ülaosas valikul „Esita küsimus“.

See on siiski vaid üks võimalus - paljud Windowsi probleemide lahendused, eriti kolmanda osapoole tarkvaraga seotud probleemid, leiate teistelt veebisaitidelt. Laiem veebiotsing on sageli kõige nutikam idee.

Leidke kasulikke näpunäiteid

Kui otsite lihtsalt kasulikke näpunäiteid Windows 10 kasutamiseks ja teavet värskete värskenduste uute funktsioonide kohta, proovige kaasatud näpunäiteid. Avage menüü Start, otsige üles „Tips” ja klõpsake selle avamiseks otseteed „Tips”. Samuti saate sirvida menüü Start vasakus servas asuvat loendit ja klõpsata selle käivitamiseks nuppu „Nõuanded”.

Kui teile ei meeldi, et F1-klahv otsib Bingilt abi, saate selle keelata, muutes oma klahvi F1 uuesti, et see toimiks teise võtmena. Ainult nii oleme selle keelanud. See ei ole parim lahendus - see peatab klahvi F1 F1-võtmena töötamise igas teie süsteemi rakenduses.