Mis on raadiosagedusliku ruuteri kiirekiire?

Kaasaegsed traadita ruuterid lubavad sageli Wi-Fi vastuvõtu parandamiseks ja häirete vähendamiseks kiirte moodustamise tehnoloogiat. Kuid mis on kiirgusvormimine, kuidas see töötab ja kas see on tõesti kasulik?

Kokkuvõtteks võib öelda, et valgusvihu kujundamine on kasulik funktsioon, kuigi kõiki eeliseid saate tegelikult kasutada ainult uute 802.11ac-seadmetega. Kiirteguritega ruuteri eest ei pea tingimata palju rohkem maksma.

Kiire kujundamise põhitõed

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid

Väga lihtsustatult tähendab kiirekujundus kõike WiFi-signaali fookustamist kindlas suunas.

Traditsiooniliselt edastab ruuter WiFi-signaali edastades andmeid igas suunas. Kiire kujundamise abil määrab ruuter teie seadme - sülearvuti, nutitelefoni, tahvelarvuti või muu muu - asukoha ja projitseerib tugevama signaali selles konkreetses suunas.

Kiirvormimine lubab iga seadme jaoks kiiremat ja tugevamat WiFi-signaali, mille leviala on pikem. Selle asemel, et kõigis suundades lihtsalt levitada, proovib ruuter seadme jaoks mõeldud traadita andmeedastust seadme optimaalsel viisil.

Nii et see on kiiremoodustamise lõpptulemus - parem WiFi-signaal ja teie seadmete vastuvõtt.

Siin on Netgeari väga lihtsustatud graafiline viisakus:

802.11ac vs 802.11n

SEOTUD:Uuendage oma traadita ruuterit, et saada kiirem kiirus ja usaldusväärsem WiFi

Kiire kujundamine oli osa 802.11n spetsifikatsioonist - selline. Kuid see eeldas, et mõlemad seadmed - ruuter ja klient - toetaksid kiirte moodustamist täpselt samal viisil. Puudus tavaline viis ja seadmete tootjad said vabalt oma rakendused välja mõelda. Selle tulemusel ei hakanud see kunagi tõeliselt lendu minema, sest polnud mingit garantiid, et ükski 802.11n seade oleks omavahel ühilduv, isegi kui mõlemad toetaksid kiirte moodustamist. Selle funktsiooni kasutamiseks peate võib-olla hankima sama tootja seadmed.

802.11ac spetsifikatsiooniga see parandati. Kiire kujundamiseks on tavapärane tööviis ja kõik 802.11ac seadmed, mis toetavad kiirte moodustamist, töötavad ka teiste seadmetega, mis seda teevad. Põhimõtteliselt saavad 802.11ac-seadmed - nagu teie ruuter ja sülearvuti - omavahel suhelda ja teavet nende suhtelise asukoha kohta.

Kiirvormimine on 802.11ac Wi-Fi standardi standardiseeritud osa. Kuid mitte kõik 802.11ac seadmed ei pea toetama kiirte vormimist. See, et teil on seade 802.11ac, ei tähenda, et see toetaks kiirte vormimist. Kuid kui seade toetab kiirte kujundamist, siis seda standardiseeritud viisil.

See võib olla mõne ruuteri kaubamärgiga funktsioon. Näiteks nimetab D-Link seda „Advanced AC SmartBeam”. Kuid see on siiski ühilduv teiste 802.11ac seadmetega, mis rakendavad valgusvormimist, isegi kui nad seda nimetavad millekski muuks.

Kaudne vs selgesõnaline kiirvormimine

Kõik ülaltoodud on see, kuidas "selgesõnaline kiirvormimine" töötab. Seal on ka "kaudne valgusvormimine".

„Kaudse kiirteformatsiooni” abil proovib traadita ruuter kasutada kiirteformeerimise tehnikaid veelgi vanemate seadmete - st 802.11ac traadita riistvarata seadmete - signaali parandamiseks. Need vanad 802.11n, g ja b seadmed näevad teoreetiliselt mõningast paranemist. Praktikas ei toimi see peaaegu sama hästi kui 802.11ac ruuteri ja 802.11ac kliendiseadme selgesõnaline kiirteformatsioon. Kuid see on veel üks eelis. Kaudset valgusvihku pakkuvad ruuterid peaksid pakkuma ka selget kiirteformatsiooni. Kaudne valgusvormimine on vaid hüve, mis toob kiirte teisendamise eeliseid ka teie vanematele seadmetele.

Varjatud kiirvormimine on sageli tootespetsiifilise nimega kaubamärgiga funktsioon. Näiteks viitab Netgear sellele oma ruuterites kui “Beamforming +”.

D-Linki AC3200 ruuteri pilt

Niisiis, kas kiiretugevus on seda väärt?

Kiirvormimine on muutumas tipptasemel 802.11ac traadita ruuterite standardiks, seal on ka muid uusi funktsioone, nagu kolmeribaline WiFi. Kui teil on ruuteril võimalik kiirgusvormimist saada, on see kindlasti hea - kiirte kujundamisel pole mingit varjukülge, välja arvatud raha, mis võib-olla peate selle funktsiooniga kallima ruuteri saamiseks kulutama.

Kui ruuter maksab palju rohkem, ei pruugi te soovida osta kiirteformeerimise tehnoloogiaga ruuterit. See tehnoloogia on kõige kasulikum uute 802.11ac seadmete puhul, mis toetavad kiirte moodustamist, nii et vanemad seadmed ei saa sellest kas mingit kasu (kui pakutakse ainult selget kiirte moodustamist) või palju vähem kasu kui 802.11ac seadmed (kui pakutakse ka kaudset kiirte moodustamist) .

Aja jooksul peaks kiirte kujundamine jõudma odavamate 802.11ac ruuterite juurde ja muutuma tavapärasemaks funktsiooniks. Selleks ajaks muutub see veelgi kasulikumaks, kui kõigil on rohkem 802.11ac-seadmeid.

Kui olete huvitatud kiirteformatsiooni toimimisest, on selle kohta veebis palju teavet. See pole mitte ainult WiFi funktsioon - see on raadio- ja helilainete signaalitöötlustehnika üldiselt.

Kiire kujundamiseks on vaja MIMO (mitme sisendiga, mitme väljundiga) antenne. Sisuliselt kasutab see mitmesuguste signaalitöötlusvõtete abil mitmete erinevate signaalide edastamiseks erinevatel antennidel, tagades, et need segavad nii, et kindlas suunas edastatakse tugevamat signaali. Vikipeedias on hea artikkel kiirte kujundamise kohta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found