Kuidas parandada mängude jõudlust Inteli HD graafikakiipidega

Inteli integreeritud graafika on viimase paari aasta jooksul hüppeliselt paranenud, kuid see pole endiselt nii kiire kui spetsiaalne NVIDIA või AMD graafika riistvara. Siit saate teada, kuidas oma Intel HD Graphicsist veel mõned mängujõudlused välja pigistada.

Integreeritud graafika, nagu Intel HD Graphics, ei ole mõeldud tipptasemel mängimiseks, nii et kui soovite proovida moodsaid mänge, oodake, et need muudaksid seadeid väiksemaks. Kuid üllatavalt palju mänge on mängitav, isegi kui teil on sisseehitatud Intel HD Graphicsiga väikese võimsusega sülearvuti.

Uuendage oma Inteli graafikadraivereid

SEOTUD:Kuidas värskendada oma graafika draivereid mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks

Nagu NVIDIA ja AMD, vabastab Intel tavalised graafikadraiveri värskendused. Graafikadraiveri värskendused on mängude jaoks üliolulised. Need sisaldavad sageli olulisi optimeerimisi, mis parandavad dramaatiliselt värskelt välja antud mängude jõudlust. Parima mängujõudluse tagamiseks peaksite kasutama uusimaid graafikadraivereid.

Windows 10 peaks teie draivereid automaatselt värskendama, kuid see ei pruugi teie Inteli graafikadraivereid piisavalt sageli värskendada. Windows suhtub graafikadraiverite värskendamisse konservatiivselt, sest ainult PC-mängijad vajavad värskeimaid graafikadraivereid alati, kui need välja antakse.

Laadige alla Inteli draiveri värskenduse utiliit ja käivitage see, et leida, kas otse Inteli käest on saadaval uusi graafikadraivereid. Installige kõik leitud graafikadraiveri värskendused.

Kui teie arvuti kasutab tootja kohandatud graafikadraivereid (nt Dell või HP), ei uuenda Inteli tööriist neid automaatselt ja teavitab teid sellest. Selle asemel peate hankima uusimad graafikadraiveri värskendused otse oma arvuti tootja veebisaidilt. Otsige oma arvuti jaoks draivereid pakkuvat allalaadimislehte.

Nuputage jõudluse seadeid Inteli HD Graphics juhtpaneelil

Inteli graafika juhtpaneeli abil saate pildikvaliteedi ja aku kestuse asemel optimeerida oma graafikaseadeid jõudluse jaoks. Selle käivitamiseks paremklõpsake Windowsi töölaual ja valige „Graafika atribuudid”. Samuti saate oma menüüst Start käivitada tööriista „Intel HD Graphics Control Panel”.

Kui kuvatakse juhtpaneeli aken, klõpsake 3D-graafika sätetele juurdepääsemiseks ikooni “3D”.

Riistvarast võimalikult suure jõudluse väljapressimiseks on siin parima jõudluse võimalused:

  • Määrake rakenduse optimaalseks režiimiks „Luba”. See valik võimaldab optimeerida, mis suurendab jõudlust erinevates mängudes.
  • Määra mitmeprooviline aliasimine olekuks „Lülita välja”. Isegi kui rakendused nõuavad sakiliste servade vähendamiseks mitmeproovilist aliasimist, sunnib see suvand Inteli graafikajuhti seda taotlust ignoreerima. See suurendab teie jõudlust mõne sakilise serva hinnaga.
  • Määra konservatiivsele morfoloogilisele aliasimisele valik „Alista rakenduse seaded”. See on alternatiiv ülaltoodud seadistusele. Kui valite mitmeproovilise anti-aliasingu määramiseks valiku „Kasuta rakenduse sätteid”, määrake meie soovitusest hoolimata Konservatiivne morfoloogiline anti-aliasing alistamiseks. Sel viisil, kui mäng nõuab MSAA-aliasimist, kasutab Inteli graafikadraiver selle asemel paremini toimivaid alternatiive. See konkreetne võimalus on hea vahepunkt anti-aliasingu täieliku keelamise ja aeglasema MSAA-lähenemise vahel.
  • Valige üldseadete olekuks „Toimivus”. See valib kõige paremini toimivad anisotroopse filtreerimise ja vertikaalse sünkroonimise sätted. Võite valida „Kohandatud seaded”, kui soovite neid seadeid ise muuta.

Võimalik, et mõnel graafikariistvaral võivad siin olla erinevad võimalused või tulevased draiverid saaksid valikuid muuta. Kui vajate lisateavet, klõpsake lihtsalt sätte paremas osas küsimärgiikoonil, et näha kirjeldust selle kohta, mida seade teeb.

Samuti peaksite klõpsama Inteli HD Graphics juhtpaneeli põhiekraanil ikooni “Toide”. See võimaldab teil hallata energiasäästu seadeid. Vaikimisi konfigureerib Intel riistvara energiasäästu säästmiseks ja maksimaalse jõudluse sätete abil saate sellest mõne suurema jõudluse välja pigistada.

Pistikupesale ja akule on eraldi seaded, mis võimaldavad teil vooluvõrgust lahti ühendades energiat säästa ja suurema jõudlusega seadeid, kui olete pistikupessa ühendatud.

Sätte Plugged In jaoks valige mängude maksimaalse jõudluse jaoks maksimaalne jõudlus mõne täiendava energiatarbimise hinnaga.

Kui soovite mängida parima jõudlusega, kui töötate akutoitega, valige kategooria On Battery ja muutke ka seal olevaid sätteid. Valige graafika toiteplaan „Maksimaalne jõudlus” ja määrake mängude pikendatud aku kestvuseks „Keela”. See annab teile maksimaalse jõudluse, kui olete vooluvõrgust lahti ühendatud, mõne aku kestvuse hinnaga.

Eraldage pardal olevale graafikale rohkem süsteemimälu

SEOTUD:Kui palju RAM vajab teie arvuti arvutimängude jaoks?

Spetsiaalsed graafikakaardid sisaldavad kaardi enda videomälu (VRAM). See mälu on pühendatud tekstuuridele ja muudele graafikatöötlusfunktsioonidele.

Rongigraafika ei sisalda eraldi RAM-i. Selle asemel "reserveerib" kiip osa teie emaplaadi RAM-ist ja käsitleb seda videomäluna.

Siin on kompromiss. Mida rohkem RAMi oma pardal olevale graafikale eraldate, seda rohkem on sellel VRAM-i. Kuid mida rohkem eraldate RAM-i oma pardal olevale graafikale, seda vähem on teil üldkasutatavat mälu. Sellepärast saate mõnikord oma arvuti BIOS-i või UEFI püsivara abil täpselt kohandada, kui palju RAM-i soovite videokaardile eraldada.

Seda on vaja näpistada, kuid on raske öelda, kas see aitaks. Võite proovida seda valikut muuta ja vaadata, mis juhtub. Kui teie Inteli graafika on RAM-i jaoks näljas, võib sellele suurema osa oma RAM-i eraldamine kiirendada. Kui teie Inteli graafikal on rohkem kui piisavalt mälu mängimiseks, mida soovite mängida, kuid teie arvutil on normaalne RAM otsa saamas, aeglustab VRAM-ile suurema RAM-i eraldamine lihtsalt asju.

Selle sätte leidmiseks taaskäivitage arvuti ja vajutage käivitamise ajal BIOS-i või UEFI püsivara seadete ekraanile sisenemiseks vastavat klahvi. See on sageli klahv F1, F2, Kustuta, F10 või F12. Lisateabe saamiseks lugege arvuti kasutusjuhendit või tehke lihtsalt arvuti mudeli nime ja numbri veebiotsing ning sisestage BIOS.

BIOS-i või UEFI sätete ekraanil leidke integreeritud graafika suvandid ja otsige suvand, mis kontrollib integreeritud graafika riistvarale eraldatud mälu hulka. See võib olla maetud jaotisse „Täpsem”, „Kiibikomplekti seadistamine” või mõnda muusse sellisesse menüüsse. Pange tähele, et mitte iga arvuti BIOS-is seda võimalust pole - paljudel pole seda. Võib-olla ei saa te seda muuta.

Kohandage mängusiseseid seadeid

SEOTUD:Kuidas arvutimängude graafikaseadeid ilma pingutuseta seada

NVIDIA ja AMD pakuvad ühe klõpsuga graafikaseadete optimeerimise tööriistu, mida saate kasutada mängu graafikaseadete kiireks kohandamiseks vastavalt teie riistvarale. Intel sellist tööriista ei paku, seega peate mängu seadeid käsitsi kohandama.

See on ilmselt kõige olulisem viis mängude paremaks toimimiseks. Leidke igas mängus graafika jõudluse valikud ja ekraani eraldusvõime seade ning langetage neid, kuni mäng toimib hästi. Mõnes mängus võib olla valik „Autodetect”, mis võib aidata, ja võite alati proovida graafiliste eelseadistuste „Low” või isegi „Medium” kasutamist, selle asemel et kohandada suvandeid eraldi.

Kui mäng ei toimi miinimumseadetes hästi, pole võimsama riistvara hankimise kõrvalt palju teha.

Lõppkokkuvõttes ei saa midagi teha, mis muudab Intel HD Graphics'i konkurentsivõimeliseks tipptasemel NVIDIA või AMD graafikakaardiga. Kaasaegsed tippmängud ei pruugi isegi ametlikult toetada Intel HD graafikat. Kuid Inteli graafika on nüüd üllatavalt võimekas, eriti vanemate mängude ja vähem nõudlike uute mängude jaoks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found