Kas saate ülepingekaitsmeid ja pikendusjuhtmeid üksteise külge ühendada?

Alati näib, et läheduses pole kunagi piisavalt pistikupesasid ja elektroonikal pole kunagi piisavalt pikka juhet, mis tähendab, et ülepingekaitsed ja pikendusjuhtmed tulevad kasuks. Kas neid saab siiski omavahel kasutada?

Mida peate teadma ülepingekaitsmete ja pikendusjuhtmete kohta

Enne, kui jõuame kraami muude asjadega ühendamisse, on oluline kõigepealt veidi teada ülepingekaitsetest ja pikendusjuhtmetest. Vastasel juhul võite sattuda ebaõnne maailma, kui hakkate lihtsalt koos karikakraga aheldavaid liigpingekaitsmeid.

Ülepingekaitsed, nagu nimest võib arvata, kaitsevad elektroonikat elektrilöögi ja -närvide eest, mis on järsk pinge tõus. Need võivad juhtuda välgulöökide, elektrikatkestuste või lihtsalt juhusliku rikke korral elektrivõrgus.

SEOTUD:Kaitske oma vidinaid: miks vajate ülepingekaitset

Mõelge pingest kui toru veesurve suurusest. Elektroonikale meeldib allikast tulev ühtlane rõhuvool, kuid kui äkiline rõhulangus läbi tuleb, võib see elektroonika üle jõu käia ja põhjustada kahjustusi.

Ja peaksite arvestama, et kõik toiteallikad pole ka ülepingekaitsmed. Tavalised toiteallikad pakuvad lihtsalt lisakäiku ja pistikupesasid.

Mis puutub pikendusjuhtmetesse, siis need on veidi lihtsamad ja leibkondades tavalisemad. Kuid need pole kõik loodud võrdsetena ja peate kõigist pikendusjuhtmetest kinni haarama ja oma seadmete toiteks kasutama, eelkõige juhtme "gabariidist" (teise nimega juhtmestik).

SEOTUD:Millist pikendusjuhet peaksin kasutama?

Muidugi võib teil tekkida suur küsimus, kas ülepingekaitsed ja pikendusjuhtmed võivad rahumeelselt koos eksisteerida ja vastus on: tehniliselt jah, aga te ei peaks.

Kas saate ühendada pingekaitsme pikendusjuhtmega?

Paberil jah, saate küll. Suurim asi on tagada, et pikendusjuhe saaks üle koormuskaitsega (või enamaga) sama koormusega hakkama.

Näiteks on sellel Belkini liigpingekaitsel 14-mõõtmeline juhe, seega peate veenduma, et teie pikendusjuhe on 14-meetrine või parem. Vastasel juhul on oht pikendusjuhet liiga palju koormata ja tekitada endale tuleoht.

SEOTUD:Miks (ja millal) peate oma pingekaitsme välja vahetama

Päeva lõpus pole tegelikult pikendusjuhet soovitatav kasutada muuks kui ajutiseks kasutamiseks, enamasti seetõttu, et riskite pikendusjuhet pikaajalise kulumisega, mille jaoks see pole mõeldud. Lisaks on see lisaühendus pikendusjuhtme ühendamiseks lisatud ühendus, mis võib aja jooksul lahti minna ja tekitada ohtu. Kuid mis kõige tähtsam, see on vastuolus OSHA ja NEC määrustega.

Mida peaksite selle asemel tegema? Kasuta lähima väljundini jõudmiseks piisavalt pika juhtmega ülepingekaitset või paigaldage lisaväljund lähemale vajalikule kohale. Need valikud pole küll kõige mugavamad, kuid siiski kõige turvalisemad.

Kas saate pikendusjuhtmed teise pikendusjuhtme külge ühendada?

Jällegi, tehniliselt saate, kuid see pole soovitatav, kuna seda peetakse tuleohuks. Samuti on see vastuolus OSHA ja NEC eeskirjadega.

Enamasti taandub see pikkusele, kuna pikendusjuhtmed võivad olla ainult nii pikad - mida pikem on juhe, seda suurem on elektritakistus, mis vähendab seadmetele antava elektri hulka. Kui hakkate pikendusjuhtmeid lisama, on oht, et see jookseb liiga pikaks ja teie seadmed saavad liiga vähe energiat - see pole ohutu.

Lisaks sellele, nagu eelmises jaotises mainitud, on täiendavad ühendused, kuhu pikendusjuhtmed üksteise külge ühendate, lisatud rikkepunktid, mis tegelikult ei pea seal olema.

Nii et pikendusjuhtmete üksteise külge aheldamise asemel tehke endale teene ja kasutage lihtsalt ühte pikka pikendusjuhet oma vajaduste rahuldamiseks.

Kas saate ühendada liigpingekaitse teise pingekaitsega?

See on võib-olla kõige suurem ei-ei kõigist siin mainitud asjadest ja kui olete hetkel, kus teie pingekaitsel on pistikud otsas, on teil tõenäoliselt niikuinii liiga palju asju ühendatud. Nii et lisades sellele veel ühe pingekaitse, tekitab teie praeguse probleemi lihtsalt teine ​​probleem.

Samuti võib häirida liigpingekaitsme kaitsevõimalusi (erinevalt tavalisest toiteallikast), kui sinna on ühendatud mõni teine ​​liigpingekaitse, võimalik, et punktini, kus kumbki liigpingekaitse ei saa oma tööd tõhusalt teha.

SEOTUD:Mis vahe on toiteliistul ja pingekaitsel?

Pealegi tühistab enamik üleliigsete kaitseraudade tootjaid garantii, kui te neid omavahel kokku ühendate. Oh, ja kas me mainisime, et see on ka OSHA ja NEC määruste vastane? Tõenäoliselt märkasite siin korduvat teemat.

Lõppkokkuvõttes ei tee te tõenäoliselt midagi haiget, kui võtate õigeid ettevaatusabinõusid (veenduge, et pikendusjuhtmed oleksid võimsuse järgi hinnatud jne), kuid see pole tegelikult risk, mida tasub võtta, eriti kui arvestada, et on ka teisi ( ja paremad) lahendused, mida kasutada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found