Kuidas ühendada hiiri, klaviatuure ja mängupulte Android-telefoni või tahvelarvutiga

Android toetab hiiri, klaviatuure ja isegi mängupulte. Paljudes Android-seadmetes saate oma seadmega ühendada USB-välisseadmed. Teistes Android-seadmetes peate võib-olla need Bluetooth-ühenduse abil juhtmeta ühendama.

Jah, see tähendab, et saate ühendada hiire oma Android-tahvelarvutiga ja hankida hiirekursori või ühendada Xbox 360 kontrolleri ja mängida konsooli stiilis mängu. Võite isegi ühendada klaviatuuri ja kasutada klaviatuuri otseteid, näiteks Alt + Tab.

USB-hiired, klaviatuurid ja mängupuldid

Android-telefonidel ja -tahvelarvutitel pole standardseid täissuuruses USB-porte, mistõttu ei saa USB-välisseadet otse sellesse ühendada. USB-seadme reaalseks ühendamiseks oma Android-seadmega vajate USB-kaablit. USB OTG-kaabel on adapter, mis ühendatakse teie seadme mikro-USB-porti ja võimaldab teil ühendada täissuuruses USB-välisseadmeid. Neid kaableid saab osta ühe dollari või kahe eest selliselt saidilt nagu Monoprice või mõne taala rohkem Amazonist.

USB OTG-kaabel võib lubada teil oma Androidiga kasutada ka muid USB-seadmeid. Näiteks saate ühendada USB-mälupulga oma Android-telefoni või -tahvelarvutiga.

Oluline märkus: Mitte iga Android-seade ei toeta USB OTG-kaabli abil välisseadmeid. Mõnel seadmel puudub sobiv riistvaratugi. Näiteks saate ühendada USB-hiired ja klaviatuurid Nexus 7 tahvelarvutiga, kuid mitte Nexus 4 nutitelefoniga. Enne USB OTG-kaabli ostmist veenduge Google'is, kas teie seade toetab USB OTG-d.

Kui teil on USB OTG-kaabel, ühendage see lihtsalt oma seadmega ja ühendage USB-seade sellega otse. Teie välisseadmed peaksid töötama ilma täiendava konfiguratsioonita.

Bluetoothi ​​hiired, klaviatuurid ja mängupuldid

USB OTG-kaabel ei ole paljude seadmete jaoks ideaalne lahendus. Juhtmed lisavad kaasaskantavale seadmele palju segadust. Paljud seadmed ei toeta ka USB OTG-kaableid.

Kui teie seade ei toeta USB OTG-d või teile lihtsalt ei meeldi juhtmed, on teil siiski õnne. Traadita Bluetoothi ​​hiired, klaviatuurid ja mängupuldid saate ühendada otse oma telefoni või tahvelarvutiga. Kasutage selle seadmega paaristamiseks lihtsalt oma Androidi Bluetoothi ​​seadete ekraani, nagu ühendaksite ka Bluetooth-peakomplekti. Selle ekraani leiate jaotisest Seaded -> Bluetooth.

Kui ostate hiire või klaviatuuri, mida saaksite oma Android-tahvelarvutiga kasutada, peaksite mugavuse ja ühilduvuse huvides ostma tõenäoliselt Bluetooth-seadmed.

Hiire, klaviatuuri või mängupuldi kasutamine

Oma välisseadmete kasutamine on üllatavalt lihtne. Kõik need sisendseadmed peaksid lihtsalt töötama - juurdumine ega muud muudatused pole vajalikud.

  • Hiir: Ühendage hiir ja näete ekraanile tuttavat hiirekursorit. Kursorit saab kasutada Androidi liideses navigeerimiseks, klõpsates asjadel, mida tavaliselt puudutate. See töötab täpselt nagu arvutis. Muidugi võite ka sirutada käe ja puudutada ekraani, kui hiir on ühendatud.
  • Klaviatuur: Klaviatuur peaks tekstiväljadele kirjutades lihtsalt töötama, võimaldades mehaanilisel klaviatuuril mõistliku kiirusega sisestada ja ekraanil rohkem näha, eemaldades vajaduse ekraanil kuvatava puutetundliku klaviatuuri järele. Paljud klaviatuuri otseteed töötavad nagu arvutites, sealhulgas viimaste rakenduste ja Ctrl + X, C või V vahel lõikamiseks, kopeerimiseks ja kleepimiseks vahetamiseks Alt + Tab.
  • Mängupult: Mängupulti saab kasutada Androidi avaekraani liideses navigeerimiseks ja rakenduste käivitamiseks, kuid see pole ideaalne kasutus. Peate mängupulti kasutama koos mängudega, mis toetavad kontrollereid. Mõni mäng (näiteks Androidi jaoks mõeldud Sonici platvormimäng) nõuab seda ja töötab palju paremini kontrolleriga kui tavaliste puuteekraaniga juhtnuppudega.

Oleme käsitlenud ka vastupidist protsessi - siin saate teada, kuidas oma Android-seadet arvuti jaoks hiire, klaviatuuri või juhtnupuna kasutada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found