Keegi ei tea, mis on Windows 10 „App Connector” ja Microsoft ei seleta seda

Windows 10 sisaldab salapärast rakendust nimega „App Connector”, millel on juurdepääs teie asukohale, kaamerale, kontaktidele ja kalendritele. Selle rakenduse lõi Microsoft, kuid Microsoft pole ametlikult selgitanud, mida ta teeb.

Esmakordselt küsisin App Connectori kohta tagasi 2015. aasta juulis, Windows 10 Insideri eelvaate ajal, kuid Microsoft pole seda siiani selgitanud ja kellelgi ei näi olevat ametlikku vastust. App Connector on segane rakendus, kuna see pole nii näivad teha midagi olulist.

Sellel on juurdepääs teie privaatsetele andmetele

SEOTUD:Windows 10 privaatsusseadete mõistmine

Rakendusepistik pole kõige traditsioonilisemas mõttes rakendus. Seda ei kuvata teie menüüs Start, isegi kui seda otsite. Selle asemel leiate selle Windows 10 seadetest kui ühest paljudest oma asukoha, kaamera ja muu vaatamise lubadega rakendustest.

Nende lubade vaatamiseks ja haldamiseks avage rakendus Seaded ja valige „Privaatsus”. Asukoha, kaamera, kontaktide ja kalendri lubade ekraanil näete rakenduse pistikut. App Connectoril on juurdepääs ka teie pilditeegile, videoteegile ja eemaldatavatele mäluseadmetele.

Rakendus ise salvestatakse peidetud C: \ Users \ YOURAME \ AppData \ Local \ Packages \ Microsoft.Appconnector_SOMETHING kõvakettal olev kaust koos kõigi teiste universaalsete rakendustega, mis on teie kasutajakonto jaoks installitud Windows 10-s.

Rakenduse pistikupesa ja selle load ei tundu olevat olulised

SEOTUD:Windows 10 sisseehitatud rakenduste desinstallimine (ja kuidas neid uuesti installida)

Segadust tekitav, ehkki need õigused on vaikimisi lubatud, ei näi nad tegelikult midagi (vähemalt seda, mida leiame). Oleme keelanud juurdepääsu igale rakenduse Connector soovitud loale ja näib, et miski ei tööta teisiti. Ei veateateid, puuduvaid funktsioone, mida tavaliselt kasutame, ei midagi. See on olnud minu kogemus ja ma ei ole näinud kedagi teist midagi teistsugust teatamas.

Veel segadust tekitades võite selle rakenduse oma Windows 10 süsteemist desinstallida. Avage Seaded> Süsteemid> Rakendused ja funktsioonid ning saate selle desinstallida.

Paljusid Windows 10 kaasatud rakendusi - sealhulgas Xboxi rakendust - ei saa tavapäraselt desinstallida; kui soovite neist lahti saada, peate kasutama PowerShelli käske. Microsoft takistab inimestel neid rakendusi desinstallida, kuna need on opsüsteemile vajalikud. Kuid Microsoft lubab teil desinstallida App Connectori, mis näib toetavat ideed, et see ei tee midagi ülitähtsat. Kui selle rakenduse desinstallimine põhjustas probleeme Windows 10-ga, ei lubanud Microsoft teil seda nii lihtsalt teha.

Microsoft Azure'il ja Office 365-l on ka pistikud

Microsoft ei ole selle kohta mingit teavet esitanud. Niisiis, kui pole mingit muud teavet, jätkame mõningate teooriate uurimist. Siin on Microsofti teenuseid rohkem tundvate inimeste poolt sellele küsimusele mitmeid huvitavaid vastuseid, kuigi ükski neist pole Microsofti ametlik vastus. Microsofti kogukonna foorumis olev Aeriform uurib natuke rakenduse faile ja pakub seni parimat teooriat:

Tundub, et App Connector on seotud MS Azure App Servicesiga, nagu OneDrive, ja võib-olla Office 365 konnektoritega, nagu //msdn.microsoft.com/en-us/library/dn948518.aspx, mis võivad soovi korral vaja pildistada või teada, mis riigis olete kuna mõnel teenusel võivad osutatavate teenuste jaoks olla asukohapiirangud või optimeerimised.

Microsofti teenustel on erinevat tüüpi pistikud. Microsofti pilveserveriteenusel Azure on pistikud. Nagu Azure'i dokumentatsioon selgitab: „Connector on API-tüüpi rakendus, mis keskendub ühenduvusele. . . Ühendused muudavad olemasolevate teenustega ühenduse loomise lihtsaks ja aitavad hallata autentimist, pakkuda seiret, analüüsi ja palju muud. " App Connector võib olla seotud OneDrive'i, teie Microsofti konto või muude Windows 10 pilveteenustega. Microsoft Office kasutab ka Office 365 konnektoreid.

Kuid see selgitus on segane. Kui rakendused saavad selle „App Connectori” tõesti ühendada - ja pole selge, kuidas nad seda teeksid, kuna Microsofti dokumentatsiooni, mis selgitaks, pole - neil oleks App Connectori õigused ja nad ei peaks seda küsima oma lubade saamiseks. See võib hõlmata ainult Microsofti enda rakendusi või kolmandate osapoolte rakendusi. Tundub veider, et kolmanda osapoole rakendustel lubatakse sel viisil tavalistest süsteemi lubadest mööda hiilida, selle asemel et nende endi õigusi küsida. Ja kui madala taseme Windowsi süsteemiteenused vajavad App Connectorit, pole mõtet, et saaksite selle lihtsalt desinstallida. Nii et midagi ikkagi ei liitu.

Mis on rakenduse pistikupesa? See ei tundu olevat oluline

Kahjuks pole meil sellele küsimusele praegu vastust. Microsoft pole ühtegi selgitust pakkunud ja meie tähelepanekud ütlevad meile väga vähe. Ühest küljest on see piisavalt oluline, et see oleks Windows 10-ga kaasatud ja selle õigused oleksid vaikimisi aktiveeritud. Teisest küljest pole see piisavalt oluline, et saaksite need õigused tühistada ja desinstallida ilma märgatavate efektideta.

Seetundub olla mingisugune pistik rakenduste jaoks vastavalt nimele - kuid arendajatele pole teavet selle kohta, kuidas rakendused saavad selle pistikuga ühenduda või miks nad seda teevad. Võib-olla selgitatakse seda rakendust tulevikus või eemaldab Microsoft selle lihtsalt tulevasest Windows 10 värskendusest. Võib-olla on see Windows 10 mittetäielik osa ja tegelikult ei tee veel midagi.

Lõppkokkuvõttes ei tundu tegelikult olevat oluline, mis on App Connector. Saate selle õigused ekraanilt Seaded tühistada, et takistada tal üldse midagi teha. Kui mõni rakendus neid õigusi kunagi vajab, ilmub see tõenäoliselt üles ja ütleb teile, paludes teil need õigused uuesti lubada. Kuid me pole seda kunagi varem näinud, isegi pärast erinevate Windows 10 rakenduste kasutamist.

Vaatamata sellele, et hakkasin selle kohta seletust otsima juba 2015. aasta juulis, pole ma sellele küsimusele ikka veel kindlat vastust leidnud. Veeb on täis inimesi, kes seda küsimust küsivad ja ebamääraste teooriatega vastavad. Veelkord, Microsoft ei ole seda selgitanud, nagu nad ei selgita muid asju - näiteks millistel asjaoludel Windows 10 programmid uuendamise ajal kustutab.

Nii et ärge muretsege selle pärast liiga palju. Võite vabalt õigused tühistada või isegi rakenduse desinstallida, nii et jätkake soovi korral. Võiksite selle ka lihtsalt rahule jätta, kuna ei tundu, et see niikuinii palju teeb.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found