Kui tagurpidi ühilduvad on Xboxi seeria X ja S?

Microsofti Xbox Series X ja S konsoolid panevad suurt rõhku tagurpidi ühilduvusele eelmiste Xboxi konsoolidega. Nad saavad käitada peaaegu kõiki Xbox One mänge - ja see on alles algus. Siit saate teada, kuidas tagurpidi ühilduvus töötab.

X- ja S-seeria ühilduvus tagurpidi

Mõlemad Xboxi seeria konsoolid on varustatud muljetavaldava ühilduvate pealkirjade loendiga, kus kõik, mis praegu Xbox One perekonnas töötab, töötab ka Xboxi seerias. Ainus erinevus seeriate X ja S vahel on see, kas kasutate füüsilist andmekandjat, kuna seerias S puudub optiline kettaseade.

Xboxi seeria X ja S ühilduvad tagasiulatuvalt peaaegu kõigi Xbox One natiivsete mängude, 568 Xbox 360 mängu ja 39 originaalse Xboxi mänguga. Ainus Xbox One'i pealkiri, mis Xboxi seerias ei tööta, on need, mis vajavad Kinecti, kuna Kinecti enam ei toetata.

See teeb ühes masinas kokku kolm põlvkonda konsoole, välja arvatud uued mängud, mis on mõeldud seeriate X ja S jaoks. Vaadake Microsofti veebisaidil kogu tagurpidi ühilduvate pealkirjade täielikku loendit.

Mõned mängud näevad suuri täiustusi

Paljud neist pealkirjadest näevad tänu Microsofti uusimate konsoolide täiustatud jõudlusele oma töörežiimis suuri parandusi. See hõlmab palju praeguseid ja eelseisvaid Xbox One (eelmise põlvkonna) väljaandeid, mis saavad värskendusi, mis võimaldavad kaasaegsel riistvaral mänge veelgi edasi lükata.

Xboxis on enamik neist versiooniuuendustest tasuta. Näiteks, Küberpunk 2077Xbox One'i versioon ei tööta mitte ainult sama ketast kasutavates Xboxi seeriates, vaid saab ka millalgi pärast käivitamist tasuta värskenduse, et see veelgi parem välja näeks. Teised väljaandjad, nagu näiteks Activision, on otsustanud sarnaste pealkirjade eest täiendustasu küsida Call of Duty: Black Ops - külm sõda.

Microsoft nimetab neid turujärgseid täiendusi nutikaks kohaletoimetamiseks ja see on pealkirja optimeerimise meetod olenemata sellest, millist konsooli kasutatakse. Kuigi nii X kui ka S seeria saab nutikat kättetoimetamist, peavad seeria S omanikud ootama, kuni S-seeria optimeerimised kättesaadavaks saavad (samas kui X-seeria kasutajad saavad seda kohe ära kasutada)

Alates konsooli väljaandmisest 10. novembril 2020 on tasuta nutika tarne värskenduste jaoks registreeritud vähemalt 40 mängu (nii välja antud kui ka eelseisvat). See loend sisaldab esimese osapoole pealkirju, näiteks Halo: Master Chief Collection ja Varaste meri, pluss kolmandate isikute käitumisharjumused Assassin’s Creed Valhalla, Doom Igaveneja Far Cry 6.

Isegi kui Xbox One'i mänge ei uuendata, peaksid tänu lisavõimsusele need toimima paremini kui mis tahes eelmises Xboxis. Paljud arvustajad on märkinud sarnaseid mänge muutvateks muudatusteks Lihtsalt põhjus 3, mida ülevaatajad on nimetanud piiripunkti jõudluse languse tõttu vanemates konsoolides esitamatuks.

Auto-HDR on veel üks uus funktsioon, mis aitab parandada mängu välimust ja tunnet. See on valikuline seade, mis muudab tavalise video suure dünaamilise ulatusega videoks. Mitte iga mäng ei toeta seda funktsiooni, kuid enamik toetab seda. Microsoft on teinud sellest loobumise, mitte lubamise, seega keelatakse see ainult probleemidega mängude korral.

Hämmastav on see, et Auto-HDR töötab pealkirjade juures kogu algsest Xboxist. Mõnes mängus võib efekt olla veidi üle paisutatud ja kontrastne, kuid selle saab soovi korral oma konsooli seadetes keelata.

Enamik vanu tarvikuid töötab ka

Välja arvatud Kinect, töötavad ametlikult litsentsitud Xbox One tarvikud koos Xbox Series X-ga hästi. See hõlmab ka kontrollereid, mida saab kasutada mängimiseks alates klassikalistest Xboxi tiitlitest kuni uusimate Series X ja S väljaanneteni.

Mõni optiline peakomplekt võib uue konsooliga töötamiseks nõuda püsivara värskendusi ja kui tootja neid värskendusi ei esita, ei tööta need uusima riistvara puhul. Microsoft on käivitanud programmi „Designed for Xbox”, et tulevikus lisaseadmete ostmist lihtsustada.

Ühilduvate lisaseadmete loend sisaldab Microsofti suurepärast füüsilise puudega mängijatele mõeldud Adaptive Controllerit, nutitelefoni adaptereid nagu Razer Kishi ja MOGA XP5-X Plus ning ülimetallist 180 dollari suurust Elite Series 2 juhtmeta kontrollerit.

Xbox One ja Xbox 360 andmete salvestamine

Microsoft on võimaldanud ka teie salvestusandmed tuua endaga kaasa vanast süsteemist, sealhulgas nii Xbox One kui ka Xbox 360. Xbox One'is on see sama lihtne kui pilvesalvestuste lubamine, mida enamik Xbox One'i omanikke on juba teinud .

Märge:Xbox One'i salvestuste edastamiseks pole teil vaja Xbox Live Goldi (ega ühtegi lisatasu tellimust), kuid salvestusfailide edastamiseks Xbox 360 konsoolilt vajate Xbox Live Goldi.

Funktsiooni lubamiseks lülitage sisse Xbox One, minge jaotisse Seaded> Süsteem> Salvestusruum> Pilvega salvestatud mängud ja valige käsk „Luba pilves salvestatud mängud”. Kui seade on juba sisse lülitatud, on salvestused juba pilves salvestatud. Kui seade oli keelatud, lubage konsoolil andmete üleslaadimiseks mõni aeg.

Kui mängite Xbox One'i mängu oma Xbox Series X või S-ga, kontrollib konsool pilves salvestatud andmeid. Valige lihtsalt oma vanad salvestusandmed, kui teil palutakse jätkata sealt, kus pooleli jätsite. Kahjuks pole protsess Xbox 360 jaoks nii lihtne.

Xbox 360-s peavad pilvesalvestused olema iga mängu jaoks käsitsi lubatud. Selleks viiakse salvestusandmed kõvakettalt pilve. Selleks minge menüüsse Seaded> Süsteem> Salvestusruum ja valige kohalik draiv, kuhu teie salvestatud failid on salvestatud. Nüüd valige Mängud ja valige pealkiri, seejärel valige salvestamine ja klõpsake nuppu Teisalda> Pilvega salvestatud mängud.

Korrake seda vastavalt vajadusele ka muude mängude (või kõigi nende) puhul. Seda ei saa teha käsitsi USB kaudu ega massiliselt pilve kaudu.

Salvestage ja mängige vanemaid mänge välistel draividel

Salvestusruum on uusimate konsoolide jaoks esmaklassiline, seeria X-s on 1 TB ja SSD-s 512 GB suurune tahkis-ajam. Kuigi see salvestusruum on kiire ja teeb laadimisaegade jaoks imesid, võiksite sellest hoiduda selle kasutamise kohta vanemate Xboxi tiitlite jaoks.

Xboxi seeria mängud, mis on loodud uusimate konsoolide jaoks, nõuavad töötamiseks SSD-d. Ilma sisemise draivi (või patenteeritud laienduskaardi) pakutava kiiruseta need mängud ei toimi. Te ei saa järgmise põlvkonna pealkirju nagu Halo: Infinite tavalisele USB-kõvakettale installida.

Vanematel pealkirjadel seda nõuet pole, kuna vanemad mängud olid loodud aeglasemaid mehaanilisi kõvakettaid silmas pidades. Selle tulemusena on Microsoft võimaldanud vanemaid mänge salvestada välistele draividele. Teie otsustada, kas otsite vanamoodsat pöörlevat kõvaketast või midagi sellist, mis on natuke napim, nagu väline tahkis.

Digitaalse valukoja varajane analüüs näitas, et väline SATA SSD pakub parimat jõudlust vanemates pealkirjades, mida pole sisemisele draivile salvestatud, ja välise NVME SSD jõuab väga lähedale sekundile. Kõvaketaste keerutamine on endiselt võimalus, kuid tehnoloogia näitab nüüd oma vanust.

Kõvaketta seadistamiseks või mängude vahetamiseks draivide vahel vajutage oma kontrolleri nuppu Xbox ja valige Profiil ja süsteem> Seaded. Draivide loendi kuvamiseks navigeerige jaotisse Süsteem> Salvestusruum. Valige uus draiv ja valige selle kasutamiseks kasutamiseks vormindus. Installitud mängude loendi kuvamiseks valige draiv, millele järgneb käsk „Teisalda koopia”. Andmete ülekandmiseks välisele helitugevusele valige nii palju mänge kui soovite ja valige „Teisalda valitud”.

Kas kasutate välise draiviga Xbox One'i? Lihtne režiim!

Kas teil juba on välise kettaga Xbox One? Lülitage vana konsool välja, ühendage draiv lahti ja ühendage see uue konsooliga. Tingimusel, et kasutate sama Gamertagi, tunneb seeria X või S ära kõvaketta ja sellele installitud mängud.

Peate uuesti alla laadima kõik mängud, mis olid salvestatud teie viimase konsooli sisemisele draivile, või kopeerima need käsitsi, kasutades jaotist Sätted jaotises Seaded> Süsteem.

Kui te pole kindel, millise uue Xboxi soovite hankida, siis vaadake, kuidas Xboxi seeria X ja S omavahel kokku puutuvad.

SEOTUD:Xbox Series X vs Xbox Series S: kumb peaksite ostma?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found