Kuidas luua Microsoft Wordis professionaalne kokkuvõte

Potentsiaalsele tööandjale kokkuvõtte saatmisel nupu saatmine vajutamine võib olla närvesööv kogemus. Näitame teile, kuidas Microsoft Wordi abil kokkuvõtet luua, ja anname mõned näpunäited selle kohta, kuidas saate uuesti läbivaatuse protsessi läbi viia, et saaksite seda saatmisnuppu julgelt vajutada.

Mis on resümee?

Kokkuvõte, mida sageli nimetatakse CV-ks (curriculum vitae), on kokkuvõte inimese taustast ja kogemustest, sealhulgas töökogemusest, haridusest ja isegi vabatahtlikust tööst, ning selle kõige tavalisem eesmärk on saata potentsiaalsetele tööandjatele tööotsingu otsimisel. uus karjäärivõimalus. Ehkki Leonardo Da Vinci on omandanud hoopis teistsuguse vormi kui see, mida võiksite täna kokkuvõtte järgi välja näha, tegi seda isegi ise ja sageli antakse talle au kui esimesele CV-le.

Muidugi on kokkuvõte alates Da Vinci 1482. aasta versioonist läbi teinud üsna suure muutuse, seda drastiliselt nii tekstitöötluse kui ka digitaalse trükikunsti ajastul 1970. aastatel - 40 aastat pärast seda, kui resümeedest sai institutsioon. Kiirelt edasi tänasesse päeva ja teil pole mitte ainult tavaline .doc või .pdf resümee, vaid näete ka inimesi, kes laadivad YouTube'i üles videote kokkuvõtteid ja kasutavad sotsiaalmeedia platvorme, näiteks LinkedIn, et end ettevõtetele müüa.

Peaksime nende arengute eest tänulikud olema, sest nüüd saame sulgi ja tindi vahele jätta ja otse Microsoft Wordi hüpata.

Microsofti sõna Résumé malli kasutamine

Microsoft Word pakub hulga resümeemalle. Mõned on ilusad; mõned ei ole. Laseme teil otsustada, milline stiil sobib teile kõige paremini, kuid leiate siit.

Minge edasi ja avage Word. Niipea kui olete seda teinud, tervitatakse teid mitme erineva malliga, mille vahel valida, alates lihtsast tühjast dokumendist, kaaskirjadest, kokkuvõtetest või isegi hooajaliste ürituste lendlehtedest. Ainult seda tüüpi mallide nägemiseks klõpsake otsingukasti all linki „Jätka ja kaaskirju”.

Nüüd näete kõiki Wordi pakutavaid jätkamisstiile. Selle valimiseks on palju erinevaid stiile ja värvilahendusi, nii et valige see, mis tundub õige. Kui loendit veidi alla kerida, näete ka mõningaid tavaliseks jätkamiseks mõeldud malle, mis on mõeldud erinevatel eesmärkidel - näiteks algtaseme, kronoloogiline või laiendatud CV-stiil.

Mõned mallid on juba Wordi sisse ehitatud; teised on kiire ja tasuta allalaadimine Office.com-ist (ja nende haaramiseks ei pea te isegi Wordist lahkuma). Kui klõpsate jätkamise loomiseks, annab Word teile teada allalaadimise suuruse (kui see peab malli alla laadima). Klõpsake nuppu Loo ja mõni sekund hiljem olete oma dokumendis ja valmis muutmiseks.

See on kõik, mis seal on! Aga mis siis, kui te ei leia meelepärast kokkuvõtet? Õnneks on Wordil mõned vormindustööriistad, mis aitavad teil täiusliku kokkuvõtte välja töötada.

Microsoft Wordis kohandatud resümee meisterdamine

Enne alustamist on oluline teada, et iga resümee peaks kajastama inimese isiklikke kogemusi ja haridust. Kuna kõigi kogemused on erinevad, pole üllatav, et ka nende kokkuvõtted on.

Sellest hoolimata on kokkuvõtte tegemiseks mõned üldised esteetilised juhised, mida soovitame teil tungivalt järgida.

Avage Wordis puhas ja tühi dokument.

Esimene asi, mida me tahame teha, on meie marginaalide seadmine. Minge vahekaardile „Paigutus” ja klõpsake nuppu „Marginaalid”.

Rippmenüüs kuvatakse mitu erinevat veerisevalikut, mille vahel valida. Kui te ei leia otsitavat, võite klõpsata allosas valikul „Kohandatud veerised” ja sisestada spetsifikatsioonid. Lähme edasi ja teeme seda.

Ekspertide sõnul on parim marginaali suurus 1 ”ülemise ja alumise ning 0,63” külgede jaoks. See võib tunduda kummaliselt konkreetse arvuna, kuid eesmärk on saada lehelt võimalikult palju (asjakohast) teavet enda kohta, ilma et lugeja üle jõu käiks. Ülaltoodud volituste olemasolul jätame lehele piisavalt vaba ruumi, et lugeja ei tunneks end lämmatatuna.

Kui olete sisestanud soovitud veerise suurused, klõpsake nuppu „OK”.

Lisatava teabe otsustamine

Nüüd, kui meie marginaalid on paika pandud, on aeg hakata sisestama teavet.

Teie sisestatud teave sõltub peamiselt sellest, mida proovite saavutada ja kus olete oma karjääri jooksul. Kui teil on üle kahe aasta töökogemust, on selle teabe üksikasjalikum kirjeldamine palju väärtuslikum kui see, millise keskkooli olete lõpetanud või millistes klubides olete ülikoolis osalenud. Nagu kaaskiri, peaks ka teie kokkuvõte saajale ainulaadset teenust pakkuma. Riietu et muljet avaldada.

Millise teabe peaksite siis sisestama? Anname teile ülevaate ja saate otsustada, milliseid valdkondi peaksite üksikasjalikult kirjeldama.

  • Kontaktinfo
  • Töökogemus (Samuti on okei lisada selle osa lõppu vabatahtlik töö)
  • Haridus
  • Täiendavad oskused

Kõigi nende jaoks kohandage teave vastavalt tööle. Asjakohast töökogemust pole vaja sinna mahutada, kui selle lisamata jätmine tekitaks teie töökogemuses tühimiku. Aga kui taotlete raamatupidaja tööd, ei huvita kedagi, et 12 aastat tagasi pitsasid tarnite. Ja sina tegema loetlege täiendavad oskused ja veenduge, et need vastaksid ametikohale, kuhu kandideerite. Teie gümnaasiumisõbrale võib küll muljet avaldada see, kui kõrgelt saate jalaga lüüa, kuid teie tulevane tööandja - mitte nii väga.

Teine asi, mida tuleks meeles pidada, on see, et peaksite alati oma kogemused üles kirjutama vastupidises ajalises järjekorras. See tähendab, et loetlege kõigepealt oma uusim kogemus ja minge sealt tagasi.

Selle teabe korrastamine

Seda saab teha mitmel viisil, kuid vaieldamatult on kõige tõhusam viis luua pealkirjad ja seejärel lisada iga jaotise sisule tabel. Nii toimides ei saa te ainult sisu gruppides, mitte individuaalselt liigutada, mis võib olla iseenesest peavalu, vaid saate ka oma kokkuvõttele tabelikujunduste lisamise abil ainulaadse puudutuse anda. Näiteks alloleval pildil oleme tabeli vasakule küljele lisanud katkendliku ääre, et luua kena väike visuaalne element, mis seob erinevad kogemuselemendid omavahel.

Esiteks, lähme edasi ja leiame rubriigi, mis meile meeldib. Vahekaardi „Kodu” jaotisest „Stiilid” leiate mitu vaikestiili. Kui te ei leia endale meelepärast, on Wordil funktsioon, mis võimaldab teil oma luua. Kõigepealt klõpsake erinevate sisseehitatud stiilide paremas servas oleval noolel „Veel“.

Näete kolme erineva valikuga menüüd. Jätkake ja klõpsake nuppu „Loo stiil”.

Ilmub aken „Loo uus stiil vormindamisest”. Ainus asi, mida saate siin teha, on nimetada stiil, seega klõpsake nuppu „Muuda”.

Nüüd peaksite nägema paljude vormindamisvalikutega akent. Fontide jaoks pole parimat võimalust. Veenduge, et kasutaksite midagi puhast ja loetavat. "Georgia" on suurepärane näide. 14-punktiline fondisuurus sobib pealkirjade jaoks, kuid veenduge, et see oleks rasvane, et iga jaotist oleks lugejale lihtsam leida.

Valik „Lisa stiiligaleriisse“ valitakse automaatselt. Hea, kui jätate selle valiku, et saaksite hõlpsasti juurde pääseda oma kokkuvõtte teiste jaotiste pealkirjale. Kui kavatsete seda pealkirja tulevastes dokumentides uuesti kasutada, võite jätkata valiku „Ainult selles dokumendis” valiku, kuid kuna plaanime seda kasutada ainult oma kokkuvõtte jaoks, jätame selle valiku valituks.

Klõpsake nuppu „OK”.

Minge edasi ja tippige oma esimene pealkiri ning rakendage sellele uus stiil. Selles näites kasutame kõigepealt valikut „Kogemus”.

Kasutagem nüüd esimese jaotise all olevat tabelit, et saaksime kogu oma sisu õigesti reastada. Asetage sisestuspunkt uue pealkirja all olevale joonele, lülitage vahekaardile „Sisesta” ja klõpsake nuppu „Tabel”.

Rippmenüüs näete 10 × 8 ruudustikku. Tabeli suuruse saate luua, liigutades hiire üle ruudustiku ja klõpsates siis, kui see on soovitud suurus. Kokkuvõtte tegemiseks vajate ühte veergu ja piisavalt ridu, et lisada eraldi loetletud teave. Näiteks kui teil on jaotises Kogemus loetletud kolm varasemat tööd, soovite tabelit, mille suurus on 1 × 3.

Ja see näeb välja pärast seda, kui oleme tabeli dokumenti sisestanud.

Piirjooned eemaldame hiljem. Esiteks jätkake ja sisestage oma teave. Soovite, et tekst „Ametinimetus, ettevõte” oleks 1 või 2 punkti suurem kui ülejäänud tekst, kuid hoidke seda kindlasti jaotise pealkirjast väiksemaks. Kui soovite, et teie ametinimetus silma paistaks, saate muuta värvi või muuta selle kursiiviks, kuid proovige seda lihtsana hoida.

Kui see on valmis, jätkame tabeli piire. Valige tabel, asetades sisestuspunkti selle suvalisse kohta. Lülitage riba jaotises „Tabelitööriistad“ vahekaardile „Kujundus“ ja klõpsake nuppu „Äärised“.

Kui soovite selle lihtsana hoida ja eemaldada kõik tabeli read, valige „No Border”. Selles näites anname oma lauale veidi maitset, seega valime valiku „Äärised ja varjutus”.

Kuna soovime kohandada ainult oma tabeli vasakut äärist, valime jaotise „Seadistamine” alt „Kohandatud”. See võimaldab meil jaotises „Eelvaade” tühistada nende külgede valimine, millel me ei soovi piire. Kõigi piiride, välja arvatud vasakpoolse, väljalülitamiseks klõpsake eelvaate ümbritsevatel kastidel.

Loendist „Stiil” saate valida soovitud äärise kujunduse, värvi ja laiuse. Kui olete valmis, klõpsake nuppu „OK”.

Nüüd peaks meil olema oma kokkuvõttest osa, mis hakkab kujunema. Natuke värvidega mängimist ja võib-olla ka laudaridade vahekaugust ning peaksite olema valmis minema.

Nüüd korrake neid samme ülejäänud osade jaoks ja teie professionaalne resümee valmib kiiresti!

Pildikrediit: fizkes / Shutterstock


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found