Mis on PlayStation Plus ja kas see on seda väärt?

Kui teil on PlayStation 4, on võrgus mitme mängijaga mängude mängimiseks vajalik Sony PlayStation Plus teenus. Tellimus maksab 10 dollarit kuus või 60 dollarit aastas. PlayStation Plus sisaldab ka täiendavaid eeliseid, nagu tasuta mängud iga kuu ja ainult liikmetele mõeldud allahindlused mõnele digitaalsele mängule.

Mis on PlayStation Plus?

PlayStation Plus on Sony veebipõhine mängude tellimisteenus PlayStation 4 jaoks. See on vajalik PlayStation 4 võrgus mängitavate mitmikmängude mängimiseks. Ükskõik, kas mängite konkurentsivõimelist mitmikmängu koos inimestega, keda te pole kunagi kohtunud, või koostöömängu sõbraga kes elab mõne kvartali kaugusel, vajate selle tegemiseks PS Plusi.

Sony on sellele teenusele lisanud ka mõned lisavõimalused. Ainult PlayStation Plusi liikmed saavad oma salvestatud mängud üles laadida, salvestades need võrgus, kus neile pääseb juurde teises konsoolis. PlayStation Plusi liikmed saavad iga kuu tasuta mänge ja pääsevad juurde ka digitaalsete mängude boonusmüügile.

PlayStation 4 vs PlayStation 3 ja Vita

SEOTUD:Mis on Xbox Live Gold ja kas see on seda väärt?

PlayStation 4-l töötab Sony PS Plus täpselt nagu Xbox Live Gold Xbox One-l. See on vajalik võrgumängu mängimiseks.

Kui teil on aga PlayStation 3 või PlayStation Vita, pole võrgumängu mängimiseks vaja PlayStation Plusi. Veebimänge saate mängida tasuta. PS Plus annab endiselt juurdepääsu mõnele tasuta mängule ja müügile, kui teil on PS3 või Vita, kuid see on palju vähem kriitiline kui PS4-l.

Te vajate PlayStation Plus'i mitme mängijaga mängimiseks (PS4-l)

Kui soovite PlayStation 4-l mängida võrgulisi mitmikmänge, vajate PlayStation Plusi. Nii see lihtsalt on. Kui proovite mängus võrgus mitmikmängu funktsioone enne tellimata kasutada, näete teadet, mis teavitab teid PS Plusi vajadusest.

PlayStation Plusi pole vaja ühe mängijaga mängude mängimiseks ja seda pole vaja ka mitme mängijaga mängude mängimiseks, kui kõik mängu mängivad inimesed istuvad kontrolleriga sama konsooli ees. See on vajalik ainult võrgumängude jaoks.

Seda teenust ei nõuta ka muude veebifunktsioonide, sealhulgas meediumirakenduste nagu Netflix ja YouTube või PS4 veebibrauseri kasutamiseks. Kõiki neid funktsioone saate kasutada ka ilma tellimuseta.

Veebimälu teie salvestatud mängude jaoks

PlayStation 4-l lubab PS Plus salvestusmängude jaoks kasutada ka veebimälu. Teie PS4 laadib salvestusmängud automaatselt üles Sony serveritesse ja salvestatud andmed saate alla laadida teise konsooli - või samasse konsooli, kui olete salvestusmängud kustutanud.

See tagab, et teil on alati salvestusmängude koopia, isegi kui teie PlayStation 4 konsool sureb ja vajab parandamist või asendamist. Selle funktsiooni leiate ekraanilt Seaded> Rakenduse salvestatud andmete haldamine. Kollased plussmärgid suvandite „Salvestatud andmed võrgusalvestuses” ja „Automaatne üleslaadimine” kõrval tähendavad, et need funktsioonid vajavad PlayStation Plusi.

Kuidas tasuta mängud töötavad?

Igal kuul pakub Sony PS Plusi abonentidele mitu tasuta mängu - mõnikord tuntud ka kui „Instant Game Collection” mängud. Kuu jooksul on need mängud saadaval, saate PlayStation 4-st neid tasuta osta. Seejärel saate mängu tasuta alla laadida. Sa pead seda ka hoidma - kui olete tellija, saate selle alla laadida ja esitada aasta pärast ostmist.

Kui te mängu ei lunasta, kui see on kuu aega tasuta, ei saa te seda tasuta. See tähendab, et PlayStation Plusi tellides ei saa te ühtegi varem tasuta mängu. See tähendab ka seda, et kui te ei lae oma tasuta mänge iga kuu alla, siis jätate mõned neist ilma ja te ei saa neid tasuta. Pikka aega PS Plusi liikmeks olnud mängijatel võib aga olla raamatukogu täis sadu tasuta soetatud mänge.

Neid tasuta mänge saate alla laadida ja mängida ainult siis, kui teil on aktiivne PlayStation Plusi tellimus. Kui teie tellimus aegub, ei saa te mänge mängida. Kui taaskäivitate oma tellimuse, saate uuesti juurdepääsu kõigile varem omandatud tasuta mängudele ja saate neid uuesti mängida

Sony pakutavad tasuta mängud sisaldavad alati erinevaid mänge PlayStation 4, PlayStation 3 ja PlayStation Vita jaoks. Kui teil on ainult üks nendest konsoolidest - näiteks kui teil on ainult PlayStation 4 -, saate mänge mängida ainult selles konsoolis. PlayStation 4-l ei saa mängida PlayStation 3 või Vita mängu, ehkki mõned tasuta mängud võivad olla saadaval mitmele konsoolile.

Praegu saate PS Plusi tellijatele mõeldud tasuta mänge vaadata Sony veebisaidil ning loetelu mängudest, mille Sony on varem Wikipedias ära andnud. Alates 2017. aasta augustist näete üsna palju indie-mänge ja vanemaid suure eelarvega mänge. Ärge oodake uusimaid suure eelarvega mänge nende ilmumiskuupäeval, ehkki võite neid tasuta vaadata mitu aastat pärast nende väljaandmise kuupäevi.

Kuidas pakkumised toimivad?

Osa PlayStation Store'i müügist on saadaval ainult PlayStation Plus'i tellijatele. Muu müük pakub mittetellijatele kõrgemat hinda, kuid tellijatele odavamat hinda. Sel juhul näete PlayStationi poes üksuse kahte eraldi hinda. Kollane plussmärgiga hind on PlayStation Plusi abonentide hind, valge aga mitte-tellijatele.

Sony korraldab sageli mõnda või teist müüki, kuid see müük pole alati hämmastav. Pidage meeles, et üldiselt ei saa te suurtelt uutelt mängudelt allahindlust niipea, kui need ilmuvad. Soodustused on tavaliselt saadaval ainult vanematele suurtele mängudele või võib-olla uuematele väikestele indie-mängudele.

Mis iganes selle müügi kaudu ostate, jääb teile alles ka pärast tellimuse aegumist.

Niisiis, kas see on seda väärt?

Üldiselt on PlayStation Plusi suureks eeliseks võimalus mängida võrgumängus mitmikmänge. PS Plus on absoluutselt seda väärt, kui soovite mängida mitme mängijaga mänge oma PlayStation 4-l. Selle funktsiooni eest tasumine on nüüd üsna tavaline. Microsofti Xbox Live Gold oli Xbox 360-ga võrgumängu mängijate eest laadimise eestvedaja ja Sony PS Plus maksab nüüd täpselt sama palju raha kui Microsofti Xbox Live. Isegi Nintendo hakkab peagi nõudma Nintendo Switchi võrgumängu eest liitumistasu. Igas mängukonsoolis on hakatud võrgumängu mängijaid laadima, nii et ainus viis võrgumänge tasuta mängida on lülituda arvutile - või jääda PlayStation 3 juurde.

Muud funktsioonid on boonus. Sony pakub küllaltki palju mänge tasuta, nii et kui olete kannatlik, saate mängimiseks ühtlaselt tasuta mänge. Kui teil on aga lihtsalt PS4, saate iga kuu ainult paar tasuta mängu ega saa neid kõiki mängida. Samuti piirdute ainult mängudega, mille Sony teie jaoks valib, ja see valik ei pruugi teile mõnikord meeldida. Pakkumised on toredad, kuid need ei ole järjepidevad ja te ei saa loota, et leiate mõne müüdava asja. Igal juhul saate alati osta kasutatud füüsilisi mänge - need on sageli odavamad kui digitaalsete mängude ostmine.

Võite saada tasuta prooviversiooni

PlayStation Plusi neljateistpäevase tasuta prooviversiooni saate PlayStation Store'ist. Mõne mängu ja PlayStation 4 konsooli enda jaoks võib olla ka trükitud PlayStation Plus proovikood, mille saate poest lunastada.

Sony platvormilt ostes maksab PS Plus 10 dollarit kuus, 25 dollarit kolme kuu eest (8,33 dollarit kuus) või 60 dollarit aastas (5 dollarit kuus). Kui teate, et soovite PS Plusi aastaks, on aasta tellimus parim pakkumine. Siiski ei saa te seda tühistada ja raha tagasi saada, kui mõne kuu pärast meelt muudate. See on miinus.

Kui otsustate tasuta prooviperioodi, olge ettevaatlik, sest see hakkab pärast seda automaatselt igakuise liikmelisuse eest maksma. Võib-olla soovite tellimuse tühistada või minna üle iga-aastasele liikmelisusele, selle asemel, et maksta kuus 10 dollarit. PS Plus ajakaarte saate osta ka jaemüügikauplustest, ehkki need maksavad sama palju kui Sony kaudu tehtud tellimused, kui te neid müügilt ei leia.

SEOTUD:Mis on PlayStation nüüd ja kas see on seda väärt?

PlayStation 3 mänge saab PlayStation 4-l tegelikult mängida - omamoodi. See toimub Sony PlayStation Now teenuse kaudu, mis nõuab eraldi kuutasu. See teenus mängib mänge tegelikult Sony serverites ja voogesitab need teile. See annab teile juurdepääsu eraldi mängude raamatukogule.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found