Kas kasutate siiski IPv6? Kas peaksite üldse hoolima?

IPv6 on Interneti pikaajalise tervise jaoks äärmiselt oluline. Kuid kas teie Interneti-teenuse pakkuja pakub veel IPv6-ühendust? Kas teie koduvõrk toetab seda? Kas peaksite isegi hoolima, kas kasutate veel IPv6?

IPv4-lt IPv6-le üleminek annab Internetile palju suurema IP-aadresside kogumi. Samuti peaks see võimaldama igal seadmel olla oma avalik IP-aadress, selle asemel, et see oleks peidetud NAT-ruuteri taha.

IPv6 on oluline pikaajaline

SEOTUD:Mis on IPv6 ja miks see oluline on?

IPv6 on Interneti pikaajalise tervise jaoks väga oluline. Avalikke IPv4-aadresse on ainult umbes 3,7 miljardit. See võib kõlada palju, kuid see pole isegi üks IP-aadress iga planeedi inimese kohta. Arvestades, et inimestel on üha rohkem Interneti-ühendusega seadmeid - kõik alates lambipirnidest kuni termostaatideni hakkab võrku ühenduma - osutub IP-aadresside puudumine juba tõsiseks probleemiks.

See ei pruugi veel meid, kes on arenenud riikides, hästi mõjutada, kuid arengumaades on IPv4 aadressid juba otsas.

Seega, kui töötate Interneti-teenuse pakkuja juures, haldate Interneti-ühendusega servereid või arendate tarkvara või riistvara - jah, peaksite IPv6-st hoolima! Peaksite selle juurutama ja tagama, et teie tarkvara ja riistvara töötaksid sellega korralikult. Oluline on valmistuda tulevikuks enne, kui praegune IPv4-olukord muutub täiesti toimimatuks.

Kuid kui olete lihtsalt tavaline kasutaja või isegi tavaline geek, kellel on Interneti-ühendus ja koduvõrk, kas peaksite oma koduvõrgust veel hoolima? Ilmselt mitte.

Mida peate IPv6 kasutamiseks

IPv6 kasutamiseks vajate kolme asja:

  • IPv6-ga ühilduv operatsioonisüsteem: Teie operatsioonisüsteemi tarkvara peab olema võimeline kasutama IPv6. Kõik kaasaegsed töölauaoperatsioonisüsteemid peaksid olema ühilduvad - Windows Vista ja Windowsi uuemad versioonid, samuti Mac OS X ja Linux kaasaegsed versioonid. Windows XP-le pole vaikimisi installitud IPv6-tuge, kuid te ei tohiks nagunii enam Windows XP-d kasutada.
  • IPv6 toega ruuter: Paljud looduses olevad tarberuuterid ei toeta IPv6-d. Kui olete uudishimulik, kontrollige ruuteri spetsifikatsioonide üksikasju, et näha, kas see toetab IPv6-d. Kui kavatsete osta uue ruuteri, soovite tõenäoliselt saada selle IPv6 toega ise tulevikukindlaks. Kui teil pole veel IPv6-toega ruuterit, ei pea te selle hankimiseks lihtsalt uut ostma.
  • Interneti-teenuse pakkuja, mille IPv6 on lubatud: Teie Interneti-teenuse pakkujal peab olema ka IPv6 seadistatud. Isegi kui teie otsas on kaasaegne tarkvara ja riistvara, peab teie Interneti-teenuse pakkuja pakkuma selle kasutamiseks IPv6-ühendust. IPv6 töötab pidevalt, kuid aeglaselt - on suur tõenäosus, et Interneti-teenuse pakkuja pole seda veel teie jaoks lubanud.

Kuidas teada saada, kas kasutate IPv6

Lihtsaim viis IPv6-ühenduse olemasolu tuvastamiseks on külastada veebisaiti nagu testmyipv6.com. See veebisait võimaldab teil sellega ühenduse luua erineval viisil - klõpsake ülaosas asuvatel linkidel, et näha, kas saate veebisaidiga ühenduse luua erinevat tüüpi ühenduste kaudu. Kui te ei saa IPv6 kaudu ühendust luua, siis kas sellepärast, et teie operatsioonisüsteem on liiga vana (ebatõenäoline), ruuter ei toeta IPv6-d (väga võimalik) või kuna Interneti-teenuse pakkuja pole seda veel teie jaoks lubanud (väga tõenäoline) .

Mis nüüd?

Kui saate IPv6 kaudu ülaltoodud testiveebiga ühendust luua, siis palju õnne! Kõik töötab nii, nagu peab. Teie Interneti-teenuse pakkuja teeb head tööd IPv6 juurutamise asemel, mitte jalgu lohistades.

Siiski on suur tõenäosus, et IPv6 ei tööta korralikult. Mida peaksite sellega seoses tegema - kas peaksite minema Amazoni poole ja ostma uue IPv6-toega ruuteri või minema üle Interneti-teenuse pakkujale, mis pakub IPv6-d? Kas peaksite oma IPv4-ühenduse kaudu IPv6-sse viimiseks kasutama tunnelivahendajat, nagu testimispaik soovitab?

Noh, ilmselt mitte. Tavalised kasutajad ei peaks selle pärast veel muretsema. Näiteks Interneti-ühenduse loomine IPv6 kaudu ei tohiks olla märgatavalt kiirem. Operatsioonisüsteemide müüjatel, riistvaraettevõtetel ja Interneti-teenuse pakkujatel on oluline tulevikuks valmistuda ja IPv6 tööle saada, kuid selle pärast ei pea te oma koduvõrgus muretsema.

IPv6 on seotud tulevikukindlusega. Te ei peaks veel kodus selle nimel rakendusega sõitma ega selle pärast liiga palju muretsema - kui aga peate ostma uue ruuteri, proovige osta üks, mis toetab IPv6-d.

Pildikrediit: Adobe kaosest Flickris, hisperati Flickris, Vox Efx Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found