Kuidas panna „Ava käsuaken siia” tagasi Windowsi paremklõpsumenüüsse

Windows 10 loojate värskendus eemaldab käsuviiba kontekstimenüüdest PowerShelli kasutamise kasuks. Siit saate teada, kuidas see tagasi panna.

  1. Avage registriredaktor.
  2. Navigeerige saidile HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shell \ cmd.
  3. Võtke cmd-klahvi omanik.
  4. Nimetage cmd-võtmes HideBasedOnVelocityID väärtus ümber, pannes selle nime alla alakriips (_).
  5. Väljuge registriredaktorist.

Creators Update for Windows 10 sunnib teid tõesti käsurea asemel kasutama PowerShelli, asendades menüü Windows + X Power User otsetee ja laiendatud kontekstimenüü, kui saate Shift + paremklõpsates kaustas File Explorer. Oleme juba näidanud, kuidas käsurea uuesti menüüsse Energiakasutajad lisada. Kui soovite kiireks muutmiseks Windowsi registrisse sukelduda, saate selle lisada ka kontekstimenüüdesse. Lisaks ei eemalda see tehnika PowerShelli käsku. Saate mõlemad!

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 loojate värskenduses

Märkus. Selles artiklis toodud tehnikad kehtivad ainult arvutitele, mis on uuendatud versioonile Windows 10 Creators. Kui te seda veel ei käivita, pole teil seda trikki vaja, sest teie kontekstimenüüdes on endiselt käsuviip.

Lisage kontekstimenüüdesse käsk „Ava käsk aken siin”, muutes registrit käsitsi

Käsuviiba uuesti kontekstimenüüdesse lisamiseks peate Windowsi registris tegema ainult ühe redigeerimise.

Tavahoiatus: Registriredaktor on võimas tööriist ja selle väärkasutamine võib muuta teie süsteemi ebastabiilseks või isegi mittetoimivaks. See on üsna lihtne häkkimine ja nii kaua, kui järgite juhiseid, ei tohiks teil probleeme olla. See tähendab, et kui te pole sellega kunagi varem töötanud, kaaluge enne alustamist lugeda registriredaktori kasutamist. Ja enne muudatuste tegemist varundage kindlasti register (ja arvuti!).

SEOTUD:Registriredaktori nagu profi kasutamise õppimine

Avage registriredaktor, vajutades nuppu Start ja tippides „regedit”. Registriredaktori avamiseks vajutage sisestusklahvi Enter ja andke talle siis luba oma arvutis muudatusi teha.

Liikuge registriredaktoris järgmise võtme juurde:

HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shell \ cmd

Märkus. Saate selle võtmega vanamoodsalt tutvuda, kuid pange tähele, et loojate värskendus muudab ka kauaoodatud muudatust, lisades aadressiriba registriredaktorisse. Nii saate selle asukoha lihtsalt kopeerida, kleepida aadressiribale ja vajutada sisestusklahvi. Väga mugav!

SEOTUD:Kuidas saada täielikke õigusi kaitstud registrivõtmete muutmiseks

Vaikimisi on cmd võti on muudatuste eest kaitstud. Peate selle omandusse võtma ja seejärel andma endale selle muutmiseks kõik õigused. Meil on suurepärane juhend kaitstud registrivõtmete muutmiseks täielike õiguste saamiseks, seega kasutage cmd enne nende juhistega jätkamist.

Pärast kontrolli saavutamist cmd klahvi, teete ühe väikese muutuse selles sisalduvates väärtustes. Paremklõpsake nuppu HideBasedOnVelocityId väärtus ja valige käsk „Nimeta ümber“. Pange lihtsalt alakriips ( _ ) väärtuse olemasoleva nime alguses. Kõik, mida me siin teeme, on see, et väärtust ei registreerita.

Ja see on kõik, mida peate tegema. Muudatused toimuvad kohe, nii et testige seda, vajutades tõstuklahvi + paremklõpsates kausta ja veendumaks, et käsk „Ava käsurea siin” on tagasi. (Märkus. Enam ei saa klahvi Shift + paremklõpsata kausta tühjal alal, nagu saate kasutada. Selle toimimiseks peate tõstuklahvi + paremklõpsama tegelikul kaustas.)

Kui soovite käsu millalgi tulevikus uuesti eemaldada, minge lihtsalt tagasi cmd klahv ja eemaldage allakriips, mille lisasite HideBasedOnVelocityId väärtuse nimi.

Laadige alla meie ühe klõpsuga registrihäkid

Kui te ei soovi ise registrisse sukelduda, oleme loonud mõned registrihäkid, mida saate kasutada. Häkkimine „Pane käsuviip kontekstimenüüsse” muudab väärtust, mille peate käsuviiba käsu kontekstimenüüsse tagasi panema. Häkkimine „Eemalda käsuviip kontekstimenüüst (vaikimisi)” eemaldab käsu, taastab vaikeseisundi ja jätab ainult käsu PowerShell. Mõlemad häkid on lisatud järgmisse ZIP-faili.

Käsuviiba kontekstimenüü häkkimine

SEOTUD:Kuidas teha oma Windowsi registrihäkke

Need häkid on tegelikult lihtsalt cmd klahv, eemaldatud HideBasedOnVelocityId väärtus, millest rääkisime eelmises jaotises ja seejärel eksportisime .REG-faili. Häkkide käitamine muudab väärtust. Ja kui teile meeldib registri kallal askeldada, tasub varuda aega, et õppida, kuidas oma registrit häkkida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found