Mobiiltelefoni avamine (nii et saaksite selle uuele operaatorile tuua)

Enamik Põhja-Ameerikas müüdavaid mobiiltelefone - eriti lepingu alusel - on lukustatud konkreetse mobiilsideoperaatori külge. Saate neid kasutada ainult selle operaatori võrgus, nii et te ei saa teisele operaatorile üle minna, kui te telefoni kõigepealt lukust lahti ei tee.

SEOTUD:Mis vahe on jailimurdmise, juurdumise ja avamise vahel?

Telefoni lukustamine kehtib peaaegu igat tüüpi mobiiltelefonide jaoks, alates madalaimast, odavaimast lollist telefonist kuni kõrgeima hinnaga nutitelefonini. Avamine erineb jailbreakimisest ja juurdumisest, mis mööduvad muudest mobiilseadmete tarkvarapiirangutest.

Avamine ei muuda telefone täielikult kaasaskantavaks

Esiteks on oluline meeles pidada, et telefonid ei saa alati pärast muud lukust avamist töötada mõne muu operaatori juures. Näiteks USA-s kasutavad AT&T ja T-Mobile GSM-traadita standardit, Verizon ja Sprint aga traadita CDMA-standardit. Need ei ühildu üksteisega, mis tähendab, et te ei saa Verizonist ostetud CDMA-telefoni lukust avada ja viia selle AT & T GSM-võrku või vastupidi.

CDMA on ka piiravam võrgutüüp - kuigi saate AT&T telefoni lukust avada ja T-Mobile'i viia, ei saa te Verizoni telefoni lukust avada ja Sprinti viia, kuna Sprinti CDMA-võrk lükkab telefoni tagasi.

Õnneks on suurem osa maailmast valinud vähem piirava GSM-standardi. Enne kui kaalute telefoni avamist ja selle teise operaatori juurde viimist, veenduge, et teie telefon saaks selle operaatori võrgus tegelikult töötada.

Telefoni lukustamine on selgitatud

CDMA / GSM erinevus on õigustatud tehniline takistus mobiilsideoperaatorite vahel liikumisel. Siiski on ka kunstlikke tõkkeid. Operaatorid lukustavad telefonid, et need toimiksid ainult selle operaatori võrgus.

Oletame näiteks, et astute AT&T-sse ja võtate kõik lepingulised nutitelefonid kätte. See telefon töötab seejärel AT & T võrgus, kuid kui proovite T-Mobile'i SIM-kaarti telefoni panna ja T-Mobile'i võrgule üle minna, lükkab telefon T-Mobile'i SIM-kaardi tagasi. Sellel pole seaduslikku tehnilist põhjust - see on ühilduv -, kuid AT&T telefon on lukustatud AT & T võrku ja aktsepteerib ainult AT&T SIM-kaarte.

See kunstlik lukustus satuks teie teele ka siis, kui reisiksite ja sooviksite kasutada kohalikku operaatorit külastatavas riigis, selle asemel et maksta kallist rändlustasu. Teie lukustatud telefon lükaks tagasi kõik muu kui AT&T SIM-kaardi.

Miks on telefonid lukus?

Mobiilsideoperaatorid väidavad, et telefoni lukustamine on nende äritegevuse vajalik osa. Lukustades telefonid, mida nad müüvad lepingu alusel, suudavad nad hoida kliente oma võrgus, nii et nad jätkavad igakuiste arvete tasumist. Pidage meeles, et telefonid pole tegelikult lepingujärgseid hindu väärt - neid toetatakse. Ükski telefon pole tegelikult “tasuta” ja uusim iPhone maksab tegelikult rohkem kui 199 dollarit, seega peab operaator lepingu kehtivusaja jooksul lepingujärgse telefoni kulud tagasi maksma. Kui tarbijad saaksid oma telefoni viia teistesse võrkudesse, väidavad operaatorid, et neil oleks raskusi telefoni hinna taastamisega ja nende ärimudel saaks löögi.

Tegelikkuses on see üsna rumal argument. Kui ostate telefoni lepingu alusel, sõlmite kaheaastase lepingu. Kui soovite selle telefoni teisele operaatorile viia, peate lepingu rikkuma ja maksma ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu või jätkama igakuise arve maksmist lepingu kehtivusaja jooksul. See lepinguline kohustus oleks endiselt siduv ka siis, kui telefon ise müüdi lukustamata ja viiksite selle teise operaatori juurde. Mõnda nutitelefoni võidakse isegi lukustatult müüa, kui ostate need täishinnaga kandepoest ilma lepingut sõlmimata, mis näitab, kui rumal see argument on.

SEOTUD:8 viisi, kuidas traadita operaator teid röövib

Mobiiltelefonide lukustamine on tegelikult vaid viis, kuidas tavalistele operaatorit vahetavatele inimestele täiendavat hõõrdumist tekitada, julgustades neid parema hinna vaatamise asemel oma praeguse operaatori juurde jääma. See on üks paljudest kohutavatest äritavadest, mida vedajad kasutavad klientide ahmimiseks.

Telefoni avamine

Nii et soovite oma telefoni avada. Võib-olla on teie leping lõppenud ja soovite üle minna teisele operaatorile, võib-olla külastate mõnda teist riiki või soovite lihtsalt maksta ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu ja lepingust ennetähtaegselt välja tulla.

Telefoni avamiseks on mitu võimalust:

  • Helistage ja küsige kenasti: Helistage oma operaatorile ja küsige kenasti - kui teie leping on lõppenud, avab enamik operaatoreid (vähemalt USA-s) teie telefoni jaoks lukustuse seni, kuni olete telefonis võlgu maksnud. Kui ütlete operaatorile, et reisite ja soovite rändlustasude kokkuhoiuks kasutada teise riigi SIM-kaarti, võivad nad olla nõus ka teie telefoni avama. Nad võivad võtta tasu, kuid see on väärt lööki.

SEOTUD:Mis on DCMA ja miks see veebilehti maha võtab?

  • Avage see ise: Varem oli USA-s tänu Digital Millenium Autoriõiguse seadusele mobiiltelefoni loata avamine ebaseaduslik. Õnneks on see muutunud. Mobiiltelefonide avamine on nüüd USA-s seaduslik. Kui aga elate mõnes teises riigis või olete valmis mässulisteks ja rikute seadust, mida kõik nõustuvad, tuleks muuta, võite sageli telefonid iseseisvalt lukust avada. Täpne protsess on telefoniti erinev, nii et peate tegema veebiotsingu ja leidma juhised oma konkreetse mobiiltelefoni jaoks.

Muidugi ei müüda kõiki telefone lukustatuna. Sageli lukustatakse telefonid, mida operaatori asemel müüakse otse tootjalt. Operaatori võrkude vahel liikumiseks lukustamata telefoni saamiseks peate üldjuhul maksma täishinda, kuna telefoni täishinda subsideeriv operaator puudub.

Pildikrediit: Kai Hendry Flickris, Kai Hendry Flickris, Richard Eriksson Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found