Viis parimat arvutiuuendust jõudluse parandamiseks

Kas täiendate arvutit? Teie valikud ulatuvad suurema RAM-i installimisest kuni DIY vedeljahutussüsteemi jaoks mõeldud korpuse kohandatud ehitamiseni. Millised versiooniuuendused on parimad, sõltub teie arvutist. Millised näitajad tal praegu on? Kas mängite, redigeerite 4K videoid või sirvite lihtsalt veebi?

Siin on viis levinumat arvutiuuendust ja millised süsteemid näevad neist kõige rohkem paranemist. Samuti tähistame, kui rasked need erinevad täiendused meie arvates on. Enamikku on lihtne teha, ehkki mõned võivad veidi rohkem mõelda ja planeerida kui teised.

Lisage tahkis-draiv

  • Uuendamise raskused: Lihtne
  • Seadme tüüp: Lauaarvuti või sülearvuti

See on klassikaline algeline täiendus, mis muudab dramaatiliselt - eriti vananevate süsteemide puhul. Kui teie sülearvuti või lauaarvuti töötab kõvakettal, on 2,5-tollise SSD haaramisel suur erinevus. Teie arvuti tunneb end paremini reageerivana ja alglaadimisajad võivad dramaatiliselt lüheneda. Arvestades välkmälu praegust olekut, on teil tõenäoliselt parem kolmekordse elemendi (TLC) draiv kui nelja taseme lahtriga (QLC).

Kui kiigute juba 2,5-tollise SATA-põhise SSD-ga, oleks järgmine samm uuendada NVMe M.2-draiviks. See parandab ka üldist reageerimisvõimet ja alglaadimise aegu, kuid mitte nii dramaatiliselt kui kõvakettal.

M.2-draivid on varustatud ühe hoiatusega: teie arvuti vajab spetsiaalset M.2 PCIe-pesa. Enamikul kaasaegsetest töölaua emaplaatidel peaks see olema, kuid sülearvuti võimalused varieeruvad palju. Kontrollige oma emaplaadi või seadme kasutusjuhendit, kas teie süsteem toetab neid draive.

SEOTUD:Mitmekihilised SSD-d: mis on SLC, MLC, TLC, QLC ja PLC?

Rohkem RAM-i

  • Uuendamise raskused: Lihtne
  • Seadme tüüp: Lauaarvuti või sülearvuti

Kas peaksite oma seadistusse lisama rohkem RAM-i või on see mõttetu harjutus? See sõltub palju sellest, mida teete. Kui kasutate videote voogesitamiseks arvutit, Microsoft Wordis dokumentide kirjutamist ja aeg-ajalt toimuva foto redigeerimist, võib vajalikuks osutuda 8 gigabaiti (GB). Mängijad on sageli õnnelikud vähemalt 16 GB mahuga, eriti kui mängida kaasaegseid AAA-videomänge.

Siis on meediumirikkad ülesanded. Kui tegelete hobi korras tõsise videotöötlusega, võib ideaalne olla 32 GB RAM-i.

Alumine rida on see, et teie süsteemil on vaja oma töö tegemiseks optimaalset RAM-i. Kui lisate sellele lisaks rohkem RAM-i, ei näe te palju paranemist, kui üldse.

Nende üldiste juhiste abil peaksite saama hinnata, kui palju RAM-i vajate. Kui sellest ei piisa, proovige see kahekordistada ja vaadake, kuidas see läheb.

Võtke arvesse ka oma emaplaadi ja protsessori piire. Nad saavad hakkama ainult teatud hulga RAM-iga - kuigi seda on tavaliselt üsna vähe. Pidage meeles, et uue RAM-i ostmisel peab see kõik olema sama kiirusega (mõõdetuna MHz-des). Lisateavet leiate meie arvuti RAM-i asendamise juhendist.

Kui olete korrastatud, on RAM-i muutmine töölaual sama lihtne kui uutes RAM-moodulites pesa ja masina sisselülitamine. Sülearvutid on veidi keerukamad ja nõuavad tavaliselt põhjas juurdepääsu paneeli avamist või mõnikord klaviatuuri eemaldamist. Pange tähele, et mõned sülearvutid ei saa RAM-i täiendusi üldse vastu võtta, kuna RAM on joodetud emaplaadi PCB-le.

SEOTUD:Kuidas oma arvuti RAM-i uuendada või asendada

Vahetage oma graafikakaart välja

  • Uuendamise raskused: Lihtne
  • Seadme tüüp: Lauaarvutid

Kui teie süsteemis on piisavalt RAM-i ja teie mängud töötavad SSD-draiviga, on jõudluse parandamise järgmine samm graafikakaardi uuendamine. Enne GPU vahetamist küsige endalt, milline on teie monitori eraldusvõime. Kui saate graafikakaardi, mis on 4K-mängude jaoks vinge, kuid mängite ainult 1080p-ga, siis oleksite saanud palju odavama graafikakaardiga.

Kui teie protsessor on eriti vana, võib enne graafikakaardi täiendamist vajada uuemat. Kuid vanema protsessori ja uuema graafikakaardi abil saate üllatavalt kaugele jõuda. Pealegi, kui on aeg protsessorit uuendada, on tõenäoliselt aeg kogu süsteemi uuendada.

Kui olete uue kaardi saanud, vabastage pesa riiv, eemaldage vana kaardi toitekaabel ja võtke see välja, libistage uus sisse ja ühendage toide uuesti, kui teie kaart seda nõuab. Siis peate lihtsalt installima kaardi uued draiverid ja võite võistlustel osaleda. Uuendamisprotsessi üksikasjalikuma ülevaate saamiseks vaadake meie juhendit selle kohta, kuidas oma arvutile uut graafikakaarti uuendada ja installida.

SEOTUD:Uue graafikakaardi täiendamine ja installimine arvutisse

Uuendage oma protsessorit

  • Uuendamise raskused: Vahepealne
  • Seadme tüüp: Lauaarvutid

Protsessori uuendamine pole keeruline, kuid see on raskem kui mõnes uues RAM-moodulis pesa või graafikakaardi muutmine. Enne uue CPU hankimise otsustamist kontrollige, millised mudelid sobivad teie emaplaadiga. Emaplaadi protsessori pesa peab ühilduma soovitud protsessoriga - pesa on koht, kuhu protsessor emaplaadile mahub.

Olge siiski ettevaatlik, et protsessoritootjatel (eriti Intelil) võib olla sama pesa tüüpi erinevaid versioone. Näiteks SkyLake'iga ühilduv LGA 1151 pesa ei ühildu LG Lake 1151 pesadega, mida Coffee Lake protsessorid kasutavad.

Üldiselt on parem oma emaplaati ja protsessorit uuendada samal ajal. Kuid mõnikord on mõttekas protsessorit lihtsalt uuendada. Näiteks võite saada tõeliselt hea protsessori müügi.

Kui te protsessorit vahetades emaplaati ei uuenda, on sageli tegemist kompromissidega - eriti kui uuematel protsessoritel on täpsemad funktsioonid. Igaüks, kellel on näiteks AMD X470 emaplaat, võiks kasutada Ryzen 3000 protsessorit. Kuid kaotaksid PCIe 4.0, mida nii protsessor kui ka emaplaat peavad toetama.

Protsessori muutmine on veidi erinev, olenevalt sellest, kas teil on AMD või Inteli emaplaat. Põhimõtteliselt peate aga eemaldama vana protsessori, tilgutama uue ettevaatlikult ja kinnitama. Siis on vaja ainult oma protsessori jahutusventilaatori või vedeliku jahutuslahenduse kinnitamine.

SEOTUD:Uue protsessori või emaplaadi (või mõlema) täiendamine ja installimine

Lisage kõik-ühes vedeljahuti

  • Uuendamise raskused: Vahepealne
  • Seadme tüüp: Töölaud

Kuumus: see hoiab kohandatud arvutiehitajaid öösiti üleval või vähemalt piisavalt ärkvel, et mõelda, kuidas arvuti temperatuure madalamal hoida. Arvuti jahedana hoidmine aitab komponentidel kauem vastu pidada ja hõlbustab süsteemi kiirendamist.

Tavalised õhkjahutusventilaatorid on suurepärased, kuid vedeliku jahutussüsteemiga pole midagi sarnast, kui soovite kiirendusega tõsiselt tegeleda - või on teie arvuti üldiselt kogu aeg liiga kuum. Kõik-ühes (AIO) jahuti on hea esimene samm. Need on eelnevalt ehitatud seadmed, mis tsirkuleerivad vedelikku radiaatorist plokki üle teie protsessori. AIO-jahuti paigaldamine olemasolevasse arvutisse nõuab praeguse jahutusventilaatori eemaldamist ja seejärel protsessori olemasolevate termiliste ühendite eemaldamist. Järgmisena paigaldage radiaator oma korpusesse ja asetage jahutusplokk keskseadme kohale - termiline ühend kantakse tavaliselt plokile ette. Paigaldage mõni kaabel emaplaadile või toiteallikale ja kõik on korras.

Veenduge, et teie ümbris mahutab teie AIO jahutit. Neli tüüpilist AIO suurust on 120 mm, 140 mm, 240 mm ja 280 mm. Need kõik põhinevad radiaatori ventilaatori suurustel. 120 mm AIO-l on üks 120 mm ventilaator; 140 mm on üks 140 mm ventilaator; 240 mm on kaks 120 mm ventilaatorit; ja 280mm on kaks 140 mm ventilaatorit.

Kas vedeljahuti sobib teie arvuti jaoks või mitte, sõltub sellest, kui kuumaks teie masin kipub minema. Kui saate AIO-d müügil, siis on midagi öelda selle kohta, kui kena vedel jahutussüsteem välja näeb - eriti kui see pakib väikest RGB-pimestamist.

Saate teha palju muid arvutiuuendusi, kuid need on ühed kõige tavalisemad, mis ei nõua eriteadmisi, et hästi hakkama saada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found