Millist Firefoxi versiooni ma kasutan?

Firefox ei ole alternatiivne brauser, mis ta varem oli, kuid on siiski lemmik energiatarbijate ja avatud lähtekoodiga pooldajate seas. Siin on lühike juhend selle kohta, kuidas teada saada, millist Firefoxi versiooni te kasutate ... ja mida erinevad versioonid tegelikult tähendavad.

Versiooninumbri leidmine

Windowsi või Linuxi Firefoxi uusimates versioonides klõpsake paremas ülanurgas menüüd “hamburger” (kolme horisontaalse joonega).

Klõpsake rippmenüü allosas nuppu “i”. Seejärel klõpsake nuppu „Teave Firefoxi kohta”.

Ilmuvas väikeses aknas kuvatakse Firefoxi väljaanne ja versiooni number. Väljalaskemärkmete vaatamiseks klõpsake nuppu „Mis on uut”.

Macis on protsess veidi erinev. Klõpsake lihtsalt menüüribal nuppu „Firefox” ja seejärel valikut „Teave Firefoxi kohta”.

Väljalaske versioonid: kui stabiilne sa oled?

Firefoxil on neli peamist versiooni: tavaline versioon, beetaversioon, arendaja väljaanne ja igaõhtune versioon. See tähendab seda.

Stabiilne

See on Firefoxi praegune väljaanne, mille valdav enamus kasutajaid on installinud. Kõik funktsioonid on põhjalikult testitud ja on laiema avalikkuse jaoks kasutamiseks valmis. Stabiilse versiooni kasutajad ei pääse juurde uusimatele muudatustele ja funktsioonidele, kuid see on see, mida soovite, kui teile ei meeldi üllatused arvutis olulises tööriistas.

Beeta

Beetaversioon on stabiilsest versioonist üks “versioon” ees - kirjutamise ajal on Firefoxi stabiilne versioon versioonil 53, kuid beetaversioon versioonil 54. See versioon on mõeldud neile, kes soovivad juurdepääsu uutele funktsioonidele natuke kiiremini. Beetaversioonini jõudvad funktsioonid on tavaliselt vabastamise teel, ehkki need ei pruugi ilmtingimata jõuda juba järgmisel versioonil.

Arendaja väljaanne

Firefoxi arendajaväljaanne on just see, mida ta ütleb: veelgi varasem versioon, mis on mõeldud peamiselt veebisaitide ja Firefoxi laienduste arendajatele. See väljaanne võib sisaldada rohkem olulisi muudatusi nii programmis kui ka renderdamismootoris Gecko, millest mõned jõuavad beetaversiooni ja stabiilse versioonini, mõned aga mitte. Enamik lõppkasutajaid ei pea arendaja väljaande lähedale minema, välja arvatud juhul, kui nad on eriti huvitatud uuest funktsioonist. See on tunduvalt vähem stabiilne kui täielik versioon.

Öösel

Öine ehitis sisaldab avatud lähtekoodiga Firefoxi projekti tipptasemel värskendusi, vigade aktiivset parandamist ja uute funktsioonide testimist. Värskelt koostatud brauseri versioonid on tavaliselt saadaval vähemalt igal nädalapäeval. Kuid nende parandustega kaasnevad sageli programmipõhised vead, mis sageli tekitavad vigu renderdamise ja laienduse ühilduvuses. Öised väljalasked on mõeldud ainult kõige julgematele lõppkasutajatele, kes soovivad Firefoxi arenduses absoluutselt uusimat, või arendajatele, kes peavad nägema, kuidas nende tooted programmi potentsiaalselt problemaatiliste harudega töötavad.

Mobiiliversioonid

Töölaual olev Firefox on saadaval Windowsi, macOSi ja Linuxi jaoks, kuid saadaval on ka mobiiliversioone. Androidi Play poes on programm saadaval stabiilsetes, beeta- ja „Aurora” (arendaja) versioonides, väljalasked vastavad üldiselt töölauaversioonidele. Saadaval on ka öine väljaanne, kuid see tuleb sellelt lehelt käsitsi alla laadida ja installida Play Play poe APK-failina.

Kuna iOS on suletum platvorm, postitatakse App Store'i ainult Firefoxi stabiilne versioon. iPhone'i ja iPadi kasutajad, kes soovivad proovida uuemaid versioone, peavad registreeruma Apple'i Mozilla rakenduste jaoks mõeldud TestFlight programmis.

32-bitine vs 64-bitine: kui palju mälu saab Firefox kasutada?

Ehkki peaaegu iga kaasaegne operatsioonisüsteem on üle läinud 64-bitisele töötlusele kui de facto standardile, suunavad Firefoxi vaikimisi allalaaditavad lehed siiski enamiku kasutajaid programmi 32-bitise versiooni poole. Seda seetõttu, et Windowsi ja Linuxi uuematel 64-bitistel väljaannetel on vanemate pistikprogrammidega endiselt mõned ühilduvusprobleemid. Energiakasutajatele, kes soovivad, et Firefoxil oleks juurdepääs võimalikult suurele mälule, sisaldab see allalaadimisleht Windowsi ja Linuxi stabiilse versiooni uusimaid 64-bitiseid versioone. MacOS-is on Firefox vaikimisi 64-bitine rakendus.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found