Kuidas lisada Wordi dokumendile taustavärvi, pilti või tekstuuri

Saate kiiresti lisada oma Microsoft Wordi dokumendile visuaalse atraktiivsuse, lisades taustavärvi, pildi või tekstuuri. Saate valida mitmesuguste värvide ja täidisefektide vahel. Värvilise taustpildi lisamine võib olla kasulik brošüüri, esitluse või turundusmaterjalide loomisel.

Kuidas lisada taustavärvi

Dokumendile taustavärvi lisamiseks minge üle Wordi lindi vahekaardile „Kujundus” ja klõpsake nuppu „Lehe värv”. See avab rippmenüü värvivalikuga, sealhulgas Teemavärvid ja Standardvärvid. Klõpsake värvi, et see taustale rakendada.

Veel rohkemate värvivalikute vaatamiseks klõpsake nuppu „Veel värve”.

Klõpsake avanevas aknas Värvid vahekaardil „Kohandatud” ja seejärel klõpsake värvi valimiseks suvalises värviprismas. Konkreetse värvi otsimisel saate RGB-väärtused sisestada ka nende vastavatele väljadele. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

Veelgi rohkemate valikute nägemiseks klõpsake vahekaarti „Standard”. Klõpsake paletil olevat värvi ja seejärel nuppu „OK”.

Kuidas lisada pilti dokumendi taustale

Pildi lisamiseks dokumendi taustale lülituge Wordi lindil vahekaardile „Kujundus” ja klõpsake nuppu „Lehe värv”. Klõpsake rippmenüüs valikut „Täitefektid”.

Valige aknas Täitefektid vahekaart „Pilt“ ja klõpsake nuppu „Vali pilt“. Avanenud piltide lisamise aken võimaldab teil valida pildi kohalikult kettalt, Bingi otsingu või OneDrive'i kaudu. Pärast valiku tegemist satute tagasi aknasse Täitefektid, kus saate pildi tausta sisestamiseks klõpsata nupul „OK”.

Kuidas lisada tekstuuri dokumendi taustale

Dokumendi taustale tekstuuri lisamiseks minge Wordi lindil vahekaardile „Kujundus” ja klõpsake nuppu „Lehe värv”. Klõpsake rippmenüüs valikut „Täitefektid”.

Valige aknas Täitefektid vahekaart “Tekstuur”, valige tekstuur ja klõpsake nuppu “OK”.

Võite ka gradiente või mustreid taustana kasutada, lülitudes mõlemale vahekaardile. Need töötavad peaaegu samamoodi nagu tekstuuri vahekaart.

Kui valite taustaks tumeda värvi, kaaluge oma teksti värvi muutmist valgeks või heledaks, nii et see seguneks hästi ja paistaks silma. Wordi dokumendile taustavärvi, pildi või tekstuuri lisamine võib muuta teie dokumendi väljanägemise atraktiivsemaks ja lisada ka veidi leegi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found