Kalendri kasutamine Windows 10 tegumiribalt

Windows 10-l on sisseehitatud Kalendri rakendus, kuid te ei pea seda kasutama. Kalendrisündmusi saate vaadata ja luua otse Windowsi tegumiribalt. Võite isegi linkida tegumiribal ühe klõpsuga selliseid kontosid nagu Google Calendar või iCloud Calendar ja vaadata oma veebikalendreid.

Kalendri rakendus ja tegumiriba on lingitud

Windows 10-l on sisseehitatud kalendrirakendus, mida saate kasutada, kuid saate kalendrit kasutada ka ilma rakenduseta. Klõpsake lihtsalt tegumiriba paremas servas oleval kellal ja näete kalendri hüpikakent. Kui te ei näe ühtegi sündmust, klõpsake allosas valikul „Kuva päevakava”. Kui te ei soovi sündmusi näha, klõpsake lihtsa kellapaneeli kuvamiseks käsku "Peida päevakord".

See tegumiriba paneel on integreeritud Windows 10 sisseehitatud rakendusega Kalender. Kõik kalendrirakendusse lisatud sündmused kuvatakse selles ja kõik tegumiribalt lisatud sündmused kuvatakse rakenduses Kalender. Olulisi kalendrifunktsioone saate aga kasutada kohe tegumiribalt, ilma et kunagi rakendust avaksite.

Kuidas lisada kalendrisündmusi

Kalendrisündmuse kiireks lisamiseks avage kalendri hüpikaken ja valige kuupäev, kuhu soovite sündmuse lisada. Näiteks kui soovite lisada sündmuse järgmise kuu 10. kuupäeval, klõpsake sellel kuupäeval kalendris. Eri kuude vahel liikumiseks võite kasutada kuu nimest paremal asuvaid nooli.

Kui olete soovitud kuupäeva valinud, klõpsake kasti „Lisa sündmus või meeldetuletus” ja alustage tippimist.

Märge: See valik on uus Windows 10 novembri 2019 värskenduses, tuntud ka kui Windows 10 1909 või 19H2. Kui te ei näe kasti „Sündmuse või meeldetuletuse lisamine”, pole te seda värskendust veel installinud.

Windows annab teile rohkem võimalusi kohe, kui seda teete. Saate määrata sündmusele kindla aja või sisestada sündmuse toimumiskoha.

Kui teil on mitu kalendrit, võite klõpsata kalendrikirje nimest paremal asuvat kasti ja valida sündmuse jaoks kalendri. Erinevatel kalendritel olevad sündmused tõstetakse siin paneelil esile erinevate värvidega.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Salvesta üksikasjad”. Lisavalikute nägemiseks klõpsake nuppu „Lisateave” ja Windows avab liidese „Lisa sündmus” rakenduse Kalender.

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 novembri 2019 värskenduses, saadaval nüüd

Kuidas vaadata ja muuta kalendrisündmusi

Kalendrisündmuse vaatamiseks avage lihtsalt kella paneel. Näete oma kalendris täna sündmuste loendit. Teisel kuupäeval olevaid sündmusi saate vaadata, klõpsates sellel kuupäeval kalendris.

Sündmuse muutmiseks või kustutamiseks klõpsake sellel ja Windows 10 avab rakenduse Kalender sündmuse üksikasjadega.

Kuidas luua kalendrit või siduda veebikonto

See kõik on päris kasulik. Kalendrisündmusi saate luua ja vaadata mõne klikiga ilma teist rakendust avamata. Veebikalendri linkimiseks, teiste kalendrite lisamiseks või kalendrite muutmiseks peate aga avama rakenduse Kalender.

Rakenduse avamiseks klõpsake enda loodud sündmusel või sündmuse loomisel valikul „Lisateave”. Siiski saate avada ka Windows 10 menüü Start, otsida valikut „Kalender” ja avada rakenduse Kalender otsetee. See on sinise taustaga, millel on valge kalendriikoon.

Siin olev valik „Lisa kalendreid” võimaldab teil lisada pühade, spordimeeskondade ja telesaadete kalendreid.

Ühe kalendri lisamiseks klõpsake vasakpoolse külgriba allosas hammasratta kujulist ikooni „Seaded”.

Klõpsake paremal kuvataval külgribal nuppu „Kontode haldamine”.

Klikkige kontode loendis nupul „Lisa konto” ja näete lisatavate kontode loendit. Windows 10 kalender toetab Google'i, Apple iCloudi, Microsoft Outlook.com-i, Microsoft Exchange'i ja Yahoo! kalendrid.

Näiteks kui kasutate Google'i kalendrit, saate oma Google'i konto kalendrisse lisada. Windows sünkroonib ennast automaatselt teie Google'i kalendriga. Kõik arvutis tehtud muudatused sünkroonitakse teie Google'i kontoga ja kõik mujal tehtud muudatused sünkroonitakse teie arvutiga.

Kui olete konto lisanud, kuvatakse selle kalendrid vasakul paanil ja saate valida, mida soovite näha. Vasakul linnukesega linnukestega kalendrite sündmused on nähtavad nii peamises rakenduses Kalender kui ka tegumiribal.

Pärast teiste kalendrikontode linkimist saate sündmusi lisada mujalt - näiteks Google'i kalendri veebisaidilt või oma iPhone'i rakendusest Kalender. Need sünkroonitakse ja kuvatakse teie tegumiriba kalendripaneelil.

Kui loote tegumiribalt kalendrisündmuse, saate valida, millisesse kalendrisse see paigutatakse. Klõpsake sündmuse nimeväljast paremal asuvat värvilist ringi ja valige mis tahes konfigureeritud kalender.

Kui te ei näe tegumiriba hüpikaknas loendis kalendrit, mis kuvatakse teie rakenduses Kalender, on see tõenäoliselt teiega jagatud kirjutuskaitstud kalender. Ainult kirjutuskaitstud kalendritesse ei saa sündmusi lisada.

Cortanat saate kasutada ka häälega kalendrisündmuste loomiseks.

SEOTUD:15 asja, mida saate Cortanaga Windows 10-s teha

Vabandust, kohalikke kalendreid pole

Kui olete Windows 10 sisse loginud Microsofti kontoga, salvestab rakendus Kalender teie sündmused vaikimisi Outlook.com-i kalendrisse.

Kui olete Windowsi sisse loginud kohaliku kasutajakontoga, on teil siiski probleem: Microsoft ei luba teil Windows 10 kalendrirakendusega kohalikke kalendreid luua.

Ikka saate lisada mitte-Microsofti kontosid, nagu Google Calendar ja Apple iCloud Calendar. Kalendri kasutamiseks ei pea te Windowsi sisse logima Microsofti kontoga.

Kalendri üksikasju ei saa siiski arvutisse salvestada - mitte Windows 10 sisseehitatud kalendrifunktsioonide abil. Peate need sünkroonima võrguteenusega. See tagab, et neid varundatakse alati, nii et te vähemalt ei kaota neid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found