Kuidas lubada ülimat jõudluskava Windows 10-s

Microsoft on Windows 10 aprilli 2018 värskendusele lisanud toiteskeemi „Ultimate Performance”. See on üles ehitatud suure jõudlusega elektriskeemile, kuid püüab välja arvestada iga võimaliku jõudluse. Selle lubamiseks tehke järgmist.

Mis on ülim jõudluskava?

Energiakava Ultimate Performace on loodud selleks, et anda suure võimsusega süsteemidele (mõelge tööjaamadele ja serveritele) lisatõuge, optimeerides suure jõudlusega energiaplaani. See on suunatud peeneteralise toitehalduse tehnikaga seotud mikro-latentsuste vähendamisele või kõrvaldamisele. Mikro latentsus on vaid väike viivitus selle vahel, kui teie operatsioonisüsteem tuvastab, et riistvara vajab rohkem energiat ja millal see seda energiat annab. Kuigi see võib olla vaid murdosa sekundist, võib see midagi muuta.

Ultimate Performance plaan välistab riistvara küsitluse, et näha, kas see vajab rohkem mahla, ja laseb riistvaral tarbida kogu vajaliku jõu. Samuti on jõudluse veelgi parandamiseks keelatud kõik energiasäästufunktsioonid. Seetõttu ei anta akutoitel töötavatele masinatele seda võimalust vaikimisi, kuna see võib tarbida rohkem energiat ja teie aku palju kiiremini tappa.

SEOTUD:Kuidas kasutada ja konfigureerida Windows 10 režiimi "Battery Saver"

Ehkki võite mõelda, et see sobib mängurite jaoks suurepäraselt, ärge oma lootusi äratage.

Ultimate Performance plaan suurendab kiirust süsteemides, kus riistvara läheb pidevalt jõudeolekusse ja tagasi. Kuid kui mängite mängu, töötab kogu teie riistvara juba koos, et asustada ümbritsevat keskkonda. Ainus tõeline paranemine võib tulla esmakordsel käivitamisel ja võite näha ainult paari kaadrit sekundis. Siiski, kui kasutate videotöötlust või 3D-disaini tarkvara, mis teie riistvarale aeg-ajalt suuri koormusi pakub, võite näha rohkem paranemist.

Siin on oluline hoiatus. Selle plaani lubamine suurendab teie süsteemi energiatarbimist, nii et kui kavatsete seda profiili oma sülearvutis kasutada, veenduge, et oleksite alati vooluvõrku ühendatud.

Kuidas lubada ülimat jõudluskava

Rakenduse Seaded avamiseks klõpsake Windows + I ja klõpsake siis kategooriat „Süsteem“.

Klõpsake lehel Süsteem vasakul asuvat vahekaarti „Toide ja uni”. Paremal klõpsake jaotise „Seotud seaded” all olevat linki „Täiendavad toiteseaded”.

Klõpsake hüpikaknas nupul „Kuva lisaplaanid” ja seejärel valikul „Ultimate Performance”.

Kui kasutate sülearvutit, ei pruugi seda valikut selles jaotises kuvada.

Mida teha, kui te ei näe ülimat jõudlusplaani

Mõnes süsteemis (enamasti sülearvutites, aga ka mõnes lauaarvutis) ei pruugi te seadete rakenduses näha Ultimate Performance'i plaani. Kui te seda ei tee, saate selle lisada käsurea või PowerShelli kiire käsuga. Käsk on kummagi kestaga sama, seega kasutage kumb on soovitud.

Peate avama administraatoriõigustega käsuviiba või PowerShelli. Käsuviiba jaoks klõpsake nuppu Start, tippige otsingukasti „cmd”, paremklõpsake käsuviiba tulemusel ja valige käsk „Käivita administraatorina”. PowerShelli jaoks klõpsake Windows + X ja valige suvand „Windows PowerShelli (administraator)”.

Tippige viipale järgmine käsk (või kopeerige ja kleepige) ja seejärel vajutage sisestusklahvi Enter:

powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

Kui teil on aku Toitevalikud juba avatud, peate selle enne kava kuvamist sulgema ja uuesti avama, kuid see peaks seal olema.

Kui te ei soovi plaani enam näha, saate selle rakendusest Seaded eemaldada. Kõigepealt minge teisele plaanile. Kui proovite praegu kasutatavat plaani kustutada, võite ilmneda vigu.

Järgmisena klõpsake plaanist paremal asuvat linki „Muuda plaani sätteid” ja seejärel klõpsake nuppu „Kustuta see plaan”.

Ultimate Performance plaan on tõeliselt kasulik ainult konkreetsetel juhtudel, kuid see võib midagi muuta.