Kuidas fakse saata ja vastu võtta Internetis ilma faksimasina või telefoniliinita

Mõni aeglaselt liikuv ettevõte ja valitsusasutus ei pruugi e-posti teel dokumente vastu võtta, sundides teid neid faksima. Kui olete sunnitud faksi saatma, saate seda oma arvutist tasuta teha.

Oleme varem käsitlenud võimalusi dokumentide elektrooniliseks allkirjastamiseks ilma neid printimata ja skannimata. Selle protsessi abil saate dokumendi digitaalselt allkirjastada ja ettevõttele faksida - seda kõike arvutis ja printimata.

Kuidas faksiaparaadid töötavad (ja miks nad on nii ebamugavad)

See pole nii lihtne kui peaks. Faksiaparaadid on kõik ühendatud tavaliste vanade telefoniliinidega. Tavalise faksiaparaadi kasutamisel helistab see faksiaparaat teie määratud numbrile. Sihtnumbril olev faksiaparaat vastab ja dokument edastatakse telefonikõne kaudu.

See protsess leiutati enne Internetti ja tundub siinkohal naeruväärselt arhailine. Faksi tegemiseks võib isik dokumendi tippida, selle välja printida ja skannida faksimasinasse, mis selle telefoniliini kaudu saadab. Faksi saanud isik võib seejärel faksitud dokumendi skannida ja selle uuesti digitaalseks failiks muuta. Nad on jõudnud täisringi - dokument saadeti ühest arvutist teise arvutisse, kus oli palju lisatööd ja pildikvaliteet kadunud.

SEOTUD:Kuidas PDF-dokumente elektrooniliselt allkirjastada ilma neid printimata ja skannimata

Ideaalis saaksite dokumendi esitada e-posti teel või turvalisema veebimeetodi abil. Paljud ettevõtted peavad faksi turvaliseks dokumentide edastamise meetodiks, kuid tegelikult see nii ei ole - kui keegi telefoniliini nuhkimas oleks, saaks ta hõlpsasti kõik faksitud dokumendid vahele.

Faksi ei saa kuidagi otse Interneti kaudu ühendada, kuna faksiaparaat on ühendatud ainult telefoniliinidega. Internetis faksi tegemiseks vajame mingisugust lüüsi, mis aktsepteerib dokumente Interneti kaudu ja edastab dokumendi faksimasinasse. Seal tulevad ka järgmised teenused. Andke neile dokument ja nad teevad tüütu töö, valides faksi ja saatnud teie dokumendi telefoniliini kaudu.

Faksida saab vaid arvutiga, kuid ...

Võite muidugi jätta allpool toodud teenused vahele. Microsoft Windows sisaldab isegi faksi ja skannimise rakendust, mis võimaldab teil fakse saata. Konks on see, et teil on vaja arvutit telefoniliiniga ühendada - jah, see tähendab, et vajate sissehelistamisfaksi modemit. Teil on vaja ka lauatelefoniühendust ja peate inimestele käskima fakse saatmisel telefonist eemal hoida, nagu vanadel sissehelistatud Interneti-päevadel. Muidugi, kui palju faksisite, võite maksta spetsiaalse faksitelefoni eest - see võib isegi olla vajalik, kui saite palju fakse.

See pole ilmselgelt ideaalne. Muidugi, kui peate saatma üsna vähe fakse, ostke faksiaparaat või modem ja ühendage see oma lauatelefoniga. Kuid tõenäoliselt ei pea te nii sageli fakse saatma ja vastu võtma - loodetavasti peate lihtsalt saatma faksi alati, kui satute minevikus kinni olnud organisatsiooni.

Skannige dokumenti või kasutage olemasolevat digitaalset faili

SEOTUD:Kuidas skannida dokumente oma Android-telefoni kaameraga PDF-i

Põhiprotsess on lihtne. Esmalt peate skannima dokumendi, mille soovite faksida, just nagu oleksite selle dokumendi e-posti teel saatnud. kui teil pole skännerit, võite proovida seda oma nutitelefoniga skannida. Kui dokument on juba arvutis fail, õnnitleme - te ei pea midagi skannima.

Kuna dokument on nüüd digitaalsel kujul, saate selle saata teenusesse, mis teeb teie jaoks tüütu faksitöö.

Fakside saatmine veebis tasuta

Faksiteenuseid on võrgus nii palju, et on raske teadlikult otsustada, kumb neist valida. Kõigepealt tuleb arvestada sellega, milline kasutaja te olete, kui tihti faksite ja milliseid funktsioone vajate.

Energiatarbija: RingCentral Fax

Kui kavatsete pidevalt saata tundlikke fakse või töötate ettevõttes ja proovite valida teenust, on RingCentral Fax, mis osaliselt kuulub Ciscole ja AT&T-le, teie vajadustele vast parim valik, eriti kuna neil on palju häid turvaelemente ja tugi mitmele kasutajale, kellel on eraldi faksiliinid.

Sellel on kõik funktsioonid, mida võite ette kujutada, sealhulgas integreerimine Outlooki, Google Drive'i, Dropboxi, Boxiga ja saate isegi tasuta numbri. Sellel on ka palju turvaelemente, mis oleksid kasulikud ettevõtetele või inimestele, kes edastavad turvalist teavet.

Muidugi, kui soovite lihtsalt mõne faksi saata, võite registreeruda mõne nende odava plaani saamiseks ... ja siis kuu või kahe pärast lihtsalt tühistada.

Aeg-ajalt kasutaja

Kui peate siiski aeg-ajalt faksi saatma, soovitame registreeruda MyFaxi tasuta prooviversioonile, mis võimaldab teil saata kuni 100 lehte, mis on rohkem lehti kuus, kui enamik inimesi peavad aastas faksima. Kui teil on vaja sageli faksida, saate üle minna tavapärasele plaanile.

Fakside vastuvõtmine

Kui teil on vaja fakse vastu võtta, peate registreeruma tasulise teenuse saamiseks. Teenus peab teie faksiliinile looma spetsiaalse telefoninumbri ja see maksab raha. RingCentral, MyFax ja paljud muud teenused teevad seda, kui maksate.

SEOTUD:Kuidas PDF-dokumente elektrooniliselt allkirjastada ilma neid printimata ja skannimata

Õnneks peaksite saama vähemalt tasuta prooviperioodi - RingCentral pakub näiteks 30 päeva tasuta faksi vastuvõtmist.

Kasutamiseks on palju faksiteenuseid ja kui teil on vaja vaid aeg-ajalt faks saata, saate sellega hakkama ka tasuta, kuid kui soovite faksi saada, peate lõpuks proovikontole registreeruma. . Soovi korral saate alati loobuda.

Pildikrediit: Matt Jiggins Flickris, David Voegtle Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found