Kuidas juhtida rea- ja lõikudevahet Microsoft Wordis

On palju põhjuseid, miks võiksite muuta lõigu ridade või lõikude vahelist ruumi. Word pakub mõningaid käepäraseid eelseadistatud väärtusi, mida saate kasutada, kuid täpse vahekauguse määramisega saate ka täieliku kontrolli alla võtta. Nii toimige järgmiselt.

Dokumendis rea või lõigu vahemaade muutmine ei pruugi olla vajalik sageli. Kuid nagu teab igaüks, kes on pidanud esitama kohustusliku topeltvahega paberi, võib see olla erinevus läbikukkumise ja ebaõnnestumise vahel. Väljaspool kolledžit võivad silmitsi olla tööandjate, klientide või kirjastajate reavahemiku juhistega. Isegi teie enda dokumentides võib õige tühik muuta teie dokumendi loetavamaks või tuua esile nende dokumentide osad, millele soovite oma lugejatele keskenduda. Kui Wordi vaikevahe teie jaoks õigesti silma ei hakka, muudab Word selle muutmise lihtsaks.

Mis on rea- ja lõikudevahe?

Mõlemad on peaaegu sellised, nagu nad kõlavad. Reavahe on kahe tekstirea vaheline tühimik. Lõikude vahe on kahe lõigu vahele jääva tühimiku suurus. Ja nagu õige fondi või õigete veeriste kasutamine, on ka tühikute kontrollimine dokumendi vormindamise oluline osa.

SEOTUD:Kuidas manustada fonte Microsoft Wordi dokumenti

Ja nii kummaline kui see võib alguses tunduda, rakendatakse lõigu tasandil nii rea- kui ka lõikudevahet. Reavahe juhib lõigu kõigi ridade vahekaugust. Lõigude vahed reguleerivad, kui palju ruumi jääb lõigu ette ja järele.

Wordis mõõdetakse reavahet enamasti lõigu kasutatava fondisuuruse mitmekordsetena. Oletame näiteks, et kasutate lõigu teksti jaoks 12-punktilist fonti. Kui valite ühe reavahe, on ridade vahe 12 punkti. Kui valite topeltvahe, on see joonte vahe 24 punkti. Kui aga soovite asju täpsustada, saate määrata ka täpse kasutatava punktisuuruse.

Lõigud töötavad natuke teisiti. Vaikimisi lisab Word pärast lõiku kaheksa tühikupunkti ja lõigu ette ei jää ühtegi lisaruumi ning saate mõlemat väärtust muuta nii, nagu soovite.

Vaatame lähemalt, kuidas seda kõike teha.

Kasutage kiirete eelseadistuste hõlpsaks muutmiseks

Wordil on mõned tavalised eelseadistatud valikud, mille vahel valida. Pidage meeles, et lõigu tasemel rakendatakse nii rea- kui ka lõikudevahet. Kui asetate sisestuspunkti lõikesse, muudate selle lõigu asju. Kui valite teksti mitmest lõigust, muudate kõigi nende lõikudega seotud asju.

Valige kõik lõigud, mida soovite muuta (või asetage sisestuspunkt ükskõik millisesse lõikesse, mida soovite muuta). Klõpsake vahekaardil Avaleht nuppu „Rida- ja lõikudevahe”.

See avab rippmenüü, milles on eelseadistused reavahe (ülaservas) ja lõigudevahe (allosas) jaoks.

Reavahet näidatakse kordades. “2.0” on kahekordne vahe, “3.0” kolmekordne vahe jne. Valige soovitud mitu ja Word rakendab selle valitud lõikudele. Kui soovite valida mõne teise tühiku või pöörduda tagasi algsesse vahemikku, klõpsake uuesti valikut „Rida- ja lõikudevahe” ja valige teine ​​mitu.

Lõigudevahega saate lisada või eemaldada eelseadistatud tühiku ainult enne lõiku või pärast lõiku. Ja see on kuidagi imelik, kuidas see töötab. Kui teil pole lõigu ees ega pärast praegu tühikuid, kuvatakse menüüs käske tühikute lisamiseks mõlemas asukohas (nagu on näidatud eelmisel pildil). Kui lisate tühiku ühte kohta, muutub see käsk, mis võimaldab teil selle tühiku eemaldada.

Nii saate menüükäskudega kunagi lisada või eemaldada ainult ühe eelseadistatud tühiku taseme. Ja mis need eelseadistused on? 12 punkti lõigu ees oleva ja 12 punkti järel asuva tühiku eest.

Need eelseadistused toimivad piisavalt hästi mõne lõigu lihtsate muudatuste tegemiseks. Aga mis siis, kui soovite kogu dokumendi tühikut muuta? Võite valida kõik (Ctrl + A) ja seejärel kasutada neid samu käske, kuid kui soovite kogu dokumenti muuta, on saadaval paremaid eelseadistusi.

Kasutage kogu dokumendi jaoks täiendavaid tühikute eelseadistusi

Lülitage üle vahekaardile „Kujundus” ja seejärel klõpsake nuppu „Lõikude vahe”.

Ehkki see nupp kannab pealkirja „Lõikude vahe”, võivad siin tehtud muudatused kehtida nii teie dokumendi lõigu- kui ka reavahe suhtes. Kui hõljutate kursorit iga eelseadistuse kohal, näete muudatusi, mis kajastuvad teie dokumendis. Samuti näete hüpikakna väikest tekstimulli, mis annab teile täpselt teada, milliseid rea- ja lõiguvahe valikuid see eelseade rakendab.

See on valik „kõik või mitte midagi“, nii et see töötab ainult kogu dokumendi jaoks või üldse mitte. Nii näevad kompaktsed, avatud ja kahekordsed eelseadistused identsel tekstil välja.

Selle rippmenüü „Lõikude vahe“ allosas saate klõpsata ka käsku „Kohandatud lõikudevahe“, et avada stiilide haldamise aken.

Vahekaardil „Vaikeväärtuste määramine” võimaldavad jaotise „Lõikude vahe” tööriistad teie dokumendi vahekaugust täpsustada. Samuti saate allosas valida, kas rakendada muudatusi ainult praeguses dokumendis või kõigi uute mallide põhjal sama dokumendi põhjal.

Pange lõigu- ja reavahele peenem kontroll

Kui soovite natuke rohkem peenust kui ükski neist eelseadetest, mille oleme pakkunud, on teil veel üks võimalus (see on ju Word).

Esmalt asetage sisestuspunkt muudetavasse lõiku (või valige mitu lõiku või kogu dokument klahvikombinatsiooniga Ctrl + A). Klõpsake vahekaardil Avaleht rühma Lõik paremas alanurgas väikest noolt.

See avab lõigu akna. Vahekaardi „Taaned ja tühikud” jaotises „Vahekaugus” saate rakendada konkreetseid kohandusi nii lõigu- kui reavahele.

Vasakul saate juhtnuppude „Enne” ja „Pärast” abil määrata, kui palju ruumi soovite enne ja pärast lõike. Samuti saate lubada märkeruudu „Ärge lisage ruumi sama stiili lõikudele”, et lõikude vahed ei mõjutaks erinevates stiilides tekstiplokke. (Kui te pole kindel, kas kasutate erinevaid stiile, siis tõenäoliselt mitte.)

Selles jaotises paremal asuv rippmenüü „Reavahe” võimaldab teil valida kõik need samad reavahe eelseadistused, mida me varem vaatasime, ja mõned muud valikud.

Nende lisavõimaluste hulka kuuluvad:

  • Vähemalt: See valik võimaldab teil määrata minimaalse punktisuuruse, mida kasutada reavahe jaoks ja see on kasulik ainult väga konkreetsetes olukordades. Oletame näiteks, et teil oli lõigus üks rida, mis kasutas mingil põhjusel väiksemat fondisuurust kui teised read. Regulaarsed vahevalikud võivad selle imelikuks muuta. Minimaalse vahe valimine võib aidata.
  • Täpselt: See valik võimaldab teil määrata täpse punkti suuruse, mida valitud lõikude ridade vahel kasutada.
  • Mitu: See suvand võimaldab teil helistada vahemikus kasutamiseks kindlas mitu. Näiteks kui 1,5 vahe tundub liiga tihe ja 2,0 liiga lai, võiksite proovida midagi sellist nagu 1,75.

Nende kolme võimaluse vahel saate täieliku kontrolli kõigi oma dokumendivahemike üle, nii et nüüd saate kahekordse ruumi julgelt kahekordistada või kolleege täiuslikult vormindatud aruandega ahvatleda.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found