Mis on Xbox Live Gold ja kas see on seda väärt?

Kui teil on Xbox One või Xbox 360, on mitmikmängude võrgus mängimiseks vajalik Microsofti Xbox Live Gold teenus. Tellimus maksab 10 dollarit kuus või 60 dollarit aastas. Xbox Live Gold sisaldab ka lisahüvesid, nagu tasuta mängud iga kuu ja allahindlusi mõnele digimängule.

Mis on Xbox Live Gold?

Xbox Live Gold on Microsofti võrgumängude tellimisteenus Xbox One ja Xbox 360 jaoks. Seda on vaja mitmikmängu võrgus mängimiseks. Ükskõik, kas mängite Interneti kaudu ühe sõbraga kooperatiivset mängu või mängite konkureerivat mitmikmängu koos hulga inimestega, keda te võrgus ei tunne, vajate selle tegemiseks Xbox Live Goldi.

Microsoft on sellele teenusele lisanud ka mõned täiendavad funktsioonid. Xbox Live Goldi liikmed saavad iga kuu paar tasuta mängu ning lisaks saavad nad juurdepääsu ka mõne digitaalse mängu ainult liikmetele mõeldud müügile.

Mitmikmängude jaoks vajate Xbox Live Goldi

Kui soovite mängida Xbox One või Xbox 360 võrgumängu, vajate Xbox Live Goldi. Teie tellimus võimaldab juurdepääsu ka peosüsteemile ja häälvestlusele. Kui proovite ilma Xbox Live Goldita mängude veebipõhiseid mutifailide funktsioone kasutada, peatatakse teid lugudes ja öeldakse, et jätkamiseks vajate Xbox Live Goldi.

Seda teenust pole vaja ühe mängijaga mängude mängimiseks ja seda pole vaja ka võrguühenduseta mitme mängijaga mängude mängimiseks. Näiteks ei pea te midagi maksma, kui mängite jagatud ekraaniga mängu kahe inimesega samas ruumis ja samal konsoolil.

Xbox Live Goldi pole vaja ka siis, kui soovite vaadata Netflixi ja Hulu või kasutada muid meediumivoogesitusrakendusi. Näiteks Xbox 360 päeva jooksul - ja isegi siis, kui Xbox One käivitas - pidite maksma nii Netflixi liitumistasu kui ka Xbox Live Goldi liitumistasu ainult selleks, et vaadata Netflixi oma Xbox One'is, kuid Microsoft muutis seda. Xbox Live Gold on nüüd kasulik ainult mängijatele.

Kuidas toimivad „kullaga mängud“?

Igal kuul pakub Microsoft teenuse “Games With Gold” kaudu mitmeid tasuta mänge. Kuigi need mängud on saadaval - terve kuu või ainult kaks nädalat, olenevalt mängust - saate need „lunastada” veebisaidi või Xboxi konsooli kaudu. Seejärel saate mängu tasuta alla laadida ja hoida.

Kui te ei lunasta mängu selle vaba aja jooksul, ei saa te seda tasuta. See tähendab, et tellides ei saa te ühtegi eelmist mängu „Gold With Games“ tasuta. See tähendab ka seda, et kui te ei jõua tasuta mängupakkumiste tippu, lasete mõnel mängul puudu ega saa neid tasuta. Pikka aega liikmeks olnud inimestel võivad aga olla hoolsad, kui raamatukogud on täis sadu tasuta saadud mänge.

Kui olete ühe tasuta mängu lunastanud, saate Xbox One'is selle igavesti alla laadida ja mängida igavesti - kui teil on aktiivne tellimus. Kui teie tellimus aegub, ei saa te seda mängu enam mängida. Kui taaskäivitate oma tellimuse, saate uuesti juurdepääsu kõigile varem lunastatud mängudele.

Kui olete mõne tasuta mängu lunastanud, mängib Xbox 360 teie igavesti - isegi kui teie tellimus aegub.

SEOTUD:Kuidas mängida Xbox 360 mänge oma Xbox One'is

Games With Gold sisaldab nii Xbox One kui ka Xbox 360 mänge. Microsoft on siiski lubanud, et kõiki Xbox 360 mänge, mis on välja antud mängude Gold With kaudu, saab Xbox One'is tagurpidi ühilduvuse kaudu mängida. Teisisõnu, kõik mängud koos kullaga töötavad Xbox One'is.

Saate vaadata Microsofti veebisaidil mänge Games With Gold kaudu saadaolevaid mänge ja loetelu mängudest, mille Microsoft on varem Wikipedias kinkinud. Alates 2017. aasta augustist näete Xboxi jaoks üsna palju indie-mänge ja Xbox 360 jaoks vanemaid suure eelarvega (sel ajal) mänge. Microsoft on kinkinud ka mõned varased suured Xbox One-mängud, sealhulgas Vaata koeri ja Ryse: Rooma poeg. Kuid ärge oodake, et näeksite uusimaid populaarsemaid mänge nende ilmumiskuupäeval - oodake väiksemaid indie-mänge ja vanemaid suure eelarvega mänge.

Kuidas toimib "kullaga tegelemine"?

Lisaks tasuta mängudele pakub Microsoft liikmetele mitmesuguseid eksklusiivseid diile Xbox One ja Xbox 360 mängude kohta. Praeguseid pakkumisi saate vaadata veebisaidil Deals With Gold ja Xboxi poes. Neid tehinguid muudetakse iga nädal. Nagu tasuta mängude puhul, ei näe ka siin uusimaid suure nimega mänge kohe, kui need on välja antud.

Kui olete mängu ostnud, saate mängida kõike, mis teile meeldib, isegi kui teie tellimus lõpeb.

Niisiis, kas see on seda väärt?

Üldiselt on Xbox Live Goldi suureks eeliseks mitme mängijaga juurdepääs. Xbox Live Gold on absoluutselt seda väärt, kui soovite oma Xbox One'is mängida mitme mängijaga mänge. See on nüüd üsna standardne. Sony PlayStation 4 nõuab võrgumängu jaoks sarnast PlayStation Plus teenust ja isegi Nintendo hakkab peagi Nintendo Switchi võrgumängufunktsioonide eest liitumistasu küsima. Iga mängukonsool on selle funktsiooni eest maksma hakanud, nii et ainus viis võrgumänge tasuta mängida on minna üle arvutile.

Ülejäänud funktsioonid on loodud boonuseks. Microsoft pakub küll üsna palju mänge Games With Gold kaudu ja kui olete kannatlik, saate juurdepääsu mängude pidevale voogule. Kuid te piirdute ainult käputäie mängudega, mille Microsoft teie jaoks valib. Müük on ka tore, kuid ainult siis, kui lõpuks ostate vanemaid digimänge, mis on müügil. Kui ostate peamiselt kasutatud füüsilisi mänge, võivad need olla soodsamad kui mängud kullaga.

Jälgige tasuta proovimisi

Kui olete endiselt aia peal, pakub Microsoft mõnikord Xbox Live Goldi tasuta prooviversioone koos uute konsoolide ja mõne mänguga. Võite oma konsoolil näha mõnda tasuta Xbox Live Goldi aega pakkumist „Proovige kulda tasuta” või võite saada mängu või konsooliga komplekteeritud ettemakstud koodi, mille saate lunastada jälgimisajaks. Kuid prooviversiooni saamiseks pole lihtsat viisi, kui teie konsool teile seda ei paku ja teil pole ettemakstud koodi. Selle asemel peate registreeruma tasulise tellimuse saamiseks.

Microsoftilt ostes maksab Xbox Live Gold 10 dollarit kuus, 25 dollarit kolme kuu eest (8,33 dollarit kuus) või 60 dollarit aastas (5 dollarit kuus). Kui plaanite sellest pikemaks ajaks kinni pidada, on aastane tellimus parim pakkumine - kuigi te ei saa seda tühistada ja raha tagasi maksta aasta jooksul, mille olete maksnud. See on saak.

SEOTUD:Mis on Xbox Game Pass ja kas see on seda väärt?

Üldiselt näib Xbox Live Gold kindlasti väärtuslikum teenus kui Microsofti eraldi Xbox Game Passi tellimus, mis maksab 10 dollarit kuus. See ei paku allahindlust suurema aja ostmiseks, nõuab võrguväliste mängude mängimiseks siiski tasulist Xbox Live Goldi tellimust ja pakub juurdepääsu mängude teegile, mis sisaldab paljusid mänge, mida varem pakuti Games for Goldi kaudu varem tasuta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found