3 tasuta viisi Maci töölauale kaugühenduse loomiseks

Apple müüb Mac App Store'is Apple Remote Desktopi 80 dollari eest, kuid Maciga kaugühenduse loomiseks ei pea te raha kulutama. On tasuta lahendusi - sealhulgas ka teie Maci sisseehitatud.

Need lahendused võimaldavad teil oma Maci töölauale juurde pääseda eemalt, olenemata sellest, kas kasutate mõnda teist arvutit samas kohalikus võrgus või ühendate pool maailma oma Maci töölauaga tahvelarvuti kaudu.

Ekraani jagamine

Teie Mac sisaldab sisseehitatud ekraani jagamise funktsiooni, mis on sisuliselt VNC-server koos mõnede lisafunktsioonidega. See tähendab, et saate oma Maci juhtimiseks kasutada tavalisi VNC-kliente ja VNC-kliendid on saadaval kõikidele platvormidele.

Ekraani jagamise lubamiseks klõpsake ekraani ülaosas menüüribal Apple'i ikooni ja valige System Preferences. Klõpsake aknas Süsteemieelistused jagamise ikooni ja lubage märkeruut Ekraani ühiskasutus.

See juhtpaneel annab teile teada, kuidas saate ühendust luua. Kui teil on kohalikus võrgus veel üks Mac, saate avada Finderi akna, otsida külgriba jaotist Jagatud, valida arvuti, mida soovite juhtida, ja klõpsata nuppu Jaga ekraani. Kui teil pole Maci või soovite kasutada mõnda muud VNC klienti, saate ühenduse luua siin kuvatud IP-aadressiga. Pidage meeles, et ülaltoodud IP-aadress on tõenäoliselt sisemine IP-aadress, kust teie Maci leiate kohalikust võrgust, mis tähendab, et te ei pääse sellele üle Interneti ilma porte edastamata.

Parooli määramiseks klõpsake nuppu Arvuti sätted. Kui te parooli ei seadista, peate iga kord, kui soovite seda kaugjuhtida, nõustuda Maci kinnitusdialoogiga.

Kui teil on veel üks Mac, saate ekraani jagamise seadistada Interneti kaudu töötama, ilma et peaksite vajama muud tarkvara. Avage süsteemieelistuste aken, klõpsake ikooni iCloud, märkige ruut Use Back to My Mac ja kasutage seadistusprotsessi. Kui kasutate mõnda teist Maci ja olete sisse logitud samale iCloudi kontole, kuvatakse teie teine ​​Mac Finderi külgriba jaotises Jagatud ja saate selle ekraaniga Interneti kaudu ühenduse luua.

Kui soovite oma Maciga ühenduse luua kõigest muust, mis pole Mac, peate VNC-le juurdepääsu saamiseks edastama pordid. Me ei soovita seda, kui te ei tea, mida teete, kuna see on keerulisem ja on turvalisusega seotud probleeme. Kui soovite Interneti-ühenduse kaudu mõnes muus seadmes ühendust luua, soovitame teil kasutada ühte järgmistest hõlpsasti kasutatavatest ekraanijagamise alternatiividest.

TeamViewer

LogMeIn lõpetas hiljuti oma tasuta töölaua kaugjuurdepääsu programmi, kuid TeamViewer on endiselt olemas ja pakub seda funktsiooni tasuta. TeamViewer on saadaval Macile, nagu ka Windowsile, Linuxile, iPadile, iPhone'ile, Androidile ja isegi Windows Phone'ile.

Laadige oma TeamVieweri eelistatud klient alla TeamVieweri Maci allalaadimislehelt. TeamViewer pakub täisversiooni, kuid võite alla laadida ka TeamViewer Host'i rakenduse, mis töötab süsteemiteenusena ja on optimeeritud ööpäevaringseks juurdepääsuks. TeamViewerit saate kasutada mitmel erineval viisil - seadistage see parooliga alati kuulama või lihtsalt käivitage see oma Macis ja kasutage ajutisi sisselogimisandmeid, kui soovite seda kasutada.

TeamViewer on eriti mugav, kuna te ei pea porte edastama ega muretsema muude üksikasjalike serveri konfiguratsiooniprobleemide pärast.

Chrome Remote Desktop

SEOTUD:Kuidas arvutisse kaugjuurdepääsu saamiseks kasutada Google Chrome'i

Kui kasutate juba Chrome'i, võiksite proovida Google'i loodud Chrome Remote Desktopi laiendust. See töötab täpselt nagu Windowsis. Installige oma Maci Chrome'i kaugtöölaua laiendus Chrome'i, avage see uuel vahelehel ja läbige selle häälestusprotsess.

Seejärel saate ajutise pääsukoodi saamiseks klõpsata nupul Jaga. Lihtsalt installige Chrome Remote Desktopi laiendus Chrome'i mõnda muusse Maci, Windowsi, Linuxi või Chrome OS-i arvutisse ja saate laiendusega oma Maciga ühenduse luua. Mobiilirakendusi saate alla laadida ka iPhone'i, iPadi ja Androidi jaoks.

Võite ka laienduse seadistada, et saaksite kaugema ühenduse abil luua püsivama parooli. See on ideaalne Macile Interneti kaudu juurdepääsuks.

Nagu TeamVieweri puhul, on see Macile juurdepääsuks äärmiselt mugav viis, mis ei nõua tavalist pordi edastamist ja muid seadistamisprotsesse.

Apple Remote Desktop on pigem ettevõtte rakendus mitme töölaua haldamiseks, ehkki see võib olla natuke segane, kui olete Maci jaoks uus kasutaja ja otsite Windowsi kaugtöölauaga samaväärset. Apple'i kaugtöölauda ei peaks ostma, kui te ei soovi Maci võrku tsentraalselt hallata - ekraanijagamine ja muud siin olevad tasuta tööriistad peaksid tegema kõik, mida vajate.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found