Puuteekraani kalibreerimine Androidis

Aja jooksul võib teie Android-seadme puutetundlik ekraan hakata kõikuma. Enne kui kaalute seadme asendamist, peaksite nägema, kas puuteekraani kalibreerimine võib probleeme lahendada. Androidi nutitelefoni või tahvelarvuti uuesti kalibreerimiseks toimige järgmiselt.

Kas teie puuteekraan vajab kalibreerimist?

Kuna Android on aastate jooksul arenenud ja arenenud, on ka riistvara, millel see töötab. Androidi riistvara on tänapäeval palju parem ja võimekam kui varasemad põlvkonnad.

Kaasaegsed Androidi puuteekraanid nõuavad kasutajalt selle kalibreerimist või muul viisil konfigureerimist harva. Puuteekraani tõrkeid põhjustavad suurema tõenäosusega riistvaraprobleemid, mida ei saa parandada, kui mõni konkreetne konfiguratsiooniprobleem.

See tähendab, et kalibreerimist ei tohiks täielikult välistada, kuna see võib mõnes olukorras olla kasulik.

Näiteks võib see olla hea viis puutetundliku ekraani tundlikkuse reguleerimiseks, eriti kui seda mõjutab midagi muud. Näiteks võivad teatud tüüpi ekraanikaitsed mõjutada teie puuteekraani jõudlust. See on probleem, mida kalibreerimine võib mõnikord parandada.

Seda on hea proovida ka vanemates seadmetes, kus tehnoloogia polnud veel nii arenenud ja kalibreerimine võib avaldada suuremat ja märgatavamat mõju. Puuteekraani kalibreerimisel pole kahju, olenemata selle vanusest, kuid vanemad seadmed saavad sellest tõenäoliselt rohkem kasu.

Ekraani testimine

Enne alustamist peate nägema, kas teie Android-seadme puutetundlik ekraan on täielikult töökorras.

Androidi vanemad versioonid sisaldasid salajasi menüüsid ja arendajavalikuid, mis võimaldasid teil puutetundlikku ekraani testida ja kalibreerida. See oli oluline vanemates Android-seadmetes, kui kaasaegsed puuteekraanid olid alles lapsekingades.

Kui teil on vanem Android-telefon, saate helistamise kaudu proovida pääseda sellele salajasele puuteekraanimenüüle*#*#2664#*#*. See valik ei tööta Android-seadmetes alates Android 5 Lollipopist.

Kaasaegsetes Android-seadmetes on Google Play poes saadaval rakendused, mis võimaldavad teil puutetundlikku ekraani testida. Need näitavad teile vastuseid ekraanipuudutusele, mis aitab teil otsustada, kas ekraan on õigesti kalibreeritud või mitte. Hea võimalus proovimiseks on puutetundliku ekraani test.

Seda on lihtne kasutada. Installige see ja puudutage ekraani kõikjal, kus soovite.

Rakendus salvestab nagu pintsel sõrmede vajutamisel valged punktid. Kui vastused on mahajäänud või muul viisil sünkroonimata, näitab see teie ekraaniga seotud probleemi, mille kalibreerimine võiks esimese võimalusena lahendada.

Puuteekraani kalibreerimine

Nagu me juba mainisime, sisaldasid Androidi vanemad versioonid sisseehitatud kalibreerimistesti. Need tööriistad võimaldasid teil puutetundlikku ekraani korralikult testida ja kalibreerida.

See funktsioon on uuematest Androidi versioonidest eemaldatud. Enamiku tänapäevaste Android-seadmete jaoks on puutetundliku ekraani kalibreerimise ainsaks võimaluseks taastada Google Play poe kalibreerimisrakendus.

Hea rakendus proovimiseks on asjakohase nimega puutetundliku ekraani kalibreerimine. Alustuseks installige rakendus Google Play poest. Järgmisena avage rakendus ja puudutage alustamiseks keskel nuppu „Kalibreeri”.

Teil on võimalik läbi viia kuus puutetesti alates ühest koputamisest kuni näpistamiseni. Järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid ja lõpetage iga test. Kui test on lõpule jõudnud, näete kinnituskirja.

Taaskäivitage seade ja kasutage rakendust nagu puutetundliku ekraani test, et näha, kas on mingeid parandusi.

Kui kõik muu ei õnnestu, tehke tehases lähtestamine

Kui puuteekraan ei tööta pärast kalibreerimist ikka korralikult, võivad Androidiga kaasneda põhiprobleemid, mille saab lahendada ainult tehase lähtestamine. Tehase lähtestamine on tuumavõimalus ja see ei garanteeri, et see lahendab teie puuteekraaniga seotud probleemid.

SEOTUD:Kuidas pühkida oma Android-seade ja taastada see tehaseseadetele

Android-seadme lähtestamine eemaldab kõik olemasolevad rakendused ja kustutab kõik vahemälud või seaded, mis võivad teie seadme puuteekraani seadistusi mõjutada. See võib lahendada kõik puuteekraani viivitused, mis on laiema probleemi sümptom. Näiteks võib tugeva viivitusega probleemidega seade olla põhjustatud saadaolevate ressursside puudumisest, mille lähtestamine võib parandada.

See ei tee riistvaraprobleemide lahendamist. Kui teie puuteekraan on vigane, ei lahenda probleemi isegi tehase lähtestamine.

Tehaseseadete lähtestamine on telefonide ja tootjate vahel erinev, kuid selle valiku peaksite leidma menüüst Seaded> Süsteem> Lähtesta. Veenduge, et teeksite kõigepealt oma seadmest varukoopia, et te oma andmeid jäädavalt ei kaotaks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found