Kuidas taastada Windows 10 uuesti pärast riistvara muutmist

Kas teie arvuti kannatas katastroofilise rikke tõttu, mis nõuab uut riistvara? Kas olete täiendanud parematele komponentidele ja Windows 10 lihtsalt ei tunne teie arvutit ära? See juhend näitab teile, kuidas Windows 10 pärast riistvaravahetust uuesti aktiveerida.

Mis on riistvaramuutus?

See on valdkond, mida isegi Microsoft ei seleta täielikult. Selle asemel esitab ettevõte oma veebisaidil selle avalduse:

"Kui teete oma seadmes olulisi riistvaralisi muudatusi, näiteks asendate emaplaati, ei leia Windows enam teie seadmele vastavat litsentsi ja selle käivitamiseks peate Windowsi uuesti aktiveerima."

Paul Thurrotti kätte saadud dokumentides on aga öeldud, et kõvaketta asendamine ei kuulu Microsofti "oluliste muudatuste" sildi alla.

Digitaalne litsents eelnevalt ehitatud süsteemidele

Suur taasaktiveerimise takistus tuleneb tõenäoliselt sülearvutitest ja lauaarvutitest, mille on eelnevalt ehitanud Acer, Delli, HP, Samsung ja nii edasi. Pikka aega trükkisid need originaalseadmete tootjad toote klahve arvuti šassiile kleebitud siltidele.

Alates Windows 8 päevadest on tootjad võtmeid emaplaadil asuvas BIOS- või ACPI-tabelis (UEFI kaudu) salvestanud. Kui peate mingil põhjusel opsüsteemi uuesti installima, otsib Windows 10 selle võtme aktiveerimise ajal.

Pardaklahvidele üleminek tuleneb piraatlusest. Microsoft lihtsalt ei taha, et kliendid installiksid Windowsi ühte klahvi kasutades mitmesse arvutisse. Ettevõte nimetas seda ühe võtmega seadme kohta meetodit algselt „digitaalseks õiguseks”, kuid hakkas Windows 10 aastapäeva värskendusega kasutama terminit „digitaalne litsents”. Klahvid linkivad nüüd teie Microsofti kontoga.

See tähendab, et taasaktiveerimine võib olla problemaatiline, kui asendate emaplaadi käsitsi eelnevalt ehitatud arvutis. Manustatud võti on kadunud, mistõttu tuleb riistvaramuutuse kontrollimiseks helistada Microsoftile.

Abiks võib olla ka helistamine OEM-ile, kui olete toote algselt registreerinud ja probleemi selgitanud. Kuid originaalseadmete tootjate Windows 10 ei saa tavaliselt teistesse arvutitesse teisaldada.

Toote võtmed süsteemiehitajatele

Süsteemiehitajad ostavad Windows 10 tootevõtmeid otse jaemüüjatelt, sealhulgas Amazon, Microsoft, Newegg ja palju muud. Need trükitakse, saadetakse e-postiga või salvestatakse veebikontole.

Kliendid sisestavad need võtmed soovitud viipale Windows 10 häälestusprotsessi ajal. Nagu OEM-põhised installid, on ka need võtmed seotud Microsofti kontodega.

Erinevus on selles, et taasaktiveerimine on vähem problemaatiline, kuna tootenumber pole emaplaadile manustatud. Kahjuks ei selgita Microsoft oma „olulise riistvaramuutuse“ terminit täielikult.

Ühe komponendi asendamine - näiteks mälupulkade vahetamine või diskreetse GPU täiendamine - ei lukusta kliente tavaliselt Windows 10-st. Kuid mitme komponendi põhjalik muutmine võib muuta arvuti tuvastamatuks.

Hea uudis on see, et süsteemiehitajad saavad käivitada Windows 10 värskenduste tõrkeotsingu, et tühistada tootenumbri määramine eelmisest arvuti konfiguratsioonist ja määrata selle uude järku. Pidage meeles, et aktiveerimiste arv on piiratud.

Lühidalt, saate selle litsentsi teisele arvutisse teisaldada, kuid mitte lõpmatuseni.

Windows 7/8 / 8.1 versiooniuuendused

Sellisel juhul pole klientidel Windows 10 võtit ega ka võtit BIOS-i või UEFI-sse. Selle asemel saavad nad rakendada sama tootenumbrit, mida kasutati Windows 10-le täiendamiseks. Taasaktiveerimine sõltub arvutist: kas see on eelnevalt ehitatud süsteem või käsitsi ehitatud nullist?

Taaskäivitage Windows 10 digitaalse litsentsi abil

Kasutage seda juhendit, kui installite Windows 10 uuesti ilma prinditud või meilisõnumita tootenumbrita. Kui Windows 10 suudab teie võtme emaplaadilt kätte saada, pole teil midagi muud teha. Kui teie arvuti talus olulist riistvaramuutust, muutes selle tundmatuks, siis vajutage edasi.

Kui installite Windows 10 uuesti rakendusest Scratch

Kui alustate Windows 10 esmakordset installimist, palub seadistusprotsess sisestada tootenumbri. Kuna sellel eksemplaril pole võtit, klõpsake linki „Mul pole tootenumbrit”.

Windows 10 küsib teilt teile kuuluva versiooni (Home, Pro jne). Pärast seda valige järgmises aknas „Custom: Install Windows Only“. See pole täiendus, arvestades, et alustate nullist.

Järgige häälestusjuhiseid, kuni jõuate töölauale.

Kui Windows 10 jääb säilinud kettale puutumatuks, ei pea te seda uuesti installima. Selle asemel laadige Windows 10 üles ja aktiveerige uuesti rakenduse Seaded kaudu, nagu on selgitatud järgmistes juhistes.

Taaskäivitage Windows 10-st

Kõigepealt klõpsake nuppu Start ja seejärel ikooni „hammasratta”, mis asub menüü Start vasakul serval. See avab rakenduse Seaded.

Klõpsake paani „Värskenda ja turvalisus”. Võite tabada ka jaotise „Windows pole aktiveeritud. Aktiveeri Windows kohe ”link rakenduse Seaded allosas.

Valige vasakpoolses menüüs loetletud aktiveerimine. Paremal peaksite nägema teadet „Windowsi ei saa teie seadmes aktiveerida” või midagi muud sarnast. Klõpsake hoiatuse all kuvatud lingil „Veaotsing”.

Klõpsake järgmises hüpikaknas linki „Ma muutsin hiljuti selle seadme riistvara”.

Sisestage oma Microsofti konto mandaat ja valige nupp „Logi sisse”. Näete oma seadmete loendit. Valige muudetud riistvaraga seade ja märkige ruut „See on seade, mida ma praegu kasutan”.

Jätkamiseks valige „Aktiveeri“.

Taaskäivitage Windows 10 tootenumbri abil

Kasutage seda juhendit, kui ehitasite arvuti nullist ja ostsite Windows 10 koopia. See meetod nõuab Windows 10 aktiveerimiseks spetsiaalset võtit - prinditud või e-posti teel.

Selles juhendis käsitletakse ka seadmeid, mille küljele on kleebitud prinditud tootevõtmed, näiteks vanemat Windows 8.1 sülearvutit, mis on uuendatud Windows 10-le.

Kui installite Windows 10 uuesti rakendusest Scratch

Kui alustate Windows 10 uuesti installimist, palub seadistusprotsess sisestada tootenumbri. Sisestage kood ja klõpsake nuppu „Järgmine“.

Pärast seda valige järgmises aknas „Custom: Install Windows Only“. See pole täiendus, arvestades, et alustate nullist.

Järgige häälestusjuhiseid, kuni jõuate töölauale.

Kui Windows 10 jääb säilinud kettale puutumatuks, ei pea te seda uuesti installima. Selle asemel laadige Windows 10 üles ja aktiveerige uuesti rakenduse Seaded kaudu, nagu on selgitatud järgmistes juhistes.

Taaskäivitage Windows 10-st

Kõigepealt klõpsake nuppu Start ja seejärel ikooni „hammasratta”, mis asub menüü Start vasakul serval. See avab rakenduse Seaded.

Klõpsake paani „Värskenda ja turvalisus”.

Valige vasakpoolses menüüs loetletud aktiveerimine ja seejärel klõpsake paremal asuvas jaotises „Värskendage tootevõtit” loendis „Muuda tootevõtit”.

Sisestage hüpikaknas tootenumber ja klõpsake nuppu „Järgmine“.

Taasaktiveerige Windows 10, kasutades Microsofti vestlustuge

See pole ideaalne lahendus, kuid kui teil on probleeme eelmise kahe meetodi abil Windows 10 taasaktiveerimisega, peate võib-olla võtma ühendust Microsofti ja olukorda selgitama. Võite saata sõnumi Windowsi nõustajale, ajastada kõne või taotleda tagasihelistamist.

Microsofti tugiliinist on sageli palju abi, kui teete midagi mõistlikku. Tugipersonalil on vabadus Windowsi litsentsi aktiveerida, isegi kui seda ei saa automaatselt aktiveerida.

Microsofti tõrkeotsingud on muutnud tugiteenustega ühenduse võtmise tänapäeval vähem vajalikuks, kuid seda kasutati traditsiooniliselt paljude aktiveerimisprobleemide lahendamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found