Millistel iPhone'idel on traadita laadimine?

Traadita laadimine tähendab, et saate oma telefoni aku uuesti sisse lülitada ilma füüsilise sidemeta. See hoiab ära ka telefoni laadimisporti võimaliku kahjustamise. Kahjuks ei toeta kõik telefonid traadita laadimist, kuid me ütleme teile, milliseid iPhone'i mudeleid teha.

Miks traadita laadimine?

Kui laadite oma iPhone'i akut, ühendamata sellesse juhet, vähendab see välgu pordi kulumist või võimalikke kahjustusi.

Näiteks kui laadite juhtmega ühendust ja teie kass hüppab öökapi peale ja lööb telefoni maha, jättes selle rippuma, võib see sadamat kahjustada. Lõppkokkuvõttes on parem, mida vähem aega teie iPhone laadijaga füüsiliselt seotakse.

Traadita laadimise seadistus koosneb tavaliselt ümmargusest padjast, mis on laiem kui teie iPhone. Asetate oma iPhone lihtsalt padjaga ülespoole ja aku hakkab laadima. Apple Watchi saate juhtmeta laadida ainult pakendatud doki või ühilduva kolmanda osapoole lahenduse kaudu.

Tehniliselt nõuab toiteülekande tegemiseks juhet - toitejuhet, mis ühendab traadita laadimispadja pistikupesaga. Energia läheb vooluvõrgust läbi juhtme ja laadimisalusele.

Kui teie telefon hakkab laadima, süttib ekraan ümmarguse animatsiooniga koos sõnumiga "laadimine". Väike välk ilmub ka olekuriba akuikooni kohale. Samal ajal süttib laadimisplokk praeguse laadimisoleku visuaalse indikaatorina ühe mitmevärvilise LED-i või rõnga.

Traadita laadimist toetavad iPhone'id põhinevad Qi avatud liidese standardil.

Mis on Qi?

Hääldatud "chee" Qi on hiina sõna, mis tähendab "eluenergiat". Sel juhul viitab see sõna juhtmeta standardile, mille on välja töötanud ja haldanud juhtmeta toite konsortsium (WPC). See määratleb energia, mis kandub ühest seadmest teise ilma füüsilise kaablita.

Traadita laadimisploki jaama induktsioonimähis saab pidevalt väikeseid energiat, et jääda ooterežiimi, kuni tuvastab teie iPhone'is asuva vastuvõtjapooli. Seejärel ammutab see seinakontaktist rohkem voolu.

SEOTUD:Mis on "Qi-sertifitseeritud" traadita laadija?

Kui kaks mähist kokku puutuvad, loovad nad vahelduva elektromagnetvälja. IPhone'i vastuvõtumähis tekitab sellest väljast voolu, mis muundatakse alalisvooluks (elektrienergiaks), mida kasutab iPhone'i aku. Kogu protsessi nimetatakse magnetiliseks induktsiooniks.

WPC andmetel on Qi-sertifikaate üle 3700 toote. Kui tootel on Qi sertifikaat, näete tootel ja selle pakendil logo. Konsortsium pakub ka Qi-Certified toodete andmebaasi, nii et saate oma iPhone'ile õige traadita laadimisjaama leida ja osta.

Traadita laadimist toetavad iPhone'id

Traadita laadimist toetavad iPhone'i mudelid pakuvad klaasist tagakülge, mis võimaldab nende vastuvõtjapoolidel ühenduda laadimisploki induktsioonpooliga.

Võite siiski oma iPhone'ile paigaldada kaitsekatte ja kasutada traadita laadimise eeliseid. Vältige juhtumeid, kus hoitakse esemeid magnetribade või RFID-kiipidega, näiteks krediitkaarte, passe, hotellivõtmeid jms, kuna laadimisprotsess võib kahjustada nende funktsionaalsust. Eemaldage need elemendid enne telefoni laadimist või kasutage mõnda muud kaitsekatet.

Samuti võivad probleemsed olla paksud ümbrised ja kaaned. Kui laadimist ei alustata automaatselt, eemaldage ümbris ja proovige uuesti.

Järgmised iPhone'id ühilduvad traadita laadimisega:

 • iPhone 11 Pro Max (2019)
 • iPhone 11 Pro (2019)
 • iPhone 11 (2019)
 • iPhone XR (2018)
 • iPhone XS Max (2018)
 • iPhone XS (2018)
 • iPhone X (2017)
 • iPhone 8 Plus (2017)
 • iPhone 8 (2017)

Kui Apple ei võta kasutusele uut laadimismeetodit, peaksid tulevased iPhone-d sisaldama ka traadita laadimist.

Juhtmevaba laadimiskiirus

Võib tekkida küsimus, kas traadita laadimine on juhtmega kiirem. Eespool loetletud iPhone'i mudelid toetavad nii kiiret traadita laadimist (iOS 11.2 ja uuemad) kui ka kiiret juhtmega laadimist. Traadita laadimine on aga traadiga võrreldes oluliselt aeglasem, kuna antud õhk on juhtmest vähem juhtiv.

Kui vajate kiiret laadimist enne kodust või kontorist lahkumist, on see juhtmega ühendus. Tööl töötamise ajal üleöö või kogu päeva laadimiseks võib siiski parem lahendus olla traadita laadimisjaam.

Praegune Qi standard toetab 5 (baasjoone toiteprofiil) kuni 15 vatti (laiendatud toiteprofiil). Mida suurem on number, seda kiiremini telefoni aku laeb. Kõik ühilduvad iPhone'id toetavad kuni 7,5 vatti, kuigi uuemad telefonid toetavad 10 vatti.

Kas teie iPhone toetab traadita laadimist?

Lihtsaim viis kontrollida, kas teie iPhone toetab traadita laadimist, on kontrollida füüsilist nuppu Kodu. IPhone X 11 Pro ja uuematel on servast servani ekraanid ja neil pole avaekraani nuppu. IPhone 8 ja 8 Plus on ainsad kaks nuppu Kodu, mis toetavad ka traadita laadimist.

Teine viis kontrollimiseks on kontrollida oma iPhone'i mudeli numbrit. Mudelinumbri leidmiseks seadmest puudutage valikuid Seaded> Üldine> Teave. Järgmiseks puudutage selle ilmutamiseks jaotisest „Mudelinumber” paremal loetletud tootenumbrit.

Traadita laadimiseks mõeldud iPhone'i mudelinumbrid on järgmised:

 • iPhone 11 Pro Max: A2160 (Kanada, USA), A2217 (Mandri-Hiina, Hongkong, Aomen) ja A2215 (muu)
 • iPhone 11 Pro: A2161 (Kanada, USA), A2220 (Mandri-Hiina, Hongkong, Aomen) ja A2218 (muu)
 • iPhone 11: A2111 (Kanada, USA), A2223 (Mandri-Hiina, Hongkong, Aomen) ja A2221 (muu)
 • iPhone XS Max: A1921, A2101 ja A2102 (Jaapan); A2103 ja A2104 (Hiina mandriosa)
 • iPhone XS: A1920, A2097 ja A2098 (Jaapan); A2099 ja A2100 (Mandri-Hiina)
 • iPhone XR: A1984, A2105 ja A2106 (Jaapan); A2107 ja A2108 (Mandri-Hiina)
 • iPhone X: A1865, A1901 ja A1902 (Jaapan)
 • iPhone 8 Plus: A1864, A1897 ja A1898 (Jaapan)
 • iPhone 8: A1863, A1905 ja A1906 (Jaapan)

Märkimisväärsed näpunäited

Traadita laadija kasutamisel tuleb meeles pidada mõnda asja. Esiteks ei laadita teie iPhone traadita ühendust, kui see on füüsiliselt ühendatud laadija või USB-porti. Saate seda laadida ainult ühest või teisest allikast.

Teiseks võib teie iPhone tunduda tavapärasest veidi soojem, kui laadite seda juhtmevabalt kasutamata energia tõttu, mis kujutab endast soojust. See kipub juhtuma siis, kui laadimispadja ja telefoni mähised pole õigesti reastatud või kui aku ei kogu energiat ega hoia energiat täielikult.

Apple'i sõnul võib iOS piirata laadimist üle 80 protsendi, kui aku läheb liiga soojaks. Sel juhul soovitab Apple telefoni ja laadija viia jahedamasse kohta. Kui temperatuur langeb, laadib teie iPhone tavapäraselt.

Vibratsioon võib pikendada ka traadita laadimise aega või isegi takistada teie iPhone'i aku juhtmeta laadimist. Vibratsiooni kasutavad teated, tekstid ja muud hoiatused võivad teie iPhone'i laadijale toetades nihutada ja toiteülekande peatada. Selle vältimiseks pange oma iPhone lihtsalt režiimi Mitte segada või lülitage selle laadimisel vibratsioon täielikult välja.

Lõpuks võib telefoni ja laadimisaluse asetamine voodi kõrvale olla problemaatiline, kui kipute magades palju ringi tuhnima. Asetage need ruumi kuhugi mujale, nii et teie iPhone saab korralikult laadida ja teid ei häiri märguandehelid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found