Kuidas eemaldada EFI - süsteemi partitsioon või GPT kaitsev partitsioon draivist Windowsis

On mitu põhjust, miks võite sattuda kaitstud sektsiooni, mida ei saa kettalt kustutada. Näiteks loovad Macid välise draivi alguses 200 MB partitsioonid, kui Time Machine sellele seadistate.

Windowsi kettahalduse tööriist ei saa neid partitsioone tavaliselt kustutada ja näete, et valik „Kustuta köide” on hall. Sektsiooni saab veel eemaldada, kuid see on peidetud.

Ettevaatust!

Kõigepealt ärge proovige seda teha oma Maci sisemise draiviga. Jah, kui kasutate Macis Boot Campi ja käivitate Windowsi, näete Maci sisemise draivi alguses "EFI süsteemijaotust". Jäta see rahule. See sektsioon on vajalik ja te ei tohiks seda proovida eemaldada. See on lukustatud põhjusel.

Kuid Time OS-i seadistamisel loob Mac OS X välise draivi alguses ka EFI süsteemijaotuse või GPT kaitsva sektsiooni. Kui kasutate draivi endiselt Time Machine'i varundamiseks, jätke see 200 MB partitsioon rahule.

Üks kord, kui soovite seda teha, on see, kui kasutasite varem ajamasina varundamiseks draivi, kuid olete sellega valmis ja soovite seda millekski muuks kasutada. Draivi alguses olev 200 MB sektsioon keeldub visalt kustutamast ja selle kustutamiseks peate minema kettahalduse tööriistast kaugemale.

See protsess pühib tegelikult kogu välise draivi. Te ei saa lihtsalt eemaldada 200 MB partitsiooni ja jätta ülejäänud partitsioonid rahule - pühite draivi sisu ja alustate uuesti uue partitsioonitabeliga. Kui kettal on mõni oluline fail, veenduge, et teil oleks enne jätkamist nende koopiad. Kui need on Time Machine'i varundusvormingus ja teil pole Macile juurdepääsu, saate Time Machine'i varundused Windowsis taastada.

Pange tähele kettanumbrit

SEOTUD:Mõistmine kõvaketta jaotamise kohta kettahaldusega

Enamikul juhtudel ei saa te kettahalduse tööriista tegelikult kasutada, kuid saate seda kasutada ühe asja jaoks. Pange tähele ketta numbrit, kust soovite sektsiooni eemaldada. Näiteks allpool oleval ekraanipildil on väline ketas, millest tahame partitsiooni pühkida, kettaks 2. See on tegelikult loendis kolmas, kuid seda seetõttu, et esimene ketas on "Disk 0" ja süsteem loeb väärtusest 0. Pidage seda numbrit hilisemaks meeles.

Kui te pole veel DIsk Managementi tööriista avanud, saate seda teha, paremklõpsates Windows 8 või 8.1 ekraani paremas alanurgas ja valides Disk Management. Mis tahes Windowsi versioonis võite vajutada Windows Key + R, sisestada dialoogi Käivita diskmgmt.msc ja vajutada sisestusklahvi.

Pühkige draivi sektsioonitabel

Nüüd peate draivi sektsioonitabeli täielikult pühkima. See eemaldab nii 200 MB sektsiooni kui ka kõik teised kettal olevad sektsioonid, kustutades draivi. Kaotate sellel kõik ja peate selle hiljem uuesti jagama.

Selleks avage administraatorina käsuviiba aken. Windows 8 või 8.1 korral paremklõpsake ekraani vasakus nurgas asuvas bototmis ja valige käsk Command Prompt (Admin). Windows 7-s otsige menüüst Start otsetee „Käsuviip”, paremklõpsake sellel ja valige käsk Käivita administraatorina.

Sisestage järgmine käsk ja vajutage selle käivitamiseks sisestusklahvi Enter:

ketasosa

See käivitab diskpart käsurea utiliidi, mida kasutatakse ketta täpsemate jaotamistoimingute jaoks. Pärast seda näete kiiret muutmist valikuks „DISKPART”.

Sisestage järgmine käsk arvutis olevate lisatud ketaste loendi kuvamiseks. Pange tähele 200 MB sektsiooniga ketta number. Kui kasutasite selle numbri leidmiseks varem kettahalduse utiliiti, peaks see olema sama number:

loendi ketas

Sisestage järgmine käsk, asendades # selle ketta numbriga, mille soovite pühkida:

vali ketta number

Näiteks ketas, mida siin näites pühkida tahame, on ketas 2. Seetõttu sisestasime „select disk 2”.

Olge õige ketta numbri valimisel väga ettevaatlik. Te ei soovi kogemata valet ketast pühkida.

Hoiatus: Allolev käsk pühib draivi tõhusalt. Kaotate kõik draivi mis tahes sektsioonis olevad failid. Enne jätkamist veenduge, et olete valinud õige kettanumbri!

Lõpuks käivitage järgmine käsk, et draivilt kogu partitsiooniteave eemaldada. See "puhastab" draivilt kogu partitsiooniteabe, pühkides selle tõhusalt ja muutes selle üheks suureks jaotamata ruumipakuks:

puhas

Kui puhas käsk on lõpule jõudnud, olete valmis. Kõik sektsioonid - kaasa arvatud see ebameeldiv 200 MB kaitstud sektsioon - pühitakse kettalt. Diskpart viipast saate lahkuda järgmise käsuga ja seejärel sulgege käsuviiba aken:

väljumine

Looge uued partitsioonid

SEOTUD:Mis vahe on GPT-l ja MBR-il draivi jaotamisel?

Minge tagasi kettahalduse utiliiti ja näete, et draiv on üks suur tükike jaotamata ruumi. Paremklõpsake draivi nimel ja valige käsk „Initialize Disk”.

Valige kettale GPT või MBR partitsiooni stiil ja see hakkab toimima nagu iga teine ​​ketas. Seejärel saate kettale luua soovitud sektsioonid, kus pole 200 MB partitsiooni, mis ilmus enne ketta esiosa kinni.

Kui teil on kunagi draiv, mis sisaldab sektsioone, mida ei saa kustutada - või kui soovite lihtsalt partitsioonimist alustada nullist -, kasutage selle "puhastamiseks" käsku diskpart.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found