10 parimat registrihäkki Windows 10 jaoks

Windows 10 register on täis kasulikke peidetud seadeid, mida te Windowsi mujalt ei leia. Siit leiate meie lemmikud alates klassikalistest registrimurdmistest, mis töötasid Windows 7-s, kuni Windows 10-i uute häkkimisteni.

Windowsi vahetamine tegumiribal ühe klõpsuga

Nagu Windows 7 enne seda, ühendab Windows 10 mitmed rakenduste käitamise aknad tegumiriba ühe nupuga. Nupule klõpsates näete oma avatud akende pisipilte ja võite klõpsata soovitud nupul.

Aga mis siis, kui saaksite viimase aktiivselt kasutatud akna avamiseks lihtsalt klõpsata rakenduse tegumiriba nupul? Mis oleks, kui saaksite avatud akende sirvimiseks jätkata nuppu klõpsamist? Akende vahel sai palju kiiremini vahetada.

Seda teeb seade „LastActiveClick”. Selle käitumise saavutamiseks võite lihtsalt vajutada klahvi Ctrl ja hoida seda all, kui klõpsate tegumiriba nupul, kuid LastActiveClick muudab selle tegumiriba nupul klõpsamisel vaikekäitumiseks - klahvi pole vaja all hoida. Peate lubama LastActiveClicki registrihäkkimisega.

See oli üks meie lemmikregistri seadeid Windows 7-s ja see on sama kasulik ka Windows 10-s.

SEOTUD:Kuidas muuta tegumiriba nupud alati viimasele aktiivsele aknale

Lisage rakendused töölaua kontekstimenüüsse

Rakendused lisavad teie Windowsi kontekstimenüüdesse sageli otseteid ja saate need soovi korral eemaldada. Kui soovite oma otseteid lisada, külastage registrit.

Saate Windowsi töölaua kontekstimenüüsse lisada mis tahes rakenduse otsetee, mis annab teile võimaluse kõige sagedamini kasutatavaid rakendusi kiirelt paremklõpsates töölaual käivitada. Kas see on Notepad või veebibrauser, saate registri kaudu sellesse menüüsse häkkida kõik, mida soovite.

SEOTUD:Mis tahes rakenduse lisamine Windowsi töölauale paremklõpsake menüüd

Kuva sekundid tegumiriba kellas

Windows 10 võimaldab teil tegumiriba kellale sekundeid lisada, et näeksite täpset aega ühe pilguga. Enamikul inimestel pole seda vaja, kuid see täpsus on väärtuslik. Lõppude lõpuks sünkroonib Windows teie arvuti kella võrgu aja serveritega automaatselt, nii et see peaks olema täpne kuni sekundini.

See ei olnud Windows 7-s võimalik ilma kolmanda osapoole utiliidita, mis muudab teie tegumiriba kella. Tegelikult katsetas Microsoft selle funktsiooniga esimest korda juba 90ndatel. See tekitas tollal arvutis jõudlusprobleeme, nii et see eemaldati enne Windows 95 väljaandmist. Nüüd, 25 aastat hiljem, saate lõpuks oma tegumiribale sekundeid lisada, lisades oma registrisse väärtuse „ShowSecondsInSystemClock”.

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 tegumiriba kella kuvamise sekundit

3D-objektide (ja muude kaustade) eemaldamine sellest arvutist

Windows 10 File Exploreri vaade „See arvuti” sisaldab üsna paljusid kaustu, mida te ei pruugi kunagi kasutada, näiteks „3D-objektid”. C’mon, Microsoft: Kui palju Windowsi kasutajaid tegelikult vajavad failihaldurites 3D-mudelite ees ja keskel kausta?

Kuigi Windows ei paku ilmset viisi nende eemaldamiseks selle arvuti vaates, saate seda teha registris. 3D-objektide kausta saate File Explorerist eemaldada, muutes registrit. Soovi korral saate eemaldada ka muud kaustad, näiteks dokumendid, allalaaditavad failid, muusika, pildid ja videod.

SEOTUD:3D-objektide eemaldamine sellest arvutist Windows 10-s

Peida OneDrive File Exploreris

OneDrive on sisse ehitatud Windows 10-sse, aga mis siis, kui te ei soovi seda kasutada? Võite kindlasti OneDrive'i desinstallida. Kuid isegi kui näete, näete File Exploreri küljeribal suvandit "OneDrive".

OneDrive'ist tegelikult vabanemiseks ja File Exploreri segaduse puhastamiseks peate vabanema OneDrive'i külgriba kirjest registris.

SEOTUD:Kuidas keelata OneDrive ja eemaldada see Windows 10-s File Explorerist

Kastke lukustuskuva

Windows 10 sisaldab tänu Windows Spotlightile kaunite piltidega lukustusekraani. Sellel on isegi vidinad, nii et näete lukustuskuval teavet universaalsetest rakendustest, näiteks Windows 10 Maili ja Kalendri rakendustest.

Kuid olgem ausad, lukustusekraan oli algselt mõeldud Windows 8 tahvelarvutite jaoks. Kui kasutate lauaarvutit või sülearvutit, on lukustuskuva veel üks ekraan, millest enne PIN-koodi või parooli sisestamist peate möödumiseks tühikut vajutama. See on ilus, kui lubate Windowsi Spotlighti - ja me pole näinud, et Microsoft mõnda aega reklaame sisestades Spotlighti kuritarvitas, nii et see pole kõik halb

Lukustusekraanist vabanemiseks saate oma registrit muuta ja lisada väärtuse “NoLockScreen”. Windows läheb otse sisselogimisviiba juurde alati, kui arvuti käivitate, äratate või lukustate.

SEOTUD:Lukustuskuva keelamine Windows 8 või 10 puhul (ilma rühmapoliitikat kasutamata)

Eemaldage menüüst Start Bing Search

Kui sisestate menüüsse Start otsingu, otsib Windows veebi tavaliselt Bingi abil.

See on kõik hea ja hea, kui soovite, aga mis siis, kui soovite lihtsalt kohalikku otsingut? Noh, Microsoft ei paku selle keelamiseks lihtsat viisi.

Õnneks saate ikkagi Bingi registrihäkkimisega keelata. Lülitage valik „BingSearchEnabled” välja ja Windowsi tegumiriba otsib lihtsalt teie kohalikke faile. Teie otsinguid ei saadeta Microsofti serveritesse ja te ei näe Bingi tulemusi, kui otsite lihtsalt kohalikke faile.

SEOTUD:Kuidas keelata Bing Windows 10 Start-menüüs

Vabanege Cortanast

Cortana on tihedalt integreeritud ka Windows 10 tegumiriba kasutuskogemusse. Cortana saate täielikult keelata, kuid ainult registri muutmisega. Keelake väärtus „AllowCortana” ja Microsofti kõneabi ei kuvata tegumiriba valikuna ega teie menüüs Start.

SEOTUD:Cortana keelamine Windows 10-s

Minimeerimiseks keelake raputamine

Kas teadsite, et saate kõigi teiste akende minimeerimiseks akent raputada? Paljud inimesed puutuvad selle funktsiooniga kokku juhuslikult, kui hakkavad akent tiitliriba lohistades ja hiirt kiiresti ringi liikuma.

On lihtne mõista, kuidas see funktsioon takistuseks võib olla. Selle funktsiooni juhusliku käivitamise vältimiseks, kui te seda kunagi ei kasuta - ja tõesti, mitu inimest seda teeb? - peate lubama registris valiku „DisallowShaking”.

SEOTUD:Kuidas peatada Aero Shake'i Windowsi minimeerimine

Rakenduse Photos asemel kasutage Windowsi fotovaaturit

Olgu, olgem ausad - Windows 10 kaasatud fotode rakendus on veidi aeglane. Iga kord, kui topeltklõpsate pilti File Exploreris ja ootate, kuni Fotod seda laadivad ja kuvavad, on sekundi murdosa mõelda, et "Kas kümme aastat tagasi ei olnud pildivaaturid kiiremad?".

Rakendus Fotod pole ainus mäng linnas ja te saate siiski installida kolmanda osapoole rakendusi, et saada teistsugune ja kiirem piltide vaatamise kogemus. Vana ooterežiimis olev IrfanView on endiselt olemas ja on sama kiire kui kunagi varem.

Kuid kui teil on Windows 7-st puudu Windows Photo Vieweri rakendus, saate selle tagasi saada. See on endiselt lisatud Windows 10-sse, kuid Microsoft eemaldas registriseaded, mis võimaldasid teil selles olevaid pildifaile avada ja määrata vaikimisi pildivaaturiks. Neid pole uues arvutis, kus on Windows 10, või vanas arvutis, millel on Windows 10 värske install, kuid need on olemas, kui täiendasite oma arvutit Windows 7 või Windows 8.1 versioonilt.

Pole tähtis, sest saate registrihäkkimisega vajalike registrisätete importimiseks mis tahes Windows 10 arvutisse. Pärast vajalike sätete lisamist oma registrisse kuvatakse menüüs „Ava koos“ suvandina Windows Photo Viewer ja saate selle isegi määrata mis tahes tüüpi piltide vaikerakenduseks, asendades Windows 10 rakenduse Photos.

SEOTUD:Kuidas muuta Windowsi fotovaataja oma vaikevaate kuvavaatajaks Windows 10-s

Kõiki neid registrimurdmisi testiti Windows 10 novembri 2019 värskenduses 2020. aasta aprilli lõpus.

Paljusid neist suvanditest saab registriredaktori RegEditi asemel muuta ka rühmapoliitika redaktoris. Grupipoliitikat saate siiski muuta ainult siis, kui teil on Windows 10 Professional, Enterprise või Education. Registrimurdmised töötavad kõigis Windows 10 versioonides, sealhulgas Windows 10 Home'is.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found