Mida tähendab SMH ja kuidas seda kasutada?

Initsiaal „SMH” on olnud mõnda aega olemas ja sageli kohtate seda jututubades ja sotsiaalmeedia veebisaitidel. Kuid mida tähendab SMH? Kes selle välja mõtles ja kuidas te seda kasutate?

“Raputa pead” või “Raputan pead”

SMH on Interneti-initsiaal, mis tähistab „raputa pead“ või „pead raputan“. Seda kasutatakse pettumuse või uskmatuse väljendamiseks silmanähtavalt ilmse rumaluse või äärmiselt unustamatuse ees.

Nagu võite arvata, kasutatakse SMH-i igas olukorras, kus võite reaalses elus tegelikult pead raputada. Kui kuuleksite toidupoes pealt, et keegi ütleb: "Ma ei kasuta pesupesemisvahendit", siis tõenäoliselt vilksataksite paar korda ja liigutaksite oma pead šoki ja vastikusena. Kui sama asi juhtub veebis, saab väljendi „SMH” abil edastada rohkem kui kolme tähte kirjutamata, et „mul oli kogu keha reaktsioon teie puhtale rumalusele”.

See ei tähenda, et SMH-d kasutatakse alati ise. Inimesed kipuvad saatma SMH-le oma arvamust, näiteks „SMH you are bonkers” või „SMH-i inimesed ei tea, kuidas Speed ​​Sticki kasutada.”

Kokkuvõttes on SMH üsna sirgjooneline initsiaal. Aga kust see tuli ja kuidas seda õigesti kasutada?

(Vahemärkusena võib öelda, et mõned inimesed arvavad, et SMH tähendab "nii palju vihkamist". See on nagu SMH Bizzaro tähendus. Me ei hakka ütlema, et "nii palju vihkamist" on vale, kuid see ei tähenda enamust inimesed suhtlevad SMH-ga, seega peaksite selle kasutamist sel eesmärgil vältima.)

SMH etümoloogia

SMH lisati esmakordselt Urban Dictionary'i 2004. aastal tähendusega, mis on identne initsiaalide praeguse tähendusega. Keegi ei tea, kust see lause tuli. Sellegipoolest loodi see tõenäoliselt umbes samal ajal fraasiga "facepalm", mis on sarnane Interneti-väljend, mis laaditi esmakordselt Urban Dictionary'i üles samal kuul kui SMH.

Nagu „facepalm”, jõudis ka SMH aeglaselt tavakeelde. See leidis kodu meemides ja reaktsioonide GIF-failides ning saavutas tipp-populaarsuse 2010. aastate alguses tänu sotsiaalmeedia veebisaitidele nagu Facebook ja Tumblr.

Google Trendsi andmetel toimus see tipp 2011. aasta juunis ja SMH kasvab igal aastal üha vähem. Aga hei, see on palju populaarsem kui "facepalm", mille üle peaksime kõik rõõmsad olema.

SMH langus on tõenäoliselt tingitud GIF-i tööriistadest nagu GIPHY ja Gfycat, mis on nüüd integreeritud sotsiaalmeedia saitidele, kulleridesse ja teie telefoni tekstisõnumite kliendile. Fraas „SMH” suudab üksi edastada ainult nii palju, kuid GIF (nagu ülal) suudab edastada keerulisi vastikustunde ja pettumuse tundeid, mis eksisteerivad väljaspool keele piire.

Kuidas SMH-d kasutada

SMH-d peaksite kasutama igal ajal, kui võite füüsiliselt pead raputada. Selles fraasis pole liiga palju reegleid; lihtsalt tean, et seda kasutatakse vastikustunde, uskmatuse, šoki või pettumuse väljendamiseks. Sa võid seda isegi naljaviluks kasutada, nii nagu võid reaalses elus naerma ajades pead raputada.

Ka SMH-l pole palju grammatilisi reegleid. Enamik inimesi viskab selle lause algusesse ("smh ya’ll'll eristada koera hobusest"), kuid võite visata ka lause keskele või lõppu. Seda sõna võiks isegi kasutada iseseisvalt, nii nagu võite päriselus vaikselt pead vangutada.

Jah, jah, ja saate animeeritud GIF-faile kasutada SMH-i edastamiseks ilma seda tegelikult ütlemata. Kasutage lihtsalt meelepärase animatsiooni leidmiseks sellist tööriista nagu GIPHY või Gyfcat ja viige see Twitterisse, messengerisse või oma tekstisõnumiprogrammi.

Kui Internet põhjustab segaduses pea raputamist, siis võib-olla on aeg hakata õppima mõne levinud Interneti-žargooni, suundumuste ja naljade kohta. Miks te ei tahaks õppida selliste kuumade võtete või fraaside kohta nagu TL; DR?

SEOTUD:Mis on GIF ja kuidas neid kasutada?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found