Kolm viisi Windows 8 või 10 alglaadimisvalikute menüü avamiseks

Windows 8 ja 10 koondavad erinevad alglaadimisvalikud ühele ekraanile, mille nimeks on menüü Täpsemad valikud. See menüü pakub juurdepääsu parandustööriistadele ja Windowsi käivitamiskäitumise muutmise võimalustele - näiteks silumise lubamine, turvarežiimi käivitamine ja taastekeskkonda käivitamine.

Märge: Selles artiklis kuvame ekraanipilte Windows 10-st, kuid protsess on Windows 8-s suuresti sama. Juhime tähelepanu kõikidele erinevustele.

Mida saate teha menüüs Täpsemad suvandid

Menüü „Täpsemad suvandid” pakub mitmeid toiminguid, mida saate teha arvuti tõrkeotsinguks või parandamiseks.

  • Süsteemi taastamine: Käivitab utiliidi System Restore, mis võimaldab teil teatud tüüpi krahhe ja tõrkeid parandada, taastades seaded, draiverid ja rakendused varem loodud taastepunkti. Lisateavet leiate meie süsteemitaaste kasutamise juhendist.
  • Süsteemi pildi taastamine: Võimaldab taastada oma arvuti varukoopia. Lisateavet leiate meie Windowsi süsteemipiltide varukoopiate taastamise juhendist.
  • Käivitamise remont: Käivitab Windowsi integreeritud käivitusparanduse tööriista, mis püüab käivitamisprobleeme automaatselt lahendada. Lisateavet leiate meie juhenditest Windowsi käivitusparanduse tööriista käivitusprobleemide lahendamise kohta ja sellest, mida teha, kui Windows ei käivitu.
  • Käsurida: Taaskäivitab arvuti ja laadib tõrkeotsinguks lihtsa käsuviiba akna.
  • Käivitamisseaded: Võimaldab juurdepääsu muudele käivitamisrežiimidele ja tööriistadele, nagu turvarežiim, madala eraldusvõimega videorežiim ja alglaadimise logimine.
  • Minge tagasi eelmise versiooni juurde: saate desinstallida Windowsi ja minna tagasi eelmisele versioonile, mida kasutasite, kui olete viimase 30 päeva jooksul täiendanud. Lisateavet leiate meie juhendist Windows 10 desinstallimiseks ja Windows 7 või 8.1 versioonile üleminekuks.

Pärast enamiku neist suvanditest valimist taaskäivitub Windows ja laaditakse seejärel valitud režiimi (või käivitatakse tööriist).

Ja nüüd, kui teate, milleks saate kasutada menüüd "Täpsemad suvandid", vaatame, kuidas selleni jõuda.

Esimene võimalus: hoidke all nuppu Taaskäivitamine klõpsamise ajal

Kui teie arvuti saab Windowsi normaalselt käivitada, saate menüüsse Täpsemad suvandid kiiresti pääseda, hoides all Shift-klahvi ja klõpsates samal ajal nuppu "Taaskäivita". Seda saate teha kas sisselogimisekraanil (näidatud ülal) või menüüs Start (näidatud allpool).

Kui te seda teete, ei taaskäivitu arvuti kohe. Selle asemel kuvatakse teile menüü, mis võimaldab teil jätkata Windowsi seanssi, pääseda juurde tõrkeotsingu tööriistadele või arvuti välja lülitada. Klõpsake nuppu „Veaotsing“.

Klõpsake ekraanil „Veaotsing“ nuppu „Täpsemad suvandid“.

Ja lõpuks jõuate menüüsse Täpsemad valikud.

SEOTUD:Kuidas Windows 8-s või 10-s taastada draiv või süsteemiparandusketas

Pange tähele, et kui teie arvuti ei saa Windowsi tavaliselt kaks korda järjest käivitada, peaks see teile automaatselt kuvama menüü „Täpsemad suvandid”. Kui see nii ei ole, võite proovida arvuti taaskäivitada USB-taasteseadmega.

Teine võimalus: kasutage rakendust Seaded

Kui soovite Shift + Restart asemel lihtsalt mõne lisarõnga hüpata, võite seadete rakenduse kaudu käivitada ka menüü "Täpsemad suvandid". Rakenduse Seaded avamiseks vajutage Windows + I ja seejärel

Klõpsake valikut „Värskenda ja turvalisus”.

Vasakul paanil vahetage vahekaart „Taastamine”. Paremal paanil kerige veidi allapoole ja seejärel klõpsake jaotises „Täpsem käivitamine” nuppu „Taaskäivita kohe”.

Kui kasutate Windows 8, lülitute selle asemel vahekaardile "Üldine" ja klõpsake jaotises "Täpsem käivitamine" nuppu "Taaskäivita".

Kolmas võimalus: väljastage käsk PowerShelliga (või käsuviibaga)

SEOTUD:Kuidas kirjutada pakettskripti Windowsis

Menüüsse "Täpsemad suvandid" võite jõuda ka siis, kui väljastate lihtsa käsu PowerShelli või käsuviiba abil. Kasutame siin PowerShelli, kuid see on mõlemal juhul täpselt sama käsk. Selle käsuga saate luua ka pakkskripti, et saaksite tulevikus hõlpsamini juurde pääseda menüüsse „Täpsemad suvandid”.

Käivitage PowerShell administraatorina, vajutades Windows + X ja klõpsates seejärel suvandi Kasutaja menüüs suvandit „Windows PowerShell (Administraator)”.

Tippige viipale (või kopeerige ja kleepige) järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi Enter:

shutdown.exe / r / o

Ilmub teade, mis hoiatab teid, et teid logitakse välja.

Seejärel taaskäivitub Windows umbes minut hiljem automaatselt ja viib teid menüüsse „Täpsemad suvandid”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found