Mida tähendab seadme "tellis"?

Kui keegi murrab seadme ja muudab selle kalliks telliseks, ütlevad inimesed, et nad on selle "müüritanud". Uurime täpselt, mis põhjustab müüritist ja miks, kuidas saate seda vältida ja mida teha, kui teil on müüritud seade.

Pidage meeles, et paljud inimesed kasutavad terminit "müürimine" valesti ja viitavad seadmele, mis ei tööta korralikult. kui saate seadme tarkvaraprotsessi abil hõlpsasti taastada, pole see tehniliselt telliskivi.

Pildikrediit: Esparta Palma Flickris

Brickingu mõiste

"Telliskivi" tähendab sisuliselt seda, et seade on muutunud telliseks. See võib olla sadu dollareid väärt elektrooniline seade, kuid nüüd on see sama kasulik kui tellis (või võib-olla paberkaal). Telliskiviseade ei lülitu sisse ja töötab normaalselt.

Müüritud seadet ei saa tavaliste vahenditega kinnitada. Näiteks kui Windows teie arvutis ei käivitu, pole teie arvutit "müüritud", kuna saate sellesse ikkagi installida mõne muu operatsioonisüsteemi. Siiski, kui proovisite oma arvutit sisse lülitada ja see ei töötanud üldse korralikult, mis muutis opsüsteemi installimise võimatuks, võite kaaluda arvuti müüritist.

Tegusõna „tellis” tähendab seadme sel viisil purustamist. Näiteks kui keegi ütleb: „Ma müürisin oma iPhone’i”, on see appihüüd - tema iPhone ei tööta enam korralikult.

„Tellimine” tähendab üldjuhul seda, et seadet ei saa tavaliste vahenditega taastada ja seda ei saa parandada, kuid mõned inimesed võivad öelda, et seade on „müüritud” ka siis, kui see on taastatav.

Pildikrediit: pmquan Flickris

Mis põhjustab seadmete tellistamist

Ilmselgelt on seadme müürimine halb ja peaksite proovima seda vältida. Üldiselt müüakse seadmeid vigadega, kui kirjutatakse üle nende püsivara ja muu madalama tasemega süsteemitarkvara.

Oletame näiteks, et teil on iPhone, iPod, PSP, MP3-mängija, nutitelefon, digitaalkaamera või muu, mis kasutab püsivara. Näete teadet, mis näitab, et teie püsivara on värskendatud. Kui alustate püsivara värskendamise protsessi ja seade kaotab selle käigus toite - ütleme, et kui aku saab tühjaks, tõmmatakse selle toitejuhe taskupesast või teie majas läheb vool välja - võib seade olla müüritud. Kui püsivara on pooleldi üle kirjutatud, ei pruugi seade enam sisse lülituda ja korralikult töötada.

Sellepärast näete püsivara värskenduste ajal teateid nagu „Ärge lülitage seadet välja”. See kehtib igasuguste elektroonikaseadmete kohta - näiteks kui värskendate oma ruuteri püsivara ja jäntate selle toitepistikut õigel hetkel, võite oma ruuteri telliskivi kinnitada.

See ei kehti kõrgema taseme tarkvara kohta. Näiteks kui tõmbate Windowsi värskenduste installimise ajal arvuti toitejuhet, võib teie Windowsi install kahjustada. Siiski saate Windowsi parandada või uue opsüsteemi uuesti installida - arvuti peaks ikkagi normaalselt sisse lülituma. Kui värskendate oma arvuti BIOS-i ja see kaotab protsessi keskel voolu, võib see teie arvutit telliskiviks muuta ja takistada teil seda üldse kasutada (olenevalt arvutist ja sellest, kas sellel on BIOS-i varukoopia, kuhu taastada) .

Vead kolmanda osapoole muudatuste installimisel, näiteks kolmanda osapoole ROM-id telefoni installimisel, võivad põhjustada ka müüri, kui protsess ei toimu õigesti.

Pildikrediit: Enrico Matteucci Flickris

Parandused tellistest seadmetele

Mida teete, kui olete seadme müüritanud? Võimalikke parandusi on mitu:

  • Kasutage seadme taasterežiimi: Ehkki tehniliselt ei tohiks seadet taastada taastevõimaluste abil, kui see on „telliskivi”, sisaldavad paljud seadmed tõrkekindlaid valikuid. Näiteks sisaldavad paljud arvutid oma BIOS-is taastefunktsioone, mis võimaldavad neil taastuda katkestatud BIOS-i välklambist, mis seadme tavaliselt müüriks. iPhone'id, iPodid ja iPadid sisaldavad spetsiaalset "DFU-režiimi" näiliselt müüritud olekust taastumiseks.
  • Võtke ühendust seadme tootjaga ja paluge tal see parandada: Kui värskendate seadme püsivara ja ilmneb tõrge, mis muudab seadme mittetoimivaks, on see tootja süü. Peaksite pöörduma tootja poole ja laskma neil seadme teie eest parandada või uue vastu vahetada.
  • Täpsemad valikud: Müüritud olekust taastumiseks võib olla rohkem arenenud trikke. Näiteks kui teete teatud tüüpi ruutereid, saate ruuteri avada, JTAG-päise selle trükkplaadile joota, ühendada JTAG-kaabli arvutiga ja kasutada seda liidest madalama taseme juurdepääsuks. Need meetodid ei ole üldjuhul nõrga südamega, kuid tegelikult saab telliskiviseadme taastada.

Pildikrediit: ftzdomino Flickris

Olge püsivara ja muu madalama tasemega süsteemitarkvara värskendustega ettevaatlik, kuna värskenduste käigus tehtud vead võivad teie seadet telliskiviks muuta. Teiselt poolt kasutatakse „müürimist“ sageli valesti - kui tegite iPhone'i vanglasse murdmisel vea ja peate selle parandamiseks kasutama DFU-režiimi, ei olnud iPhone tehniliselt üldse telliskivi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found