Mida tähendab "AFAIK" ja kuidas seda kasutada?

Kui sirvite sageli veebifoorumeid ja sotsiaalmeedia saite, on tõenäoline, et olete mõistet "AFAIK" vähemalt korra näinud. Selgitame, mida see tähendab ja kuidas seda õigesti kasutada.

"Nii palju kui ma tean"

AFAIK tähendab "minu teada". See tähistab, et teie jagatav teadmine on teie arvates õige, kuid te pole kindel, kas see on täiesti täpne või ajakohane. Täislauset kasutatakse tavaliselt nii võrgusuhtluses kui ka isiklikes vestlustes. Sellel on sarnane tähendus fraasiga "minu teada".

Internetis, näiteks tekstsõnumites või sotsiaalmeedias kasutatuna omandab AFAIK sama tähenduse. Saate seda kasutada nii suurtähtedega (AFAIK) kui ka väiketähtedega (afaik). Seda näeb sageli teadetetahvlitel ja mikroblogimissaitidel, nagu Twitter ja Reddit.

AFAIK-i saab vahetatavalt kasutada ka algoritmiga IIRC, mis tähendab "kui ma õigesti mäletan" või "kui ma õigesti mäletan". Mõlemat kasutatakse tavaliselt tähistamaks, et kirjanik või esineja ütleb midagi, mis on tõenäoliselt õige, kuid milles nad pole täiesti kindlad.

Seda initsialismi ei tohiks segi ajada AFK-ga, mis tähendab klaviatuurist eemal.

SEOTUD:Mida tähendab "IIRC" ja kuidas seda kasutada?

AFAIKi ajalugu

Mõistet "nii palju kui ma tean" on kasutatud juba väga pikka aega, kuid selle Interneti-initsialismil on palju uuem ajalugu.

Nagu enamus Interneti-initsiaalid, akronüümid ja slängisõnad, võib ka AFAIK-i leida juba varajastest IRC-i jututubadest umbes 1990ndate ja 2000ndate aastate alguses. Kuna arvutitel oli piiratud ekraaniruum ja ainus suhtlusviis oli tekst, lühendasid varajased kasutajad paljusid üsna pikki fraase, näiteks "minu teada". Lühendamine võimaldas napakamat vestlust ja vähem kirjutamist.

Algatused nagu AFAIK edenesid jätkuvalt sellistel platvormidel nagu kiirsõnumid ja SMS, millel oli sageli tähemärkide arvu ülempiir ja mis julgustas lühemaid tekste. Hiljem leidsid nad kodu sotsiaalmeedia veebisaitidelt nagu Twitter, millel on ka tähemärgipiirang.

Interneti lahtiütlus

AFAIK-i kasutatakse sageli veebipõhise pehme "lahtiütlusena". Ehkki selle eesmärk ei ole teie sõnumit täielikult diskrediteerida, julgustab see teisi seda soolateraga võtma. Initsialism on sageli ühendatud fraasidega nagu "aga ära võta mu sõna sõna" või "aga ära tsiteeri mind selle kohta".

Sageli on postitus tähega „afaik” õige, kuid kasutaja lisab selle, et tunduks tagasihoidlikum ja vastandamatum. See on Interneti-teadetetahvlitel tavaline. Näiteks kui originaalpostitaja esitab küsimuse konkreetse eseme tavahinna kohta, võib keegi vastata: „AFAIK, see maksab 250 dollarit“, isegi kui ta on kindel, et see maksab 250 dollarit.

Muul ajal kasutatakse AFAIK-i inimeste kogemuste võimalike erinevuste määratlemiseks. Näiteks kui keegi küsib: "Mis on linna kõige vaiksem piirkond?", Võib keegi vastata enne oma kogemuste vaiksema naabruskonna jagamist sõnumiga "AFAIK". See on kasutamine, mis kattub Interneti-initsialismiga YMMV või "teie läbisõit võib erineda".

AFAIK isiklikes vestlustes

AFAIK-i abil saab kirjeldada ka asju, mis teie igapäevases elus toimuvad. Kui seda kasutatakse reaalses elus, esindab see tavaliselt midagi, mis teie arvates on praegu tõsi, kuid võib tulevikus muutuda.

Näiteks kui keegi küsib teilt, kas te töötate sel nädalavahetusel, võite vastata: "AFAIK, ma ei ole." See, mis teisele inimesele ütleb, on see, et olete nädalavahetusel praegu töölt vaba, kuid see võib potentsiaalselt muutuda, kui teil on äkki midagi kiiret hoolitseda.

Kuidas AFAIK-i kasutada

"Minu teada" on suhteliselt levinud vestlusfraas, mistõttu selle kasutamist ja tõlgendamist peaks olema lihtne üles leida. Nagu eespool mainitud, saate seda kasutada jagatava teadmise saatmiseks või kirjeldamaks midagi, mis inimeselt inimesele erineb.

Siin on mõned viisid AFAIK-i kasutamiseks:

  • AFAIK kool jätkab sügisel tundide taastamist.
  • AFAIK Lebron James sündis Ohios.
  • Selles poes on üsna helde tagasimakse poliitika AFAIK.
  • Veedame tänupühi minu õe majas AFAIKis.

Kui soovite õppida muid Interneti-termineid, lugege IRL-i ja SMH-i. Olete Interneti-initsialismi ekspert aja jooksul.

SEOTUD:Mida tähendab "TFW" ja kuidas seda kasutada?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found